PDA

Zobacz pełną wersję : Lowepro SlingShot 200 AW



popmart
10-12-2005, 14:02
Też kupuje plecak i mam pytanie co myślicie o tym ciekawe chyba moim zdaniem ... dodam 1 body z gripem i raczej małe szkła m42 .... :

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=75490301

http://www.pstryk.com.pl/szukaj.php?search=Lowepro+SlingShot+200+AW+&submit.x=10&submit.y=15

yogi-bear
10-12-2005, 15:15
hm.. ciekawe czy takie na jedo ramię są wygldne.. jak masz troche sprzętu w nim to przypadkiem nie będzie ciążyć? to tak samo jak torba IMO.. jak noszę na ramieniu to po pewnym czasie czuję jej ciężar.. nie lepiej standardowy placak?

popmart
10-12-2005, 15:17
nietety 300d + grip to 15 cm i tu większość odpada ... opiero za 500-800 pln jest wybór...

dgcracker
10-12-2005, 23:08
No przykro slyszec bo bardzo mi sie ten plecaczek podobal - ale jesli 300D + grip sie nie miesci to odpada :(
D.C.

popmart
11-12-2005, 09:02
hm.. ciekawe czy takie na jedo ramię są wygldne.. jak masz troche sprzętu w nim to przypadkiem nie będzie ciążyć? to tak samo jak torba IMO.. jak noszę na ramieniu to po pewnym czasie czuję jej ciężar.. nie lepiej standardowy placak?



no właśnie w ten sie chyba mieści (sling Shot )
koledze chodziło o inne ....

dgcracker
11-12-2005, 10:14
no właśnie w ten sie chyba mieści (sling Shot )
koledze chodziło o inne ....

Czytam te posty ktorys juz raz i jakos do konca nie jestem przekonany czy 300D+grip do niego wejdzie. Moze ktos kto posiada ten plecak jednoznacznie sie wypowie jak sie sprawdza w praktyce i jak z jego pojemnoscia.
Pozdrawiam,
D.C.

Grzegorz G
11-12-2005, 12:51
Mam model 100 tego plecaka i 300d wchodzi z gripem jak to mówią- na styk.Do modelu 200 powinno być ok.

dgcracker
11-12-2005, 14:09
Mam model 100 tego plecaka i 300d wchodzi z gripem jak to mówią- na styk.Do modelu 200 powinno być ok.

A generalnie jak oceniasz ten plecaczek? Noszenie na jednym ramieniu nie sprawia problemow? Sprawdza sie w praktyce?
D.C.

popmart
11-12-2005, 16:27
Auto Cenzura

Grzegorz G
11-12-2005, 18:30
A generalnie jak oceniasz ten plecaczek? Noszenie na jednym ramieniu nie sprawia problemow? Sprawdza sie w praktyce?
D.C.
Noszenie jeszcze nie sprawdzone ,mam go od paru dni i jestem przeziembiony więc nie mogę wyjść ale na plecach leży dość wygodnie.Fajny patent z przesuwaniem tył -przód . W pozycji z przodu aparat jest łatwy do wyjęcia -dokładnie tak jak na zdjęciach reklamowych.http://www.lowepro.com/Products/Sling_Bags/Designed_for_Digital/SlingShot_100_AW.aspx

esenpe
11-12-2005, 19:02
jedyny bol ze nie wejdzie Ci tam np body + 70-400L, czasami boli ramie od noszenia sprzetu, a tak jest OK.

popmart
11-12-2005, 21:02
jedyny bol ze nie wejdzie Ci tam np body + 70-400L, czasami boli ramie od noszenia sprzetu, a tak jest OK.

mowilem raczej m42 czyli małe stałki a później stałki canona

popmart
13-12-2005, 17:10
mam juz relacje z 4 godzin chodzenia z nim - jak dla mnie REWELACJA
300d+grip- idealnie wchodzi nawet z dużym obiektywem sporo miejsca jak dlamnie aha i bałem sie tego że będzie ramie boleć nic z tego ten mały dodatkowy paseczek spełnia lux swoją rolę, i przenosi dużą część ciężaru na klate.

Grzegorz G
13-12-2005, 21:40
Po pierwszym małym wypadzie potwierdzam słowa kolegi -REWELACJA-prawie można zapomnieć że ma się coś na plecach

jadeit
15-12-2005, 21:40
ja uzywałem czegos podobnego, od tamraca, chyba velocity model 9
po 2 dniach nad morzem miałem dość, plecak był pozyczony od kumpla
kumpel go nie uzywa ;) z tego samego powodu
jest nie funkcjonalny i małowygodny
jakoś ja akurat teraz takie wynalazki omijam ;) ale gdyby sie faktycznie okazał
wygodny to gratulacje :)

aa wsadzone ja miałem body,kita, 28-135, 70-200, pierscienie makro, data bank

pozdrawiam

GoTo
16-12-2005, 04:46
Mam od kilku tygodni i sobie chwalę. Po kilku godzinach faktycznie trochę czuć ciężar (a mam tam prawie wszystko co w stopce (no, bez zenita i statywu ;)) + jeszcze trochę drobiazgów). Do dłuższych wypadów pewnie normalny plecak nadaje się lepiej, natomiast np. do wałęsania się po mieście slingshot jest niezastąpiony, szybciej można wyjąć, a i w razie nagłej potrzeby schować aparat, a mniej się rzuca w oczy niż torba i od torby jest znacznie poręczniejszy.
Patent z przesuwaniem do przodu sprawdza się znakomicie, a poza tym przesunięty na brzuch może służyć jako bardzo po(d)ręczna półeczka/podpórka :-D

Pszczola
16-12-2005, 09:39
[...] Patent z przesuwaniem do przodu sprawdza się znakomicie, a poza tym przesunięty na brzuch może służyć jako bardzo po(d)ręczna półeczka/podpórka :-D

Ech Wy... piwosze.

Vitez
16-12-2005, 22:42
jedyny bol ze nie wejdzie Ci tam np body + 70-400L

Ciekawe szkielko moze byc... jakis prototyp? A swiatlo jakie ma?

;)

b4rnaba
25-04-2009, 17:48
Kupiłem po przestawieniu się z 350D na 40D. Nie używam gripa, ale "na oko" wygląda, że zmieściłby się i z gripem. Póki chodziłem z T28-74 i kitem + pierdoły w stylu ładowarka, grucha było naprawde nieźle. 4 dni ostrego łażenia w Bieszczadach praktycznie nie odczułem. Nie mogę powiedzieć że było komfortowo, bo jednak obciążone jest tylko jedno ramię i to w kierunku karku, ale da się przeżyć. Jednak szybki dostęp do sprzętu, brak majtania się torby przy biodrze i wolne ręce w 100% rekompensuje drobne niewygody.

Ale model 200AW pozwala przenosić przecież body z podpiętym dłuższym zoomem np. 70-300, do tego 2 krótsze obiektywy (takie jak wspomniany T28-75), dużą lampę i sporo akcesoriów. Dlatego zresztą go kupiłem, myśląć o późniejszej rozbudowie sprzętu.

No więc obecnie posiadam 40D + T17-50 + EF 28-135 + 580EXII. Po włożeniu do plecaka wszystko ładnie zajmuje swoje miejsca, jest dobrze chronione przed uszkodzeniami mechanicznymi, nic nam nie wypadnie. Możnaby powiedzieć że jest super. Super póki nie spróbujemy założyć tego na ramię. Przeszedłem wczoraj ok. 1,5 km na piechotę (w mieście) i myślałem że urwie mi szyję. Górna część plecaka pod wpływem ciężaru zaczęła mocno odstawać od pleców (skracanie pasa niewiele daje) i cały ciężar spoczął na szyi. Jak ktoś chce spróbować, niech poprosi kolegę żeby złapał go z tyłu ręką za kark i stanął twardo w miejscu a sam spróbuje iść do przodu.

Cóż zrobić? Chyba sprzedać. Co prawda system Sling bardzo mi się spodobał. Zastanawiam się nad plecakiem KATA D-3N1-20 (tak na marginesie, czy oni nie mogli wymyślić jakiejś bardziej marketingowej nazwy?). Tam mamy i sling i normalny plecak. Może ktoś z szanownych forumowiczy użytkuje i byłby skłonny podzielić się doświadczeniami ??