PDA

Zobacz pełną wersję : EOS Utility - pytanie raczkującego



m_wielebny
01-01-2011, 23:17
Witam kolegów,
jestem świeżo upieczonym Canoniarzem i przyszło mi zgrać swoje zdjęcia z aparatu (5DII) na komputer.

Są to RAW+JPG, zainstalowałem sobie oprogramowanie dołączone do aparatu i pojawił się problem. Zdjęcia pionowe nie są odwrócone. Pomimo że w aparacie mam ustawione odwracanie plików na (aparat i monitor) a w programie do zgrywania zaznaczoną opcję rotate image to nic to nie daje.

Może ktoś doradziłby mi jak i co ustawić aby było dobrze.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
Dodam że w Picture Project które mam do Nikona, JPG zgrywają się prawidłowo (piony są odwrócone) problem w tym że program ten nie zgrywa RAWów...

Przemek_PC
02-01-2011, 00:12
Czytnik kart i ręczne kopiowanie zdjęcia na dysk to chyba najlepsze rozwiązanie.

m_wielebny
02-01-2011, 00:34
i są wtedy obrócone (piony)?

Przemek_PC
02-01-2011, 01:17
U mnie są.

janhalb
02-01-2011, 11:19
Któryś raz słyszę, że kopiowanie przez czytnik kart to "lepsze rozwiązanie", choć nikt jeszcze nie zdołał mi wyjaśnić dlaczego :-) Ja kopiuję przez Eos Utility i wszystko mi ładnie obraca jak trzeba. Może gdzieś w samych ustawieniach programu nie zaznaczyłeś jakiejś opcji?

m_wielebny
02-01-2011, 11:44
zaznaczyłem na trzeciej czy czwartej zakładce rotate images...
jest gdzieś jeszcze jakaś inna opcja?

Bolek02
02-01-2011, 12:13
Kopiowanie przez czytnik kart to "lepsze rozwiązanie", bo zdecydowanie mniej czasu zabiera :) Ot i cała prawda - jak masz porządny czytnik, to cała operacja trwa dużo krócej.

m_wielebny
02-01-2011, 12:21
ok, mogę przez czytnik ale zdjęcia nadal są nieodwrócone...

Przemek_PC
02-01-2011, 15:26
A w aparacie masz ustawione "Auto rotate" ? Nie wiem jak w 5DII ale w 5D jest "Rotate" które obraca zdjęcie tylko tylko dla potrzeb podglądu na LCD a na karcie zdjęcie jest nieobrócone i "Auto Rotate", które z kolei obrócone zdjęcie zapisuje na karcie.