PDA

Zobacz pełną wersję : METZ 50 AF-1- Klapka od baterii, ułamał się zawias



CyrJak
09-01-2011, 20:35
Cześć,
mianowicie ułamał się zawias w moim metzie przy wymianie akumulatorów "w terenie", zdziebka mnie to zdenerwowało... ale dobra klapka sie trzyma i idzie focić; problem jest jedynie jak chce wymienić akumulatory, bo klapka pięknie spada. Słyszałem że z serwisem foto-techniki jest pełno problemów, mógłby się ktoś wypowiedzieć jak będzie z gwarancją w tym przypadku? Nie wiem czy aby nie lepiej odesłać to prosto do sklepu. Dodam że lampa ma nie cały miesiąc- została kupiona.. tzn dostarczona 22 grudnia 2010.

Pozdrawiam,
Michał

zbirr
09-01-2011, 21:25
Ja z Foto-Techniką nie miałem najmniejszych problemów. No ale wiem że ludzie narzekają. Odsyłanie do sklepu mija się z celem, bo sklep ci lampy nie wymieni, nawet nie wiem czy przyjmie, a jeśli przyjmie to i tak odeśle do dystrybutora. Zajmie to tylko dodatkowy czas.
moim zdaniem odsyłaj sam. foto-technika może się guzdrać z serwisem gwarancyjnym. Uszkodzona klapka pod serwis nie podlega więc dla nich to kasa więc załatwią to raczej szybko. Takie moje zdanie.
Po wszystkim podziel się ile czasu to zajęło i jaki koszt.
pozdr.

gadget_zary
09-01-2011, 21:26
Uszkodzenia mechaniczne raczej nie są uwzględniane w ramach naprawy gwarancyjnej.

CyrJak
30-03-2011, 16:26
Po wszystkim podziel się ile czasu to zajęło i jaki koszt.
pozdr.

Po milusim czasie około 25 dni odesłano do mnie lampe. Jedyne co wymienili to klapke na baterie, za.. 100zł(!!). Ponadto beszczelnie napisali mi, że próbowałem rozkręcać lampe jak i luzy na głowicy są identyczne jak w nowych egzemplarzach. Dziwnym trafem znajomy posiada taką samą lampe, tylko do nikona, i tam głowica nie ma 5 stopniowych wachań gratis i głowicy ruszającej się przy mocniejszym wymachu lampą... Metz robi lepsze lampy do nikona? Mimo że to ten sam model? Wątpie. Na pewno odradzam METZ'a jak i Foto-Technike

/Michał