PDA

Zobacz pełną wersję : Kampinoski Park Narodowy



Jac
10-12-2005, 01:03
w sumie nie bardzo mam to gdzie wrzucic ale wydaje mi sie ze to jest dobre miejsce

No wiec czytam sobie o KPN na ich stronie i... jesli ktos by chcial tam zorganizowac plener to najpierw musi miec zgode na takie dzialanie. i tu odpowiedni paragraf z regulaminu

4. Udostępnianie Parku dla turystyki konnej wierzchem i pojazdami zaprzęgowymi, biwakowania, organizacji imprez zbiorowych (turystycznych, rekreacyjnych, sportowych, kulturowych), wykorzystywanie Parku do celów edukacyjnych, naukowych, twórczości kulturalnej (malarstwo, fotografia, film, itp.), oraz dla prowadzenia działalności wytwórczej i handlowej, tylko w sposób który nie wpłynie negatywnie na przyrodę, wymaga uzyskania stosownego zezwolenia Dyrektora Kampinoskiego Parku Narodowego.

i dalej w regualminie czytamy...

Za powyższe formy udostępniania mogą być pobierane opłaty wg obowiązującego w KPN cennika. Dyrektor Parku może określić maksymalną ilość osób przebywających jednocześnie w danym miejscu.


no i co wy na to??? bo mi sie wydawalo ze place podatki i KPN jest 'nasz' a fotografia go tylko spopularyzujemy ...

prawdopodobnie ten przepis jest martwy, ale mimo wszystko jest to chyba jakas pomylka... Ja rozumiem ze plener poza wyznaczonymi szlakami trzeba zglosic... ale kazde spotkanie kumpli z aparatami???.. chore

dziwny kraj


link do strony (http://www.kampinoski-pn.gov.pl/tur_reg.php)

Tomasz Golinski
10-12-2005, 01:26
no i co wy na to??? bo mi sie wydawalo ze place podatki i KPN jest 'nasz' a fotografia go tylko spopularyzujemy ...

I to jest jeszcze jeden z tych podatków. TVP też jest nasza. I PKP też.

akustyk
10-12-2005, 01:39
w Gorcach zostalem policzony za przebywanie poza szlakiem. bo tak..

rownoczesnie po GPN wyja miejscowe gnojki na motorach crossowych i ochlapuja blotem pieszych turystow. i nikt nic im nie robi...

rece opadaja :(

Robson01
10-12-2005, 01:40
I to jest jeszcze jeden z tych podatków. TVP też jest nasza. I PKP też.
To jest pikuś, najważniejsze że ZUS jest nasz:lol:

akustyk
10-12-2005, 01:50
To jest pikuś, najważniejsze że ZUS jest nasz:lol:
"ZUS jest bez watpienia organizacja przestepcza. choc bynajmniej nie zorganizowana" - J. Korwin-Mikke :mrgreen:

sv
10-12-2005, 23:57
i tu sie zgadzam z K.Mikke :)

Scaramanga
11-12-2005, 12:10
w sumie nie bardzo mam to gdzie wrzucic ale wydaje mi sie ze to jest dobre miejsce

No wiec czytam sobie o KPN na ich stronie i... jesli ktos by chcial tam zorganizowac plener to najpierw musi miec zgode na takie dzialanie. i tu odpowiedni paragraf z regulaminu

4. Udostępnianie Parku dla turyswykorzystywanie Parku do[/B] celów edukacyjnych, naukowych, twórczości kulturalnej (malarstwo, fotografia, film, itp.), , wymaga uzyskania stosownego zezwolenia Dyrektora Kampinoskiego Parku Narodowego.
no i co wy na to??? bo mi sie wydawalo ze place podatki i KPN jest 'nasz' a fotografia go tylko spopularyzujemy ...

prawdopodobnie ten przepis jest martwy, ale mimo wszystko jest to chyba jakas pomylka... Ja rozumiem ze plener poza wyznaczonymi szlakami trzeba zglosic... ale kazde spotkanie kumpli z aparatami???.. chore

dziwny kraj


link do strony (http://www.kampinoski-pn.gov.pl/tur_reg.php)

Kraj nie jest dziwny i takie zasady nie sa chore.Istnieja odkad istnial PRL.
Bareja pokazal wycinek,a teraz paranoja urosla do wymiaru groteski w funkcji wykladniczej,bo...nie ma juz PRL-u.
Jesli chodzi o wiekszosc nakazow i zasad w tym kraju polecam olac wszelkie zarzadzenia,ustawy,poprawki do konstytucji itp. oraz zastanowic sie raczej nad terminem wypadu do puszczy bo po zostal mi juz tylko 1 aparat po wlamaniu do mojego mieszkania i nie wiem ile jeszcze czasu dobry los pozwoli mi jeszcze robic nim zdjecia... :)

Qbexus
11-12-2005, 12:45
Praktycznie na calym swiecie sie placi za takie zeczy.

Tomasz Golinski
11-12-2005, 12:59
oraz zastanowic sie raczej nad terminem wypadu do puszczy bo po zostal mi juz tylko 1 aparat po wlamaniu do mojego mieszkania i nie wiem ile jeszcze czasu dobry los pozwoli mi jeszcze robic nim zdjecia... :)
Wymyślcie coś fajnego, to może jakąś grupę z Białegostoku zorganizuje i podjedziemy wspomóc was :>

Scaramanga
11-12-2005, 14:53
Praktycznie na calym swiecie sie placi za takie zeczy.

Bawia mnie takie stwierdzenia:"Na calym swiecie...,jestesmy przeciez w Europie,praworzadnosc w domu i zagrodzie...itp."
Stary,w jakim ty swiecie zyjesz?Urwales sie z choinki?
Robia cie w "dupe" na kazdym rogu,w kraju gdzie nawet prezydent ulaskawia "Slowika" z gangu mafijnego,a drugi kolesi,ktorzy powinni spedzic kilka lat w pierdlu...
Ty "frajerze"(bez obrazy) idz do dyrektora,wybecaluj kilka stow,powiedz,ze masz dobre serce,dusze artysty,fotografujesz i w ogole szkoda ci Rysi,ktorych nie udalo sie introdukowac w puszczy bo rolnicy wybili co do sztuki szpadlami...
W tym kraju juz nic nie bedzie.To co jeszcze jest,warto utrwalic na kliszy lub karcie CF,poki nie wywiaza tego zlomiarze...:))))))))))))))

Qbexus
11-12-2005, 21:50
Jak Ci tak zle to co tu jeszcze robisz ? Śmigaj gdzie jest lepiej mniejsza korupcja, uczciwsi, ludzie i w ogule full wypas. Może znajdziesz takie miejsce.

Jac
11-12-2005, 21:58
No jak dla mnie to glupota placic za widoki, za cos niepoliczalnego, za mozliwosc zrobienia zdjecia drzewa w 'lesie'... zeby taki kretynizm wymyslec to trzeba miec rowno nas.... pod sufitem... moze niedlugo jak sie zrobo zdjecie na ulicy to sie bedzie placilo miastu bo to jego ulica, ZTM- bo na zdjeciu sa autobusy itd. nie widze nic normalnego w oplatach za robienie zdjec w parkach narodowych... co innego zejscie ze szlaku, to juz jako 'wykroczenie' mozna traktowac... no ale sciezka niebedaca szlakiem w/g mnie na mandat sie nie lapie... tylko ze tak powiem 'skroty' moga byc karane... ale zdjecia powinno sie robic do woli... i gdzie sie chce bo taka jest logika


ps. panowie nie schodzcie z tematu a prywatne uwagi na PM:twisted:

Scaramanga
12-12-2005, 16:00
Jak Ci tak zle to co tu jeszcze robisz ? Śmigaj gdzie jest lepiej mniejsza korupcja, uczciwsi, ludzie i w ogule full wypas. Może znajdziesz takie miejsce.

Niestety mimo,ze jest to ostatnia rzecz jaka bym zrobil,jestem zmuszony
postawic sobie ja jako priorytet.Tobie i twoim dzieciom zycze powodzenia w budowaniu 4-tej i 5-tej Rzeczpospolitej...Przykro mi,ze polegniecie w boju
ale taka juz widac wasza dola. :(

Scaramanga
12-12-2005, 16:05
No jak dla mnie to glupota placic za widoki, za cos niepoliczalnego, za mozliwosc zrobienia zdjecia drzewa w 'lesie'... zeby taki kretynizm moga byc karane... ale zdjecia powinno sie robic do woli... i gdzie sie chce bo taka jest logika
ps. panowie nie schodzcie z tematu a prywatne uwagi na PM:twisted:

Uwagi sa rowniez do Ciebie.Temat jest jeden i w dodatku bezprzedmiotowy,zaczety i kontynuowany przez uczestnikow chyba tylko z nudow,albo czystej naiwnosci... :)

Jac
12-12-2005, 16:28
Uwagi sa rowniez do Ciebie.
eee. do mnie te uwagi? dziwne.. no ale ok, skoro



Temat jest jeden i w dodatku bezprzedmiotowy,zaczety i kontynuowany przez uczestnikow chyba tylko z nudow,albo czystej naiwnosci... :)
to powiedz mi dlaczego sie w nim udzielasz, nudzisz sie :mrgreen: czy co?... jak dla mnie warto rozmawiac bo to MY zmieniamy ten swiat i ci co przyjda po nas a twoje podejscie do tego tematu jak i innych (chec ucieczki z kraju) jest moim zdaniem.... eee szkoda gadac niech jada wszyscy, ostatni gasi swiatlo :-)

Ja zostaje i zmieniam ten kraj!, tak jak bede mogl...

Qbexus
12-12-2005, 16:40
W cale nie twierdze ze to jest ok tylko ze w niektorych miejscach na swiecie nawet za wstep do parku sie placi. A u nas za klimatyczne jak jedziesz na wakacje nawet gdy od sasiada wali szambem ze chej. Kazdy patrzy gdzie tu kaske skroic. Ale zgadzam sie idiotyzm jakich malo. Choc pewnie i doszukac by sie mozna wiele innych.

Scaramanga
12-12-2005, 18:57
eee. do mnie te uwagi? dziwne.. no ale ok, skoro


to powiedz mi dlaczego sie w nim udzielasz, nudzisz sie :mrgreen: czy co?... jak dla mnie warto rozmawiac bo to MY zmieniamy ten swiat i ci co przyjda po nas a twoje podejscie do tego tematu jak i innych (chec ucieczki z kraju) jest moim zdaniem.... eee szkoda gadac niech jada wszyscy, ostatni gasi swiatlo :-)

Ja zostaje i zmieniam ten kraj!, tak jak bede mogl...

Udzielam sie wlasnie dlatego,jak sam piszesz,ze my niby zmieniamy swiat.Swiata nie zmienimy,ale mozna pokusic sie o zmiane swiadomosci kilku ludzi,a to juz sukces.Ucieczka z kraju.Widzisz,nie znasz mnie,wiec nie wiesz co robilem w zyciu i w tym kraju,a robilem nie malo.Ja mam prawo do wyglaszania takich opinii w odroznieniu do wielu,co nie skazili sie zadna praca pro publico bono...lub praca sensu stricte.
Jestes jeszcze mlody i pewnych rzeczy nie swiadomy.Ja zycze Ci oczywiscie
optymizmu i duzo sily w tej zmianie,bo bedziesz ich duzo potrzebowal jesli naprawde jestes zdeterminowany w swoim podejsciu do zycia.

popmart
13-12-2005, 10:31
nie moge się zgodzić z czarnowidztwem z postu wcześniejszego tak poprostu...
co nie zmienia fakty że w Paryżu można focić np w muzeum impresjonizmu czy w Luwrze bez problemu i bez specjalnych opłat oczywiście bez lampy ale widział to ktoś kiedyś u nas spróbuj sie w muzeum zapytać czy możesz fotografować hehe...
BTW fotografowałem sobie moneta i van ghoga i było coś w tym fajnego obrazy powlały kolorem i człowiek był oczarowany....jeszcze focenie....

akustyk
13-12-2005, 10:54
w Paryżu można focić np w muzeum impresjonizmu czy w Luwrze bez problemu i bez specjalnych opłat oczywiście bez lampy
to miales szczescie. w wiekszosci przypadkow zgoda na fotografowanie akurat wiele nie daje... bo kto sie przebije przez zbity tlum dzielnie "zwiedzajacych Europe" swoimi cyfrowymi malpkami Japoncow? :mrgreen:

popmart
13-12-2005, 10:56
byli ale jakoś poszło ....

bebop
13-12-2005, 14:42
BTW fotografowałem sobie moneta i van ghoga i było coś w tym fajnego obrazy powlały kolorem i człowiek był oczarowany....jeszcze focenie....

popmart, to są kopie :-) oryginały w sejfie. pstrykałeś w najgorszym razie odbitkę z dużego formatu na pseudopłótno malarskie a w najlepszym razie dobrą kopię zamówioną u specjalisty.

bebop
13-12-2005, 14:43
w sumie nie bardzo mam to gdzie wrzucic ale wydaje mi sie ze to jest dobre miejsce

No wiec czytam sobie o KPN na ich stronie i... jesli ktos by chcial tam zorganizowac plener to najpierw musi miec zgode na takie dzialanie. i tu odpowiedni paragraf z regulaminu


to ja się z Tobą przypadkiem spotkam. dla niepoznaki wezmę nikona :-)

p13ka
13-12-2005, 17:16
u nas spróbuj sie w muzeum zapytać czy możesz fotografować hehe...

A ja byłem sobie w ostatnią niedzielę w Muzeum Ewolucji w PKiN, zapytałem o możliwość focenia i bez żadnego problemu i dodatkowych opłat mogłem do bólu focić, nawet z lampą.
Sam byłem zaskoczony :smile:

kocis
14-12-2005, 18:01
W temacie głównym.
Parki Narodowe to miejsca, gdzie dostep jest ściśle reglamentowany. A osobiście uważam, że w wielu parkach wpuszcza się zbyt dużo zwiedzających. To są ostatnie enklawy przyrody i świadomi ludzie powinni je omijac z bardzo daleka. A jest odwrotnie. Każdy by chciał tam łazić i zdjęcia robić. Powinno być tak. Na obszarach szczególnie chronionych 3-4 razy w roku jakś ekipa zawodowców wpada, dokumentuje i publikuje prace. Reszta niech sobie kupi jak chce mieć pamiątkę, a nie deptać wszystko co jeszcze nie zadeptane. I to pod pozorem "promowania" przyrody. Śmiechu warte!

CYNIG
14-12-2005, 18:07
W temacie głównym.
Parki Narodowe to miejsca, gdzie dostep jest ściśle reglamentowany. A osobiście uważam, że w wielu parkach wpuszcza się zbyt dużo zwiedzających. To są ostatnie enklawy przyrody i świadomi ludzie powinni je omijac z bardzo daleka...


kocis, to co opisujesz juz istnieje, tyle ze sa to rezerwaty a nie Parki Narodowe. W sumie nie taka ich rola. Chcialbys krzewic szacunek i zamilowanie do przyrody zamykajac ja za plotem? To juz jednak mysle ze model wpuszczania na wytyczone szlaki za oplata i inwestowanie tych pieniedzy w usuwanie szkod powstalych z tytulu uprawiania tej turystyki jest lepszym rozwiazaniem.

kocis
14-12-2005, 22:21
I tak uważam, że przyroda jest zadeptywana. Stref ścisłych rezerwatów jest stanowczo za mało. Ile to będzie % powierzchni kraju?

sas
24-12-2005, 23:55
Witam. Samemu zdaża mi się w Tatrach - w parku narodowym - chodzić poza szlakami, perciami, ryzykując mandat. Ale akceptuje to ryzyko i nie dopominam się o zmianę przepisow liberalizującą poruszanie się na terenie parków narodowych. Zapewniam was, że gdyby każdy, bez żadnych konsekwencji mógłby chodzić gdzie mu sie podoba - np. właśnie w Tatrach - stracilibyśmy na tym wszyscy, a w pierwszym rzędzie przyroda. Oprócz ludzi, którzy szanują ją i zachowują się z szacunkiem dla natury, tak, aby nie pozostawić po sobie żadnego śladu i cicho, pojawiłoby się tam przyslowiowe bydlo, znacząc swoją drogę smieciami, skutecznie straszac zwierzeta itp... Nie chcialbym doczekac takiego smutnego widoku. A zatem, nalezy - jak zawsze zachowac umiar. Chodzenie po parkach narodowych oczywiscie tak, ale nie w tłoku, w rozsadnych granicach i z zachowaniem miejsc scisle chronionych.

popmart
10-01-2006, 09:35
cóż za podwójna moralność sam chodzę i jestem ok, a inni by zadeptali ?

Kubaman
10-01-2006, 11:18
przy odpowiednim poziomie zaangażowania, można uzyskać dostęp w rejony normalnie niedostępne. Możana albo zapłacić wykwalifikowanemu przewodnikowi, albo zrobić odpowiedni kurs i co roku uiszczać odpowiednią opłatę.

michalng
15-01-2006, 23:43
jesli ktos bedzie zainteresowany to moge pojsc do dyr. KPN mam tam znajomego i podpytam jak to wg. nich wyglada i sproboje cos sie dowiedziec i zapytac co by powiedzieli na grupe kilku osob biegajacych po krzakach....tereny sa ciekawe...co prawda zdjec nie robilem zbyt duzo bo dopiero zaczynam te zabawe, ale bardzo lubie tam sobie chodzic tak dla "wyciszenia"....

Jac
16-01-2006, 01:49
jesli ktos bedzie zainteresowany to moge pojsc do dyr. KPN mam tam znajomego i podpytam jak to wg. nich wyglada i sproboje cos sie dowiedziec i zapytac co by powiedzieli na grupe kilku osob biegajacych po krzakach....tereny sa ciekawe...co prawda zdjec nie robilem zbyt duzo bo dopiero zaczynam te zabawe, ale bardzo lubie tam sobie chodzic tak dla "wyciszenia"....
Jesli masz taka mozliwosc to oczywiscie zapytaj, jak sie zapatruja na grupe powiedzmy 10-15 osob ktora pojdzie sobie jakas tam z gory ustalona trasa na przelaj, jakie trasy wchodza w gre i wogole wszystko co w temacie... nie ukrywam ze na wiosne(wczesna) chetnie bym sie wybral do lasu na jakas dluzsza piesza wycieczke... ~10-20 km... czas szybko leci i mozna sie nawdychac czystego powietrza ;-)...
moze rowery? jest w KPN kilka ciekawych miejsc... no ale wszystko zalezy od tego czego sie dowiesz... jesli bedzie zakaz to chyba lepiej jednak w pojedynke chodzic niz grupa...

EDIT: co do trasy i daty mozemy ja uzgodnic i zgloscis z wyprzedzeniem w dyrekcji KPN... mapy i GPS'a mam wiec przemarsz bedzie scisly w/g wytycznych...

michalng
16-01-2006, 23:01
oki....podjade w wolnej chwili i pogadam......

Jac
16-01-2006, 23:57
oki....podjade w wolnej chwili i pogadam......
to fajnie!, do marca-kwietnia mamy jeszcze troche czasu :-) i powodzenia.!