PDA

Zobacz pełną wersję : Fotografia prasowa, reportaz.



wagteil
01-01-2011, 08:46
Poszukuje publikacji na wyzej wymieniony temat, czy ktos moze mi polecic jakies materialy? Chodzi mi glownie o refleksje fotografow podczas pracy nad tematem, ale i nazwiska 'wielkich' (np. Tomasz Tomaszewski) i ich strony www gdzie uchylaja rabka tajemnicy nad swoja dziedzina beda mile widziane.

fotna
01-01-2011, 10:48
To zależy na jakim poziomie?
np: http://www.szerokikadr.pl/poradnik/
albo http://www.swiatobrazu.pl/kategoria,100_najwazniejszych_zdjec_swiata
z książek to "Szkoła fotografowania NG"
Moja historia fotografii prasowej John G Morris

Czy interesuje cię historia i biografie czy porady?

Bartek_902
01-01-2011, 12:39
Polecam film do obejrzenia w którym w roli głownej james nachtwey a tytuł Fotograf wojenny,co prawda czasy analogowe ale myślę że to nie szkodzi...
Poza tym szukaj różnych wywiadów choć by na youtube,kiedyś oglądałem jakiś z tomaszewskim o jego pracy nad tym albumem o Śląsku i górnikach

michalsiarek
01-01-2011, 23:59
W zasadzie najlepiej na początek poszukaj filmów z serii contacts, czyli stykówek. Owszem, są przemieszani z innymi dziedzinami, ale duzo z tego wyniesiesz.

airhead
02-01-2011, 00:56
kolega szuka publikacji, a nie filmów
polecam przejrzeć roczniki "Pressu"

wagteil
03-01-2011, 21:45
W zasadzie najlepiej na początek poszukaj filmów z serii contacts, czyli stykówek. Owszem, są przemieszani z innymi dziedzinami, ale duzo z tego wyniesiesz.
A co to sa za filmy 'stykowki', gdzie to mozna znalezc? Czuy moge prosic o przyklad?

Emaliasz
03-01-2011, 22:57
Można spoglądnąć na To (http://www.youtube.com/watch?v=-V_F_MDfB2g&translated=1) lub Ten mały zbiór (http://www.youtube.com/profile?user=maltekashmir#grid/uploads)

Jest tego więcej, znajdzie się nawet z tłumaczeniem na polski... ;-)

wagteil
03-01-2011, 23:47
W zasadzie najlepiej na początek poszukaj filmów z serii contacts, czyli stykówek. Owszem, są przemieszani z innymi dziedzinami, ale duzo z tego wyniesiesz.
Rozumiem ze ogladanie prac innych fotografow prasowych moze dostarczyc pewnej wiedzy, ale dlaczego wlasnie ten sposob poznania mialby byc czyms godnym polecenia?

retter
07-01-2011, 16:10
Rozumiem ze ogladanie prac innych fotografow prasowych moze dostarczyc pewnej wiedzy, ale dlaczego wlasnie ten sposob poznania mialby byc czyms godnym polecenia?

Chyba że masz możliwość porozmawiać z takim "mistrzem"?? Polecane:)

Oglądając jego prace poniekąd widzisz to co on widział, po wielu obejrzanych pracach i ich analizie jesteś bliżej sposobu widzenia danego "mistrza". By moc pokazać tak jak on.

Dlaczego warto się wzorować na nich, gdyż oni świadomie dokonują wyborów co? jak? dlaczego? kiedy? omijając błędy. Po zrozumieniu i przejęciu któregoś z kolei stylu w końcu wypracowujesz swój ma fundamencie pracy mistrzów.

To się tyczy każdej dziedziny fotografii, każdej dziedziny sztuki.

Ponad to watek książki, przydatne linki jest tam kilka adresów wartych uwagi, oraz „Pozostałe galerie”

wagteil
08-01-2011, 07:24
Chyba że masz możliwość porozmawiać z takim "mistrzem"?? Polecane:)

Oglądając jego prace poniekąd widzisz to co on widział, po wielu obejrzanych pracach i ich analizie jesteś bliżej sposobu widzenia danego "mistrza". By moc pokazać tak jak on.

Dlaczego warto się wzorować na nich, gdyż oni świadomie dokonują wyborów co? jak? dlaczego? kiedy? omijając błędy. Po zrozumieniu i przejęciu któregoś z kolei stylu w końcu wypracowujesz swój ma fundamencie pracy mistrzów.

To się tyczy każdej dziedziny fotografii, każdej dziedziny sztuki.

Ponad to watek książki, przydatne linki jest tam kilka adresów wartych uwagi, oraz „Pozostałe galerie”
Pytalem dlaczego wlasnie przegladabie stykowek, Tam nie bardzo wiadomo co autor w koncu wybral do galerii..

Teo
09-01-2011, 15:04
Podstawowa książka od której należałoby zacząć to wg mnie Kenneth Kobre "Photojournalism: the professionals' approach". Polecam też historię agencji Magnum (swoją drogą niesamowita książka dająca wgląd w funkcjonowanie najsławniejszej agencji foto): Russell Miller "Magnum: Fifty Years at the Front Line of History - The Story of the Legendary Photo Agency". Obydwie do kupienia na Amazonie.