PDA

Zobacz pełną wersję : Canon 50D - problem przy trybie pracy M



Pks Photography
15-01-2011, 21:10
Witam wszystkich!
Mam takie pytanie odnośnie 50D
A mianowicie, podczas pracy w trybie Manual zdarza się mi, że po zrobieniu paru zdjęć i chwili odczekania, (ale jest to mniej niż 1 minuta, gdyż aparat nie zdąży się automatycznie wyłączyć) mam taki problem, że aparat się przestawia w tryb Automatyczny...
I muszę dać jakikolwiek inny tryb i potem znów M.
Czy będzie to jakąś usterka związana z oprogramowaniem?
Dolegliwość tą mam niezbyt często i w dodatku podczas zapiętego obiektywu 100-400. I dlatego nie wiem, czy już się martwić, czy to tylko taki kaprys :-)
Dzięki za jakieś podpowiedzi.

komarsnk
15-01-2011, 22:52
A to dobra historia... Jeśli nie masz aktualnego firmware to spróbuj zaktualizować (zapewne już to zrobiłeś) - jeśli masz aktualne to zrób reset do ustawień fabrycznych. Jeśli to nie podziała to zrobiłbym downgrade do starszego oprogramowania (gdzieś na tym forum się natknąłem na link do strony) i po tym wgrał ponownie nowe.
Jeśli to nie pomoże to chyba tylko serwis? Albo nauczyć się z tym żyć chociaż trochę to uciążliwe....
Ale historia dziwna przyznam....

Bogdan56_Ch
15-01-2011, 23:16
Jeżeli jest tak jak pisze kolega Pks, to coś zaczyna się dziać z elektroniką a to jest niepożądany efekt, który może się jeszcze powiększyć. Jest na to sposób, ustaw wyłączanie bez limitu.

tomekcm
16-01-2011, 00:27
Osobiście wybrałbym serwis. Jeśli masz gwarancje to lepiej teraz niż później i się martwic co teraz.

marceleqs
16-01-2011, 01:55
Dokładnie, póki masz gware oddaj na serwis, ja mam nowego softa i nic takiego się niedzieje, nie wiem jak inne tryby, bo nie używam, ale A i M nigdy nic się nie zadziało złego, ani razu.

Pks Photography
16-01-2011, 02:38
Nieeee, proszę Was, nawet mnie nie straszcie :-(
Jak czytam te posty to się bardzo obawiam o moje maleństwo :-)
Aparat zakupiłem w listopadzie 2009 razem z całym osprzętem i przyznam, że nie sprawdzałem aktualnych wersji, ale tak jak mówię pojawia się mi od czasu do czasu taki błąd, więc pewnie udam się do serwisu, (choć teoretycznie gwarancja mnie już nie obejmuje, bo sprzęt był brany na firmę :-( ), ale sprawa nie jest fajna, bo nie wiadomo co się przydaży dalej..... OBY NIC...

Dzięki za jakieś podpowiedzi.

ksx
16-01-2011, 07:55
Nieeee, proszę Was, nawet mnie nie straszcie :-(
Jak czytam te posty to się bardzo obawiam o moje maleństwo :-)
Aparat zakupiłem w listopadzie 2009 razem z całym osprzętem i przyznam, że nie sprawdzałem aktualnych wersji, ale tak jak mówię pojawia się mi od czasu do czasu taki błąd, więc pewnie udam się do serwisu, (choć teoretycznie gwarancja mnie już nie obejmuje, bo sprzęt był brany na firmę :-( ), ale sprawa nie jest fajna, bo nie wiadomo co się przydaży dalej..... OBY NIC...

Dzięki za jakieś podpowiedzi.
To firmom już gwarancji nie udzielają?

tomekcm
16-01-2011, 10:18
ja mam nowego softa i tez zadnych tego typu problemow. Przed chwila sprawdzalem wszystkie moje tryby.

komarsnk
16-01-2011, 11:08
To firmom już gwarancji nie udzielają?

Jak kupujesz na firmę to masz roczną rękojmię, a jak tylko paragon to masz 2 lata gwarancji.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!

...więc pewnie udam się do serwisu....

Ja wciąż nalegam, żebyś sobie najpierw uaktualnił softa. Przecież to nic nie kosztuje.. Jak to nie pomoże to wtedy serwis, tym bardziej, że mieszkasz w Limanowej więc albo wysyłka do Stolycy albo przejażdżka do Krk na Czapskich, chociaż nie wiem czy tam coś poradzą w tej dolegliwości. Trzeba by zadzwonić...