PDA

Zobacz pełną wersję : Konwerter szerokokątny do G9



pawgaw
03-01-2011, 14:57
Witam,
zostałem poproszony o rozpoznanie tematu w tej materii.
Znajoma ma zamiar zakupić konwerter szerokokątny, którego głównym celem będzie poszerzenie pola w robieniu zdjęć w pomieszczeniach.
nie mam pojęcia, który będzie dobry. Nie chodzi tu o cenę (mogą być drogie, mogą być tanie). Chodzi o to, aby spełnił swoje zadanie. Nie wiem, jak to się fachowo zwie - krotność? powiększenie (pomniejszenie)? Znalazłem kilka na allegro, ale nie wiem, który będzie OK. (bo na przykład, może zasłaniać wbudowaną lampę, która w pomieszczeniach jest użyteczna).

Czy bylibyście uprzejmi podpowiedzieć jakieś rozwiązanie?

cobra
03-01-2011, 15:22
..."ale nie wiem, który będzie OK. (bo na przykład, może zasłaniać wbudowaną lampę, która w pomieszczeniach jest użyteczna)"...

Wbudowana lampa i tak nie pokryje szerszego pola widzenia.

pawgaw
03-01-2011, 15:37
cobra - dzięki za odpowiedź.
Nie ma to znaczenia, czy jest czy nie jest użyteczna. Nie jest to mój aparat, nie robiłbym zdjęć zaawansowanym kompaktem w pomieszczeniach (bez ludzi), a być może aparat jest ustawiany na statywie i zdjęcie robione bez lampy.
Po prostu chcę się dowiedzieć, który wg Was jest użyteczny, dobry jakościowo. Tyle.

GhostRider
04-01-2011, 12:26
Na pewno z markowych to raynox. Poszukaj sobie na stronie producenta konkretnego modelu a później w googlach czy są problemy z zasłanianiem flasha czy nie, ale wg mnie będzie problem ;)

zonk
04-01-2011, 19:34
Mam G9, mam też wide conwerter Canon WC-DC58B 0,75x na tulei LA-DC58H.
Fakt zasłania całą lampę wbudowaną, i nie ma szans robić zdjęć z lampą wbodowaną (paskudny cień na 3/4 kadru), ale ja raczej stosuje tego zestawu do nagrywania niż do robienia zdjęć. Ogólnie jestem zadowolony ;-)
G9 ma też w menu opcje do korygowania zniekształceń właśnie z WC-DC58B.

pawgaw
05-01-2011, 16:33
dzięki, właśnie chodzilo mi o potwierdzenie firmy.