PDA

Zobacz pełną wersję : Banalny problem z EOS-em 60D.



Radeus
27-12-2010, 14:18
Witajcie!,

Otóż od kilku dni jestem posiadaczem EOSa 60D, i napotkałem (a właściwie sam sobie zrodziłem) problem z menu. Ustawiłem ochronę obrazów, po czym usunąłem niepotrzebne zdjęcia, sformatowałem kartę. Otwieram teraz przeglądanie zdjęć, i zamiast po naciśnięciu przycisku (->) zamiast pojawić się pełen obraz pojawia mi się miniatura zdjęcia z opisem. Gdy nacisnę przycisk (q), zdjęcie rozszerza się na pełen ekran, jednakże po lewej stronie ekranu jest pasek nastaw, a na dole pojawia się napis ,,ochrona obrazów-włącz,wyłącz". Wertowałem instrukcję, nic nie pomaga, sam pasek ustawień jest do zniesienia, ale wyświetlanie się miniatury zdjęcia jest irytujące. Co zrobić, aby od razu po naciśnięciu przycisku pojawiało się zdjęcie, bez opisu i ustawień (wiem, że można to opcjonalnie wyświetlić, klikając przycisk (q).

Proszę o pomoc, z góry dzięki!
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
Problem po dłuższym grzebaniu usunąłem.

Temat do zamknięcia/usunięcia.

kuzi4
27-12-2010, 20:27
Może napisz jak poradziłeś sobie z problemem. Być może, któryś z posiadaczy sześćdziesiątki będzie miał taki sam kłopot...

Radeus
27-12-2010, 21:53
Otóż tak naprawdę są 2 tryby odtwarzania tych zdjęć, w instrukcji mowa o jednym (aktywowany przyciskiem Q), a w rzeczywistości po ustawieniu ,,ochrona obrazów" włącza się tryb szybkich nastaw, który należy zdezaktywować nie przyciskiem Q (co pośrednio wynika z instrukcji), a trzeba nacisnąć przycisk ,,Info".
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
A wszystko to wynikało tak na prawdę z mojej niewiedzy.. to pierwsze moje lustro, wcześniej działałem na s5is