PDA

Zobacz pełną wersję : Papier jedwabisty - druk w domu



Mr_Black
24-12-2010, 10:16
Potrzebuję szybkiej informacji, gdzie w wawie można kupić papier tzw jedwabisty, czeso spotykany w labach, lub coś podobnego, aby można było używać w domu w drukarce foto. Jakoś nie przepadam za błyskiem odkąd pierwszy raz wydrukowałem na jedwabistym. Ma ktoś jakieś doświadczenia z tym papierem?

Bogdan56_Ch
24-12-2010, 16:08
To kup matowy.
http://allegro.pl/listing.php/search?sg=0&string=papier+matowy

Mr_Black
24-12-2010, 17:21
Dzięki ale matowy to nie to samo co jedwabisty.

greg7878
24-12-2010, 17:57
Wypróbuj Canon Semi-gloss SATIN SG-201 ( jak dla mnie efekty daje całkiem OK :-D ).

Do kupienia w Warszawie np. w Cyfrowe lub Agart _AS ( sprzedawca z Allegro ).

Mr_Black
24-12-2010, 21:32
Dzięki, w zasadzie nie musi być wawa, bo dziś obszedłem kilka sklepów i nic nie znalazłem, więc będę raczej zamawiał. Używał ktoś z was papierów ilford? Cena spora ale może warto.

czornyj
24-12-2010, 21:43
Tylko Solution Pyramid, Falter, Poznań. Jest jeszcze Tecco Raster, niedostępny w PL. Z Ilforda najbliższy jest Smooth Pearl, ale to nie to samo co Endura mat jedwabisty.

Mr_Black
29-12-2010, 12:18
Dzięki, zasięgnąłem informacji odnośnie cen i dostępności i oto lista (w której dostępny jest format A4):

Solution:
Glossy Ultra White
Satin Ultra White
Matt Ultra White

Hahnemühle:
Photo Rag
Bamboo
Photo Rag Ultra Smooth
Photo Rag Bright White
William Turner
Albrecht Dürer
Torchon
Sugar Cane
German Etching
Museum Etching
FineArt Pearl
Photo Rag Satin
Photo Rag Baryta
Photo Rag Pearl
FineArt Baryta
Baryta FB
Monet Canvas

Co mógłbyś polecić? Przyznam, że ceny Hahnemühle są spore. Może z tych tańszych.

PS.
Można u Ciebie zdalnie zrobić profil do kilku papierów (tusz pozostanie ten sam).

czornyj
29-12-2010, 15:14
Jeśli chcesz jedwabisty mat a'la Endura,to mogę polecić Solution Pyramid w A3+, metalową linijkę i nożyk do tapet.

Hahne to przepięknie kartony, ale na tańszych drukarkach mogą sprawiać problemy z uwagi na grubość i (niektóre) matowość i kosztują sporo kaski.