PDA

Zobacz pełną wersję : Samoistna konwersja do BW



RyszardSwiderski
02-01-2011, 22:21
Mam taki problem. Jak kopiuję zdjęcia z karty na PC, za pomocą czytnika, to w jakimkolwiek programie je otwieram są jako BW... RAWy oczywiście. W aparacie nie mam ustawionej opcji BW, nigdy tego nie używam. Niby taki drobiazg, ale trochę irytuje mnie jak muszę po odpaleniu programu najpierw "przywracać" kolory zdjęciom. Ma ktoś pomysł co to może być?

arturs
02-01-2011, 22:37
Mam taki problem. Jak kopiuję zdjęcia z karty na PC, za pomocą czytnika, to w jakimkolwiek programie je otwieram są jako BW... RAWy oczywiście. W aparacie nie mam ustawionej opcji BW, nigdy tego nie używam. Niby taki drobiazg, ale trochę irytuje mnie jak muszę po odpaleniu programu najpierw "przywracać" kolory zdjęciom. Ma ktoś pomysł co to może być?

czym jest "jakikolwiek program"?

korona-pl
02-01-2011, 22:47
W jakich programach wyświetla jako BW?
Co się dzieje jak kopiujesz przez EOS Utility?
Wstaw gdzieś przykładowy RAW do pobrania...

Może coś się skopało w aparacie - spróbuj przywrócić ustwienia fabryczne lub przeinstalować firmware.

Bangi
03-01-2011, 09:47
rzeczywiście dziwny problem, czasem w Infran-ie da się uwstawić aby miniatury były BW, ale po otworzeniu powinno być normalnie.
też bym poszedł w kierunku, że jakiś probme z softem aparatu...

meg83
03-01-2011, 13:28
wrzuć linka z jakimś rawem i zobaczymy jak u nas się otwiera
jak soft body to i u nas powinno być bw

siudym
03-01-2011, 15:03
Moze ma monitor czarno-bialy ? :]

A tak powaznie, to bardzo ciekawa sprawa.

dinderi
03-01-2011, 15:32
Moze ma monitor czarno-bialy ? :]

A tak powaznie, to bardzo ciekawa sprawa.
Szczególnie, że raw czarno-biały, bez konwersji w zewnętrznym oprogramowaniu nie istnieje.
Równiez, chetnie zobaczyłbym przykład na zywo.

Kolaj
03-01-2011, 15:50
Szczególnie, że raw czarno-biały, bez konwersji w zewnętrznym oprogramowaniu nie istnieje.Wręcz przeciwnie! Każdy RAW jest ze swej natury czarno-biały. Kolorków nabiera dopiero po zdemozaikowaniu :-D

Ale przypadek w istocie ciekawy.

MariuszJ
03-01-2011, 15:58
Wręcz przeciwnie! Każdy RAW jest ze swej natury czarno-biały. Kolorków nabiera dopiero po zdemozaikowaniu :-D
Raczej czerwono-niebieski-i-podwójniezielony ;)

dinderi
03-01-2011, 16:01
Wręcz przeciwnie! Każdy RAW jest ze swej natury czarno-biały. Kolorków nabiera dopiero po zdemozaikowaniu :-D
Yyyy, ten tego ten... A wydawało mi się, ze się dobrze czuję po Sylwestrze ;)


Raczej czerwono-niebieski-i-podwójniezielony ;)Chyba w Nikonie ;)

Kolaj
03-01-2011, 16:12
Raczej czerwono-niebieski-i-podwójniezielony ;)Nie. Czarno-biały. W Rawie jest przechowywana wyłącznie informacja o luminancji poszczególnych pikseli. Zero informacji o kolorze. :twisted:
http://canon-board.info/showthread.php?t=8520

Dobra, kończymy off-topa, bo się będę musiał sam zbanować ;)

MariuszJ
03-01-2011, 16:14
Nie. Czarno-biały. W Rawie jest przechowywana wyłącznie informacja o luminancji poszczególnych pikseli. Zero informacji o kolorze. :twisted:
http://canon-board.info/showthread.php?t=8520

Dobra, kończymy off-topa, bo się będę musiał sam zbanować ;)
No nie, nie zamykaj ust dyskutantom :P

Informacja o kolorze jak najbardziej jest - zawiera ją informacja o położeniu pixela.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
Nie po polsku się wyraziłem - kolor jest zakodowany we współrzędnych pixela - tak jest ładniej :)
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
http://canon-board.info/showpost.php?p=908455&postcount=20

photographus
03-01-2011, 21:47
A wracając do tematu, to założyciel wątku albo przestał być daltonistą, albo wyłączył importowanie zdjęć do ACR lub LR z włączonym presetem konwertującym do BW.
A najbardziej *******, to jak taki "specjalista" założy wątek, a potem nie raczy ruszyć 4 liter do kompa, żeby chociaż napisać, żebyśmy się walili na ryj :(
pozdrówka