PDA

Zobacz pełną wersję : Akumulator do studyjnych lamp błyskowych - własnej roboty



takpoprostu
23-12-2010, 18:04
Hej zastanawiam się nad akumulatorem do lampy błyskowej studyjnej by zabrać to je w plener... Wiem że lampki systemowe raczej nie oragną np. beauty dish'a takiego z 70cm.

Jeżeli bym wykorzystał akumulator samochodowy i przetwornik z 12V na 230 ... ładnie zapakował w skrzynkę, czy to by zdało egzamin i zastąpiło akumulatory dedykowane ? Czy moc by wystarczyła na jedną lampę ?

Maggot
23-12-2010, 18:52
jesli przetwornica da pelna sinusoide to powinno smigac jak nie to juz roznie. mi 2x cy100 dzialaja nawet na ups'ie. Ale jak raz podlaczylem cy200 do przetwornicy i ta zaczela blyskac raz po raz to wiecej takich eksperymentow nie robie bo jednak 220 to nie wszystko. Po za tym duza lampa ciagnie duzo pradu wiec i przetwornica musi byc solidna.

aligator16
23-12-2010, 18:53
Jeżeli bym wykorzystał akumulator samochodowy i przetwornik z 12V na 230 ... ładnie zapakował w skrzynkę, czy to by zdało egzamin i zastąpiło akumulatory dedykowane ? Czy moc by wystarczyła na jedną lampę ?

Niestety nie będzie to działało, było gdzieś o tym na forum.

W tej chwili najlepszym rozwiązaniem wg. mnie jest:

http://www.studyjne.com/product_info.php?products_id=17

takpoprostu
23-12-2010, 19:28
no tak, tylko że to jest drogie... - strasznie drogie :/ aj szkoda bo myślałem że małym kosztem zasile CY-200 ...

HurricanE
23-12-2010, 19:37
A ja odpaliłem lampy studyjne na zasilaczu UPS Trust 1200VA. Nie sprawdzałem liczby błysków - sprawdzałem czy działa i czy się nie wyłącza. Błysnąłem około 30 razy pełną mocą bez problemu.

Łukasz

magart
23-12-2010, 20:50
Musi być sinus i przetwornica dość wydajna. Natomiast akumulator polecam specjalny przeznaczony do głębokiego rozładowania (do wózków akumulatorowych lub łodzi) bo starcza na duuużo więcej błysków i nie zasiarcza się z czasem jak te rozruchowe.

takpoprostu
23-12-2010, 21:10
nie no jak miałbym kupić ako do łodzi + przetwornica to mi wyjdzie tyle samo co ako dedykowane do lamp ;)
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
http://allegro.pl/bateria-trakcyjna-gelowa-12v-20a-i1378553213.html a to ?
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
eee nie, to za słabe

piotrek72t
23-12-2010, 21:37
A ja odpaliłem lampy studyjne na zasilaczu UPS Trust 1200VA.

Znam osobę która na bazie ups-a zbudowała przenosny generator, ale.... osoba ta miała dostep do tego typu artykułów prawie z free, jak policzylismy koszt kupna używanego ups-a, nowych baterii ( zakładam , że o ile ktos sprzedaje uzywane ups-y to "baterie" są ..... no delikatnie mówiąc na wykonczeniu ), to wychodzi na to samo co przenosne generatory ...

magart
23-12-2010, 22:04
nie no jak miałbym kupić ako do łodzi + przetwornica to mi wyjdzie tyle samo co ako dedykowane do lamp ;)


Bez przesady, jest droższy około 30zł od klasycznych aku.
A i tak warto taki akumulator mieć, nawet do zasilacza z linku powyżej, bo tam jest możliwość podłączenia generatora bezpośrednio do np. gniazdka samochodowego 12v. Z takim aku jesteś wtedy niezależny zupełnie od prądu. Przypominam że ten zasilacz też nie jest niewiadomo jaki bo pracuje na żelowych akumulatorach.

HurricanE
23-12-2010, 23:02
Znam osobę która na bazie ups-a zbudowała przenosny generator, ale.... osoba ta miała dostep do tego typu artykułów prawie z free, jak policzylismy koszt kupna używanego ups-a, nowych baterii ( zakładam , że o ile ktos sprzedaje uzywane ups-y to "baterie" są ..... no delikatnie mówiąc na wykonczeniu ), to wychodzi na to samo co przenosne generatory ...


Też można.
Ja nic nie przebudowywałem. Odpiąłem od kompa podpiąłem lampy i popstrykałem.
UPS kosztował 600-700zł.

Jak będę miał chwile sprawdzę jak tańsze egzemplarze - takie za 200zł. Organoleptycznie.

Łukasz

Przemek_PC
24-12-2010, 01:25
Tańsze UPS-y nie generują sinusoidy. Co do zasilania UPS to najlepsze byłyby ogniwa LiPo powszechnie stosowane w modelarstwie. Gęstość energii nieporównanie większa od żelówek, dużo lżejsze i można je ładować prądami 2C i więcej czyli w pół godziny naładowany akumulator. W wolnej chwili muszę poeksperymentować.