PDA

Zobacz pełną wersję : EOS 300 + synchr 2 kurtyne



Hubert
11-12-2005, 13:45
Witam!

czy w Canonie EOS 300 da sie zrobic synchronizacje flascha na druga kurtyne?
ten aparat ma synchr flascha na czas 1/90 i dluzsze...czy jak uruchomie go na krotszym to cos wogole to czy bedzie zupelnie bez sensu?

ma ktos jakies doswiadczenia z dolaczana m42 do tego aparatu??

thnx z gory :)

SimOn!
11-12-2005, 15:52
wlaczasz na lampie zewnetrznej synchro na druga lamelke i po sparawie. lampa wbudowana nie ma tkich gadżetow:-(

Hubert
11-12-2005, 17:03
no wlasnie...ale nie mam zewnetrznej lampy:(

Kubaman
11-12-2005, 19:34
czy jak uruchomie go na krotszym to cos wogole to czy bedzie zupelnie bez sensu?

bez sensu, błysk naświetli tylko część klatki - zdjęcie do kosza. Rozwiązaniem jest zewnętrzna lampa obsługująca tryb FP - synchronizacja z krótkimi czasami. Poszukaj na forum w moich wątkach' kiedyś opisywałem jak ten tryb działa (bo można się zdziwić)

gwozdzt
11-12-2005, 21:21
czy w Canonie EOS 300 da sie zrobic synchronizacje flascha na druga kurtyne?
ten aparat ma synchr flasha na czas 1/90 i dluzsze...czy jak uruchomie go na krotszym to cos wogole to czy bedzie zupelnie bez sensu?

Jeśli chcesz mieć synchronizacje na krótszych czasach, to musisz wejsć w posiadanie lampy zewnetrznej obsługującej E-TTL czyli którejkolwiek Canona z serii EX lub np. Sigma EF-500, jakieś Sunpaki, Metze i inne (byle poprawnie obsługiwały E-TTL)
Jeśli dodatkowo chcesz mieć synchro na drugą kurtyne, to musisz mieć lampę posiadającą te fukcje dostepną z lampy czyli 430EX, 550EX, 580EX lub w/w Sigma oraz pewnie jakieś Metze się znajdą, ale na tych lampach sie niestety nie znam.

Driver
11-12-2005, 23:17
[QUOTE=Kubaman]bez sensu, błysk naświetli tylko część klatki - zdjęcie do kosza. [QUOTE]

Człowiek uczy sie całe życie :-D
Byłem przekonany że z "kukułka" nie da się zmusić aparatu do zrobienia zdjęcia z lampą z czasem szybszym niz 1/90 :confused:

Kubaman
13-12-2005, 22:03
Człowiek uczy sie całe życie :-D
Byłem przekonany że z "kukułka" nie da się zmusić aparatu do zrobienia zdjęcia z lampą z czasem szybszym niz 1/90 :confused:
przepraszam, byłem niedokładny. Z wbudowaną tak się nie da, bo blokuje migawkę przy X-Sync (sprawdziłem :) ). Z zewnętrzną bez FS da to opisany wcześniej efekt.