PDA

Zobacz pełną wersję : balans bieli w 300D



Voytas
13-08-2004, 15:40
Czegoś nie rozumiem. Aby samemu ustawić balans bieli w 300D (moze w pozostałych modelach tez tak jest, nie wiem) nalezy zrobic zdjecie np. bialej kartce a następnie w Menu w Costum WB wybrac tą fote. Wtedy jako biały kolor aparat bedzie przyjmowal kolor ktory znajduje sie w centralnym miejscu kadru. Wszytsko pieknie tylko jednej rzeczy tu nie rozumiem. Przy jakim balansie bieli mam zrobic to zdjecie. Przeciez przy roznych ustawinieach kolor kartki bedzie inny. Wytlumaczcie mi to 8)

gietrzy
13-08-2004, 16:02
Czegoś nie rozumiem. Aby samemu ustawić balans bieli w 300D (moze w pozostałych modelach tez tak jest, nie wiem) nalezy zrobic zdjecie np. bialej kartce a następnie w Menu w Costum WB wybrac tą fote. Wtedy jako biały kolor aparat bedzie przyjmowal kolor ktory znajduje sie w centralnym miejscu kadru. Wszytsko pieknie tylko jednej rzeczy tu nie rozumiem. Przy jakim balansie bieli mam zrobic to zdjecie. Przeciez przy roznych ustawinieach kolor kartki bedzie inny. Wytlumaczcie mi to 8)

Niewiem jak w 300D ale w G3 to wybiera się custom. Proponuje przeczytać jeszcze raz instrukcje. Custom WB wykonujemy przy zastanych warunkach - w każdej sytuacji możesz poprawić automat wykonując własny balans bieli. Jeśli robisz zdjęcia będąc na dworze (w Małopolsce na polu) zdecydowanie polecam chmury zamiast białej kartki. Celujesz w chmury zamiast w kartkę.

Vitez
13-08-2004, 16:31
Przy jakim balansie bieli mam zrobic to zdjecie.

Czy przed zadaniem pytania sprawdziles czy nie ma odpowiedzi w instrukcji?
Nie sprawdziles... a nieladnie bo jest :?
Strona 52 Instrukcji polskiej do Canona 300D - wyraznie napisane w punkcie 1 " balans bieli moze byc dowolny " .

Instrukcje znajdziesz tu: http://max.boo.pl/instrukcje i mam prosbe na przyszlosc: sciagnij ja i sprawdzaj w niej zanim zadasz pytanie :roll: .

Voytas
14-08-2004, 00:27
sorki, ale nie mam instrukcji, tzn mam ale w jezyku niemieckim (grrr...nienawidze tego jezyka). thx za link. pozdrawiam