PDA

Zobacz pełną wersję : Profanacja 5d mk II



mkev
29-12-2010, 15:25
Przeglądając allegro znalazłem taką oto aukcję: http://allegro.pl/body-canon-5d-mark-ii-pl-mount-lomo-arriflex-i1390130877.html

i zastanawiam się jak bardzo zdesperowany musiał być właściciel tego aparatu, żeby tak poważnie ingerować w niego. Widział ktoś może efekty jakie można uzyskać szkłami z takim mocowaniem? Czy gra jest warta świeczki?

allxages
29-12-2010, 15:26
Miał taką potrzebę, to tak zrobił. Co w tym złego, że aż po profanacji mowa?

dzik
29-12-2010, 15:30
To proste, stac go i tyle.
5D to nie obiekt kultu by mowic o profanacji ;)

mkev
29-12-2010, 15:37
ok, wiem, że gościa stać.
Ale czy efekt jest tego wart?
Wiem, że jak ludzie przerabiają pod IR, to jeszcze to jakoś wygląda, a tu? Czy naprawdę warto ożywiać stare szkła na cyfrowym body? Dla mnie to profanacja, ze względu na to, że analog i stare szkła są nierozłączne. Zdjęcia wtedy mają swój klimat i mają duszę. Mają ziarno i to coś, czego nie może dać syfra.

justanimage
29-12-2010, 16:04
ok, wiem, że gościa stać.
Ale czy efekt jest tego wart?


No właśnie, mógłby pokazac jakieś sample.
Zobaczymy jaką cene osiagnie taki cud techniki...

MacGyver
29-12-2010, 16:08
Ciekawe jaką dał cenę minimalną, bo za kwotę z "kup teraz" raczej nikt tego nie weźmie.
Przeróbkę jestem w stanie zrozumieć, ludzie mają różne pomysły, zastanawia mnie tylko na co liczy sprzedający, bo bagnet jest delikatnie mówiąc oryginalny :-)

justanimage
29-12-2010, 16:12
PS a ten bagnet to co to za system? Dobrze mi sie zdaje ze to jakies stare szkła do kamer filmowych?

J.J.
29-12-2010, 16:13
Za jakieś 50 lat, gdy aparaty będą, na przykład jakieś organiczne, na forach będą pisać "cyfrowe aparaty, to było coś. Miały to coś, miały duszę, a teraz... " :-D

Roy P
29-12-2010, 16:13
Przeróbka wygląda na mocno drastyczną - np. brak lustra

MacGyver
29-12-2010, 16:17
Obiektywy Arriflex, brak lustra - biedny EOS najprawdopodobniej robił za kamerę.

photographus
29-12-2010, 22:48
Sorrry. Dla mnie to porąbaniec.

zieloo
29-12-2010, 22:59
w końcu jakieś ciekawe zastosowanie 5d2

czornyj
29-12-2010, 23:09
Sorrry. Dla mnie to porąbaniec.

Nie widzę w tym nic porąbanego. Arriflex i Panavision to standard w przemyśle filmowym, po prostu ktoś zrobił sobie z 5D2 niedrogą kamerę.

krzychul
29-12-2010, 23:44
Niby to tylko przedmiot, a jakoś mi go żal :cry:

zaitsev
30-12-2010, 00:20
Nie widzę w tym nic porąbanego. Arriflex i Panavision to standard w przemyśle filmowym, po prostu ktoś zrobił sobie z 5D2 niedrogą kamerę.
Puryści sprzętowi i tak nie zrozumieją po co i dlaczego. ;-)

jacek_73
30-12-2010, 00:22
Sorrry. Dla mnie to porąbaniec.

Za swoje robił, nie za cudze :???:
Ciekawe za ile pójdzie, jeśli w ogóle :x

Sergiusz
30-12-2010, 00:53
Ciekawe czy się sprawdził i przerabia następnego czy zmienił system? Tak w zasadzie Canon bez bagnetu Canon-a to raczej już nie Canon.

MM-architekci
30-12-2010, 00:54
ok, wiem, że gościa stać.
Ale czy efekt jest tego wart?
Wiem, że jak ludzie przerabiają pod IR, to jeszcze to jakoś wygląda, a tu? Czy naprawdę warto ożywiać stare szkła na cyfrowym body? Dla mnie to profanacja, ze względu na to, że analog i stare szkła są nierozłączne. Zdjęcia wtedy mają swój klimat i mają duszę. Mają ziarno i to coś, czego nie może dać syfra.


sprzęt przerobiony jest pod filmowanie , manualne obiektywy , ustawianie przysłony itp , więcej chyba nie ma co tłumaczyć

allxages
30-12-2010, 03:41
Ciekawe czy się sprawdził i przerabia następnego czy zmienił system? Tak w zasadzie Canon bez bagnetu Canon-a to raczej już nie Canon.

tylko kogo nazwa firmy interesuje ;-)

pan.kolega
30-12-2010, 11:13
Modyfikacja aparatu fotograficznego to profanacja? To jest profancja pojęcia profanacji.

Nie takie rzeczy ludziska modyfikują.



https://canon-board.info//brak.gif
http://img143.imageshack.us/img143/7859/bb0f8485fb8f246c12c8273.jpg]źródło ([URL=http://img143.imageshack.us/i/bb0f8485fb8f246c12c8273.jpg/)[/URL]

Kolekcjoner
30-12-2010, 11:29
ok, wiem, że gościa stać.
Ale czy efekt jest tego wart?
Wiem, że jak ludzie przerabiają pod IR, to jeszcze to jakoś wygląda, a tu? Czy naprawdę warto ożywiać stare szkła na cyfrowym body? Dla mnie to profanacja, ze względu na to, że analog i stare szkła są nierozłączne. Zdjęcia wtedy mają swój klimat i mają duszę. Mają ziarno i to coś, czego nie może dać syfra.
Nie no duszę to może zostawmy. Po pierwsze jest ona zarezerwowana dla jedynie słusznego systemu :cool: ;) , a po drugie dla niektórych trudno dostrzegalna - jak to dusza :cool:.
Według mnie to gość przerobił, bo taki miał kaprys/potrzebę - jego sprawa, jego sprzęt i mówienie o profanacji w tym kontekście jest całkowitym nieporozumieniem.

VomitroN
30-12-2010, 21:38
Profanacja to może dopiero nastąpić, gdy ktoś dysponując odpowiednim zapleczem, wpadnie na pomysł taniego zakupu tej piątki w celu przywrócenia jednak jej stanu poprzedniego. Potem zobaczymy ją na Allegro jako nówka -funkel, nieśmigana.

allxages
30-12-2010, 21:40
Profanacja to może dopiero nastąpić, gdy ktoś dysponując odpowiednim zapleczem, wpadnie na pomysł taniego zakupu tej piątki w celu przywrócenia jednak jej stanu poprzedniego. Potem zobaczymy ją na Allegro jako nówka -funkel, nieśmigana.

To nie jest profanacja. Radzę doczytać znaczenie słów których się używa...

jacek_73
30-12-2010, 21:52
To nie jest profanacja. Radzę doczytać znaczenie słów których się używa...


W szerszym znaczeniu, profanacja to także znieważenie przedmiotów i wartości powszechnie szanowanych.
wikipedia

Twórca ludowy z Mazur, bodajże Jan Oborniak się nazywał, napisał w swojej książce:

"... południe już wybiło, więc Alojz ściągnął buty, rozłożył dywanik. Na swym małym, domowym ołtarzyku umiejscowił body canona 5Dm2..."

allxages
30-12-2010, 22:05
No cóż, nie pozostaje mi nic jak zaproponować nie tylko doczytanie definicji ze słownika, ale też powrót do szkoły w takim razie, bo analfabetyzm nam się tu szerzy :(

jacek_73
31-12-2010, 00:04
(Łk 6,39-42)

Odrobina luzu i dystansu (także do siebie) jeszcze nikomu nie zaszkodziła. Ot taki oftop, też z fotografią niewiele mającego wspólnego.

Pozdrawiam.

VomitroN
31-12-2010, 01:10
No cóż, nie pozostaje mi nic jak zaproponować nie tylko doczytanie definicji ze słownika, ale też powrót do szkoły w takim razie, bo analfabetyzm nam się tu szerzy :(

Niech zgadnę: jeśli ktoś użyje terminu "kultowy" w odniesieniu do sprzętu fotograficznego, pewnie również będzie ci się to jednoznacznie kojarzyło ?

Uśmiechnij się, właśnie odkryłeś profanację profanacji :)

czornyj
31-12-2010, 01:28
Według mnie to gość przerobił, bo taki miał kaprys/potrzebę - jego sprawa, jego sprzęt i mówienie o profanacji w tym kontekście jest całkowitym nieporozumieniem.

Wg. mnie gość przerobił, bo chwilowo nie miał kilkdziesięciu tyś. dolków na Arri ALEXA czy RED MysteriumX

Kolekcjoner
31-12-2010, 01:34
Wg. mnie gość przerobił, bo chwilowo nie miał kilkdziesięciu tyś. dolków na Arri ALEXA czy RED MysteriumX
No też tak podejrzewam. Co zresztą poniekąd jest zaprzeczeniem głównej tezy wątku, bo to raczej nobilitacja :cool:.

damon
31-12-2010, 01:36
Apropos - mi się zdaje czy ten EOS ma tak jakby cofniętą 'ściankę'? Z tyłu wystaje LCD więc całość z matrycą pewnie została cofnięta. Czemu to ma służyć? Możliwości podpięcia szerszego spektrum obiektywów filmowych niz za pomocą przejściówki EF-PL ?
A tak z czystej ciekawości - czemu ten proces rzekomo jest nieodwracalny? Przecież chyba można wykonać sekwencje tych czynności 'wstecz'. Po prostu aparat może wyglądać jak 20 letni niebity golf, który każdy element ma z innej bajki, ale dalej działać z powodzeniem z obiektywami EF?

czornyj
31-12-2010, 01:44
Osłonka na LCD.

Proces jest nieodwracalny, bo pewnikiem ciężko założyć mechanizm lustra, o ile wogóle nie został już zutylizowany.

Tezet-gdynia
31-12-2010, 02:18
I pewnie ma powiekszony bagnet w obudowie, a do tego przy czujnikachh af jest dosc mocno wyciety by szkla sie miescily. Wiec mozliwe ze w ogole nie ma czujnikow AF.

Dominooo
31-12-2010, 17:28
Z czystej ciekawości skontaktowałem się ze sprzedającym i otrzymałem odpowiedź:

...na anamorficznym szkle uzyskuje prawie 4k video. To był jedyny powód przerobienia aparatu.
...oto film wykonany na 5dmk2 plus lomo anamorhpic:http://irr.pl/downloads/the_mozdzer_sea.avi

jacek_73
31-12-2010, 17:38
Z filmiku wynika to, na co koledzy zwrócili już uwagę. Gościu po prostu "tanim" kosztem zrobił sobie kamerę wideo :-D

allxages
31-12-2010, 17:44
prrroooofaaaaanaaacjaaaaaaaa ;D

KEEK
05-01-2011, 13:23
Piekne! W koncu ktos uzywa narzedzia jak narzedzia.
Straszne jest pewnie to, ze po kreceniu filmu niektorzy moga wyrzucac takie do kosza. Jak zuzyte - hmm... - nie powiem co.
Swoja droga Slawomir Idziak to tez musi dziwnie byc postrzegany, bo sam sobie filtry robi zamiast uzywac nowych.

oxydum
05-01-2011, 18:45
Profanacja profanacją ale za to jakie szkła można podpiąć to dopiero szok ;)


Elite Optics: rosyjski producent charakteryzujących się najlepszą na świecie jakością soczewek anamorficznych.


Panavision: Najważniejszy producent optyki anamorficznej posiadający w ofercie wiele serii obiektywów anamorficznych o ogniskowych od 20 do 2000 mm.
"Primo Series i Close-Focus Primo Series – najnowsze serie anamorficznych obiektywów wytwórni Panavision. Oparte na soczewkach sferycznych Primo obiektywy charakteryzujące się najlepszą ostrością odwzorowania obrazu ze wszystkich obiektywów anamorficznych, oraz doskonałą reprodukcją koloru. Największą wadą tego rozwiązania jest duża masa optyki (od 5 do 7 kg)."
Super (High) Speed – seria bardzo jasnych obiektywów z soczewkami Nikona, najjaśniejszych dostępnych na rynku optyki anamorficznej, charakteryzujące się niskimi wartościami przysłony od 1,4 do 1,8. Istnieje również bardzo jasny obiektyw o ogniskowej 50 mm i przysłonie 1,1.

moze być mały problem z mocowaniem ale co to za problem dla majsterkowiczów. Tylko czekać na anamorficzne foty na forum ;)

Shadow
05-01-2011, 19:37
Mnie tylko ciekawi czy na tych filmach, które zrealizował zarobił tyle że przeróbka się opłaciła ? Może mieć problem ze sprzedażą bo w tej chwili to bardzo specjalistyczne narzędzie pracy.

dzik
05-01-2011, 19:50
Jak nie ma lustra i dziala to trzeba sprawdzic czy bagnet jest wystarczajaco cofniety do uzywania szkiel systemu M :mrgreen:

dulak
05-01-2011, 21:59
Miał potrzebę to sobie zrobił, a owe 8k wydane na 5DII to dla niego może tyle co moje poranne zakupy w Żabce pod blokiem :) Pracowałem siedem prawie lat w UK i wiem jak ceny bywają relatywne w zależności od zarobków. To co tam jest tanią popierdułką u nas jest czczone i wielbione pod niebiosy, ot nasze realia, nasze zarobki...

pe.en.de
05-01-2011, 23:08
Miał potrzebę to sobie zrobił, a owe 8k wydane na 5DII to dla niego może tyle co moje poranne zakupy w Żabce pod blokiem :) Pracowałem siedem prawie lat w UK i wiem jak ceny bywają relatywne w zależności od zarobków. To co tam jest tanią popierdułką u nas jest czczone i wielbione pod niebiosy, ot nasze realia, nasze zarobki...

Ta, już. Forsy u niego jak lodu.
Wydał 8, narobił się i opchnie za trzy z hakiem. Św. Mikołaj.:mrgreen:

Shadow
06-01-2011, 18:37
Jak by miał kasy jak lodu to by się nie bawił w przerabianie 5D tylko kupił Panaflex'a, albo Red One.

oasisman
06-01-2011, 18:48
Gość przerobił sprzęt do swoich celów, a teraz sprzedaje i tyle. A ludzie gdybają czy ma kasy jak lodu czy jest biedny jak mysz kościelna...czy to ma znaczenie?

ps. filmik całkiem fajny.

VomitroN
07-01-2011, 00:56
A tak z czystej ciekawosci i na przykladzie 7D. Czy efekt koncowy po przerobce mial wygladac tak?

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://www.syndicate.se/Files/Misc/7D_cinematic_BNC-R_Syndicate_HD_24P.jpg)


Link do calosci: http://www.syndicate.se/Default.aspx?Id=294

O! I nawet w 3D mozna sobie pokrecic :shock:

Dominooo
07-01-2011, 01:08
Jak by miał kasy jak lodu to by się nie bawił w przerabianie 5D tylko kupił Panaflex'a, albo Red One.

Początkujący jest może i bawi się pół środki.
Dobry sprzęt do kręcenia Video na prawdę sporo kosztuje.