PDA

Zobacz pełną wersję : CR2 na DNG i Paint Shop Pro X2 a może TIFF



mario3
14-01-2011, 00:10
Witam,

Mam takie pytanie:
Posiadam Canona 450D, mój PSP X2 nie czyta z niego RAW-ów więc zainstalowałem Adobe DNG Converter. Po zaznaczeniu w ustawieniach Convertera opcji "Nieskompresowany", PSP widzi plik DNG ale jest jakby przykryty czerwoną maską. Wiecie może czy da się to jakoś obejść? Próbowałem chyba wszystkich innych ustawień. A może lepiej w DPP przekonwertować CR2 na TIFF i dopiero do PSP X2? Wreszcie czy jest jakaś różnica między CR2 a TIFF. Dzięki wszystkim za odpowiedź:)

dziobolek
14-01-2011, 00:38
Google twoim...

http://www.corel.com/content/pdf/psppx3/psppx3_ult_comparison_pl.pdf

Wedle tego RAW jest obsługiwany dopiero od wersji X3.
Ale może się mylę.

Pozdrówka!

Can50
14-01-2011, 00:44
Witam,

Mam takie pytanie:
Posiadam Canona 450D, mój PSP X2 nie czyta z niego RAW-ów więc zainstalowałem Adobe DNG Converter. Po zaznaczeniu w ustawieniach Convertera opcji "Nieskompresowany", PSP widzi plik DNG ale jest jakby przykryty czerwoną maską. Wiecie może czy da się to jakoś obejść? Próbowałem chyba wszystkich innych ustawień. A może lepiej w DPP przekonwertować CR2 na TIFF i dopiero do PSP X2? Wreszcie czy jest jakaś różnica między CR2 a TIFF. Dzięki wszystkim za odpowiedź:)

CR2 to surowiec,a TIFF to gotowiec-jest różnica?

leopold
14-01-2011, 15:44
Rzeczywiście PSP X2 nie czyta CR2. Ja po wywołaniu w DPP konwertuję obraz do 16-bitowego TIF'a, a obraz zapisany w tym formacie jest bez problemu czytany przez PSP. Jedyna wada: monstrualne zbiory.
Pozdrawia Leopold

dziobolek
14-01-2011, 16:26
Rzeczywiście PSP X2 nie czyta CR2. Ja po wywołaniu w DPP konwertuję obraz do 16-bitowego TIF'a, a obraz zapisany w tym formacie jest bez problemu czytany przez PSP. Jedyna wada: monstrualne zbiory.
Pozdrawia Leopold

No to po finalnej obróbce do JPEG i po kłopocie.
Zamiast trzymać TIFFy lepiej zachować RAWy a do oglądania JPEG wystarcza.

Pozdrówka!

leopold
14-01-2011, 16:51
No to po finalnej obróbce do JPEG i po kłopocie.
Zamiast trzymać TIFFy lepiej zachować RAWy a do oglądania JPEG wystarcza.

Pozdrówka!

Dokładnie. Oczywiście po transferze TIF'y won, ale ja zostawiam sobie zbiory robocze PSP (format pspimage), gdzie są zapisane wszystkie kroki, warstwy, ustawienia itd., więc jak mnie najdzie natchnienie, to zawsze mogę od razu modyfikować, co trzeba.
Pozdrawia zapobiegliwy Leopold

dziobolek
14-01-2011, 17:01
Dokładnie. Oczywiście po transferze TIF'y won, ale ja zostawiam sobie zbiory robocze PSP (format pspimage), gdzie są zapisane wszystkie kroki, warstwy, ustawienia itd., więc jak mnie najdzie natchnienie, to zawsze mogę od razu modyfikować, co trzeba.
Pozdrawia zapobiegliwy Leopold

Aaaaaaaaaaa... :roll: no chyba że tak. Ja większość roboty "odwalam" na RAWach w wołarce,
bardzo rzadko mam potrzebę dalszej obróbki poza wołarką.
No chyba że sklejanie panoram czy też bardziej skomplikowane korygowanie perspektywy...

Pozdrówka!