PDA

Zobacz pełną wersję : Czy warto mieć Lightroom 3



sylwester Samluk
09-01-2011, 15:48
Witam

Mam taki dylemat. Używam Corel Paint photo pro X3 i w sumie jak na razie wystarcza mi do pewnych obróbek poprawy zdjęc.

Od pewnego momentu myślę poważnie nad lightroom 3 ponieważ chyba daje jednak lepsze możliwości obróbki samych rawów i co najważniejsze można do niego dokupić różne pluginy np. z firmy NIK software.

Lightroom kosztuje w chwili obecnej około 1000zł o photoshopie nie myślę jest za drogi a piratów nie uzywam takie mam podejście do programów.

Czy waszym zdaniem warto jest kupić tego Lightroom 3 i uzywać zamiast Corela?

Z drugiej strony zbieram na nowa lampę Canona 580 EX po to by miećprzeniośny zestaw oświetlenia w plenerach. Juz mam 430 więc razem z 580 fajnie mżna by doświetlać zdjęcia w pomieszczeniach czy plenerach.

Taki dylemat czy brać Lightroom 3 czy moze dalej zbierać na lampę i pozostaćprzy Corelu.

Prosze o porady wasze sugestie.

Dziekuję

Ppozdrawiam

Sylwek

OsMax
09-01-2011, 17:15
Najlepsze wyjście to sciągnąć od adobe trail na 30 dni i się przekonać.
Chyba że chcesz tu usłyszeć konkretną odpowiedź w stylu kup lampę lub kup LR :-)
Ja czasami tak proszę kogoś żeby mi powiedział kup to albo kup tamto choć wiem czego chcę a chodzi tylko o spokojne sumienie ;-)

czterymarce
09-01-2011, 20:46
A nie możesz kupić jednego i drugiego, po co wydawać ok. 1200 złotych na komercyjną wersję LR 3, skoro za kwotę ok. 360 złotych możesz kupić wersję typu nauczyciel/student, licencja ma nawet zastosowanie do uczniów szkół podstawowych. Chyba masz kogoś takiego w swojej rodzinie, albo nawet sam spełniasz wymogi? Z niewielką "dokładką" wystarczy na program i lampę. Rozważ też Capture One Express 6 za ok. 100 euro, też bardzo dobry program.

hyzop
09-01-2011, 22:20
Tak jak pisze OsMax ściągnij trail i sobie porównasz co ci bardziej leży i czy coś tam kokretnie zyskasz.

sylwester Samluk
09-01-2011, 23:39
dzięki za odpowiedzi zrobie jak sugerujecie

trzeszcz6
10-01-2011, 00:19
A nie możesz kupić jednego i drugiego, po co wydawać ok. 1200 złotych na komercyjną wersję LR 3, skoro za kwotę ok. 360 złotych możesz kupić wersję typu nauczyciel/student, licencja ma nawet zastosowanie do uczniów szkół podstawowych. Chyba masz kogoś takiego w swojej rodzinie, albo nawet sam spełniasz wymogi?

Proponujesz coś co jest niezgodne z licencją wersji nauczyciel student. Licencja jest przypisana do osoby i tylko ta osoba może legalnie korzystać z tej wersji. Ja proponuje też sprawdzić sobie trial :)
pozdrawiam B.

MAF
10-01-2011, 01:31
Proponujesz coś co jest niezgodne z licencją wersji nauczyciel student. Licencja jest przypisana do osoby i tylko ta osoba może legalnie korzystać z tej wersji. Ja proponuje też sprawdzić sobie trial :)
pozdrawiam B.

Trial to zawsze jest dobry pomysł, mnie się nawet udało legalnie przedłużyć triala do 60 dni ;-)

Loome
10-01-2011, 10:15
Proponujesz coś co jest niezgodne z licencją wersji nauczyciel student. Licencja jest przypisana do osoby i tylko ta osoba może legalnie korzystać z tej wersji. Ja proponuje też sprawdzić sobie trial :)
pozdrawiam B.

to trzeba zapisać się do darmowej szkoły typu cosinus:)

Jaca9
14-01-2011, 12:41
Tylko chyba jest obowiązek być jakiś czas w szkole a nie e we wrześniu się zapisujesz a w październiku bierzesz Photoshop'a czy Lightroom

dziobolek
14-01-2011, 15:20
Tylko chyba jest obowiązek być jakiś czas w szkole a nie e we wrześniu się zapisujesz a w październiku bierzesz Photoshop'a czy Lightroom

Nie, nie ma - potrzebujesz tylko ksero legitki...

Pozdrówka!

gudi
19-01-2011, 21:39
w trące, że kupując wersje student nie masz praw do pracy na nim jako fotograf i czy cos takiego ta wersja jest przeznaczona do nauki programu nie do celów komercyjnych.

eclipse
19-01-2011, 21:53
zanim zaczniesz pisać takie bajki zadzwoń do adobe i się dowiedz... ja kupiłem w wakacje master collection cs5 student & teacher, oczywiście wcześniej zadzwoniłem do adobe i wszystkiego się dowiedziałem, jest to pełna komercyjna wersja na której możesz normalnie zarabiać, ale wyłącznie w swojej własnej JEDNOOSOBOWEJ działałalności... ja takową prowadzę od 11 lat i dodatkowo jestem wykładowca UAM.

MaciekH
20-01-2011, 00:01
w trące, że kupując wersje student nie masz praw do pracy na nim jako fotograf i czy cos takiego ta wersja jest przeznaczona do nauki programu nie do celów komercyjnych.

ale Cię ktoś paskudnie okłamał...

dziobolek
20-01-2011, 01:26
w trące, że kupując wersje student nie masz praw do pracy na nim jako fotograf i czy cos takiego ta wersja jest przeznaczona do nauki programu nie do celów komercyjnych.


https://canon-board.info/imgimported/2009/09/roflmaozu0-1.gif
źródło (http://img444.imageshack.us/i/roflmaozu0.gif/)
https://canon-board.info/imgimported/2009/09/roflmaozu0-1.gif
źródło (http://img444.imageshack.us/i/roflmaozu0.gif/)
https://canon-board.info/imgimported/2009/09/roflmaozu0-1.gif
źródło (http://img444.imageshack.us/i/roflmaozu0.gif/)

Pozdrówka!

Bartek_902
20-01-2011, 07:53
Jak wygląda dokładnie operacja zakupu wersji student lightrooma? w sklepie pokazuje legitymacje studencką czy przesyłam gdzies kopie?

Bo chyba się skusze za te 3 stówki i ja,puki jestem jeszcze studentem to trzeba korzystać :)

eclipse
20-01-2011, 09:27
kupujesz normalnie, bez żadnych dokumentów... po otwarciu pudelka masz specjalny numer do zainicjowania procedury rejestracyjnej z supportem adobe, w trakcie tej procedury przesyłasz im skan wymaganych dokumentów i w odpowiedzi dostajesz pdf'a ze wszystkimi danymi rejestracyjnymi... u mnie trwało to niecałe 30 minut od momentu zainicjowania procedury do otrzymania numerów seryjnych... a puki spełniasz ich wymagania to korzystaj!

swnw
20-01-2011, 11:51
"póki" ;)

swnw

eclipse
20-01-2011, 12:04
sorry ;)

Jaca9
20-01-2011, 12:33
Na prawdę wystarczy chodzić miesiąc do szkoły darmowej np. policealnej, wyrobić legitke i wziąść sobie legalnie photoshopa na użytek komercyjny ?

eclipse
20-01-2011, 12:50
Adobe Technical Support Centre
pomoc@adobe.pl
Tel: 00800 4411935
(darmowy numer do polskojęzycznych konsultantów!)

asmo
20-01-2011, 13:49
trzeba chodzić do szkoły dziennej, nie żadne wieczorowe czy inny zaoczne
cytat:
przeznaczony jest dla uczniów i nauczycieli:

*
Studenci — studenci szkół wyższych, zdefiniowanych jako publiczne lub prywatne uniwersytety albo inne szkoły wyższe (w tym wyższe szkoły społeczne, młodzieżowe i zawodowe), które są akredytowane i wymagają odpowiednika co najmniej dwóch lat nauki w pełnym wymiarze czasu;
*
Uczniowie szkół podstawowych i średnich — uczniowie akredytowanych szkół podstawowych lub średnich publicznych lub prywatnych nauczających w pełnym wymiarze czasu;
*
Wykładowcy i inni pracownicy instytucji edukacyjnych — nauczyciele i inni pracownicy zatrudnieni w akredytowanej instytucji edukacyjnej, takiej jak szkoła podstawowa lub średnia albo uniwersytet lub inna szkoła wyższa (również prywatna);

yarson
20-01-2011, 14:49
trzeba chodzić do szkoły dziennej, nie żadne wieczorowe czy inny zaoczne
mogą być i zaoczne, moja szkoła nie ma dziennych i brać można

Bartek_902
20-01-2011, 16:08
W takim razie chyba będę musiał się skusić niebawem na LR :)