PDA

Zobacz pełną wersję : Lampa błyskowa Canon Eos300?



serbio
12-12-2005, 01:39
Ostatnio dostałem w spadku lampę błyskową.Co do nazwy to raczej trudno się ustosunkować, ponieważ takowej nie ma.
Z tego co się dowiedziałem to jest z komputerem. Na przodzie lampy jest taki trochę dziwyny napis ''NSSN" lub "NISSIN".
Ciężko to odczytać ponieważ literki są jakoś tak dziwnie napisane..
Może ktoś zna tę lampę ,lub miał z nią do czynienia ?
Z tyłu jest do ustawiania czułości filmu poprzez zsuwak a następnie można odczytać w zależności od odległości wartość przysłony , którą wprowadza się do aparatu. Próbowałem się nią bawić ale raczej nijak.Niewidzi jej.Czy tę lampę oddać wujowi czy można dokupić specjalny adapter do niej ?
Czy może poprostu ją sobie odpuścić?

b'Art
12-12-2005, 02:05
http://www.fvextras.com/prods/1118.htm
Pierwszy link z googla !

Wywal to badziewie z suwakami, albo zostosuj jako wspomagającą, zobacz jaki typ...

mxw
12-12-2005, 02:50
NISSIN to normalna japońska (!) firma, robi lampy od dawna, wszystko zależy jakie masz numerki za tą nazwą.

ja mam nissin 350T, ma gdzieś z 15 lat, ma komputer (2 programy + full, też takie właśnie suwaczki), obrotową i podnoszoną głowicę, własny światłomierz (działa b.d.b.) i wszystko extra, ale...

.... lampka ma 237V na stopce! :twisted:

więc zanim ją do czegokolwiek podłączysz, sprawdź swoją (pomierz napięcie), bo może być niewesoło :mrgreen:

chmm, a z tego co piszesz, to tę już podłączyłeś do swojej 300... chmm, to sprawdź teraz, czy aparat widzi jakąkolwiek inną lampę, włącznie z tą wbudowaną.

ja tego nissina wyzwalam tylko z fotoceli.

serbio
12-12-2005, 20:16
Jak narazie to lampa wbudowana działa?
Co do liczby to nic tam nie pisze, dlaczego z aparatem ta lampa nie działa?
Czy ty też masz jakiś adpater ?

SimOn!
12-12-2005, 20:28
.... lampka ma 237V na stopce! :twisted:

więc zanim ją do czegokolwiek podłączysz, sprawdź swoją (pomierz napięcie), bo może być niewesoło :mrgreen:
To ma znaczyć że jak źle pójdzie to spalisz elektronike w aparacie

Jak narazie to lampa wbudowana działa?
To znaczy że masz fart:mrgreen:


ja tego nissina wyzwalam tylko z fotoceli.

Czy ty też masz jakiś adpater ?
nie adapter a fotocela (http://www.cdrom.pl/index.php?title=Fotocela)