PDA

Zobacz pełną wersję : Palmtop lub PDA jako przeglądarka zdjęć (mobilna)



Madroz
08-12-2005, 21:41
Witam,
Jak w temacie, interesuje mnie czy można połączyć jakiś PDA do aparatu lub do databanku w sposób umożliwiający przeglądanie zdjęć. Skoro wgrany jest tam windows to może przez USB i przy użyciu jakiejś przeglądarki było by to możliwe. Czy ktoś próbował takiej koneksji:grin:

Jurek Plieth
08-12-2005, 22:07
Witam,
Jak w temacie, interesuje mnie czy można połączyć jakiś PDA do aparatu lub do databanku w sposób umożliwiający przeglądanie zdjęć. Skoro wgrany jest tam windows to może przez USB i przy użyciu jakiejś przeglądarki było by to możliwe. Czy ktoś próbował takiej koneksji:grin:
Wg moich danych nie można. Wszystkie znane mi palmtopy mają bowiem port USB typu Slave, a potrzebny jest port typu Host.

Madroz
08-12-2005, 22:18
Szkoda, było by fajnie podglądać zdjęcia na większym ekranie niżten w aparacie.

piast9
08-12-2005, 22:26
No ale palmtopy mają często slot CF. Zdjątka z samej karty powinno dać radę przeglądać. Z databankiem już będzie pewnie problem.

Madroz
08-12-2005, 22:33
No ale palmtopy mają często slot CF. Zdjątka z samej karty powinno dać radę przeglądać. Z databankiem już będzie pewnie problem.
Dawno temu takie były ze slotem CF, teraz już chyba takich nie robią.

yogi-bear
08-12-2005, 22:39
Oczywiście że robią! ;) Mam iPAQ hx4700 z wyświetlaczem o wysokiej rozdzielczości (w porownaniu do tych standardowych) i ma czytnik kart SD/CF :) Bez problemu można przeglądać fotki.. tyle że eni na tym standardowym oprogramowaniu... Można zainstalować wiele przeglądarek graficznych i poprzeglądać zdjęcia, sprawdzić to czego nei widac na ldc w aparacie.

ukasbadu
08-12-2005, 22:40
Dawno temu takie były ze slotem CF, teraz już chyba takich nie robią.

Miałem kiedyć Acera N10, ze slotem SD i CF. Zdjecia mozna bylo bezproblemowo przegladac. Co do portow USB, to podobno sa tez modele z portem typu host.

Madroz
08-12-2005, 22:48
poprostu chyba dawno takich nie widziałem, Chce kupić Acera nXX z GPS'em, a on właśnie nie ma takiego slotu:(

Jac
08-12-2005, 22:56
no ale chyba komfort przegladani nie bedzie zbyt wysoki, kiedys otwieralm zdjecia z 300d (bezposrednio z karty CF - Ipaq h2210) to trwalo to zbyt dlugo kazda jedna czynnosc powiekszenie do 100% czy fittopage... wiec pozniej nawet juz tego nie uzywalam, tym bardziej ze podglad na h2210 wcale nie powalal na kolana... wrecz przeciwnie byl kiepski... no i jeszcze jedna kwestja prawdopodobnie nie maprzegladarki raw wiec zdjecia trzeba robic do jpg.. co w/g mnie zupelnie odpada...

Madroz
08-12-2005, 23:00
no ale chyba komfort przegladani nie bedzie zbyt wysoki, kiedys otwieralm zdjecia z 300d (bezposrednio z karty CF - Ipaq h2210) to trwalo to zbyt dlugo kazda jedna czynnosc powiekszenie do 100% czy fittopage... wiec pozniej nawet juz tego nie uzywalam, tym bardziej ze podglad na h2210 wcale nie powalal na kolana... wrecz przeciwnie byl kiepski... no i jeszcze jedna kwestja prawdopodobnie nie maprzegladarki raw wiec zdjecia trzeba robic do jpg.. co w/g mnie zupelnie odpada...
No to mam jasność. Przestaje się więc napalać na to rozwiązanie. Dzięki

yogi-bear
08-12-2005, 23:54
co do RAW'a potwierdzam.. palm nie potrafi ;) może istnieje jakiś soft ale raczej trwało by to przydługo. Powiększanie jpg nie trwa długo jeśli masz odbry soft a wspomniana jakość to już kwestia wyświetlacza... Najlepiej HQ kupic ;) A co do GPS'a wbudowanego w palma.. hm.. jak bo to powiedzieć... NIE POLECAM :) Acery mają stare chipy GPS'a, słaba siła sygnału, często si egubi, niski poziom dokładności. Zdecydowanie lepszym zestawem jest Palm z BT + osobny odbiornik GPS na BT z tą nowszą generacją chipsetów. :)

asterix
09-12-2005, 00:06
ogolnie na codzien uzywam palma do przegladania fot.. nawet na a620 da sie przegladac w miare przyjemnie.. a jesli chodzi o karty to na szczescie wiele jeszcze ma CF (chocby do gps na cf) a jesli nie ma to sa przejsciowkie sd>cf

Jac
09-12-2005, 00:20
Powiększanie jpg nie trwa długo jeśli masz odbry soft a wspomniana jakość to już kwestia wyświetlacza... Najlepiej HQ kupic ;)
tu polemizowal nie bede ;-) ja swojego HP kupowalem prawie dwa lata temu i w dziedzinie techniki duzo sie zmienilo, min. weszly ekrany hi-res, uzywam go glownie do internetu, nawigacji, i jako notes..., kiedys probowalem i mi sie niespodobalo



A co do GPS'a wbudowanego w palma.. hm.. jak bo to powiedzieć... NIE POLECAM :) Acery mają stare chipy GPS'a, słaba siła sygnału, często si egubi, niski poziom dokładności. Zdecydowanie lepszym zestawem jest Palm z BT + osobny odbiornik GPS na BT z tą nowszą generacją chipsetów. :)

I ja polecam jednak rozdzielenie tych dwoch uzadzen, czasami biore sobi eGPS na kierownice do roweru i niestraszny mi deszcz czy bloto... palma raczej bym tak nie zamocowal...

generalnie jak cie interesuje ten temat to tu masz mnostwo informacji
www.pdaclub.pl jest tez forum a na nim wyszukiwarka ;-)

kwiatas
09-12-2005, 00:25
Sa juz PDA ktore dzialaja jako hosty ale niestety nie dzialaja ze wszytkim aparatami. Nie spotkalem oprogramowania do ogladania rawow na Win CE. (moze takie istneje) Do do GPR to zdecydowania na BT bo te wbudowane sa slabe no chyba ze te najnowszej gneneracji oparte na chipsecie SiRF Star III. Zastanow sie moze nad innym rozwiazaniem a mnianowice malym laptopem np DELL X300. Pozdr

Jurek Plieth
09-12-2005, 03:04
Do do GPR to zdecydowania na BT bo te wbudowane sa slabe no chyba ze te najnowszej gneneracji oparte na chipsecie SiRF Star III. Zastanow sie moze nad innym rozwiazaniem a mnianowice malym laptopem np DELL X300. Pozdr
Nie mam własnych doświadczeń z takim Acer'em mającym wbudowany GPS, ale mój bliski kolega używa tego urządzenia i jest zachwycony. Krótko mówiąc nie narzeka na słabą czułość, która generalnie jest piętą achillesową wszystkich GPS'ów nie mających porządnej anteny zewnętrznej.
A co do małego laptopa, to może też być Sony Vaio :mrgreen: ale to już zupełnie inny poziom cenowy, powiedzmy sobie szczerze :(

Pawouek
09-12-2005, 08:32
Sa juz palmtopy z USB dzialajacym rowniez w trybie master (np ktores LOOXy-WIN2003 czy Palm LifeDrive-PalmOS i wbudowany 4GB dysk CF). Mozna podlaczyc do nich np. dysk usb. Mozna wtedy zgrac zdjecia z karty na dysk 2,5" lub flasha.
Co do samego przegladania - w starszych modelach faktycznie szybkosc byla na poziomie slimaka. W nowszych jest juz calkiem znosnie choc nie fantastycznie.
No i zawsze z palma mozna zrobic bezprzewodowego pilota do Canona.

mirhon
09-12-2005, 09:27
Mam palmtop Della Axim X30 i próbowałem oglądać na nim fotki i sobie odpuściłem.
Najnowsze palmtopy mają większą rozdzielczość i tutaj rzeczywiście jest lepiej...
Co do GPS mam zwnętrzny GPS na Bluetooth Fortuna Clip On. Bardzo go chwale - niegdy mnie zawiódł (nie gubi sygnału) i nie był specjalnie drogi: http://www.globalpositioningsystems.co.uk/fortuna-clip-on-bluetooth-gps-receiver-sirf-xtrac-chip-in-depth.html
Z tego co widzę jest chyba następca:
http://www.globalpositioningsystems.co.uk/fortuna-slim-bluetooth-gps-receiver-sirf-star-iii-in-depth.html?PHPSESSID=506c1ce36451d3e1370e88c08401e 880
Można go kupić stronach Asusa: http://www.asus.pl/_content/art_606.php Co do softu to używam w Polsce AutoMapy, a zagranicą TomTom'a i jest super zwłaszcza TomTom.

Paweł Grabowski
09-12-2005, 22:35
Palmtop Fujitsu Siemens Loox serii 700 czyli 718 i 720 maja hosta usb i ekran rozdzielczosci VGA 640x480 pixeli.jednak slyszalem ze nie dziala z kazdym aparatem czy dyskiem. Trzeba wiec się upewnić czy będzie to działało

Pozdrawiam Paweł

jacam
09-12-2005, 22:50
Kiedyś już na ten temat pisałem. Mam Acera n30 i obudowę Wellanda OTG.
Palmtop widzi dysk jako dodatkowe urządzenie.
Do przeglądania zdjęć używam XnView Pocket, i PocketLoupe.
http://www.photo.net/equipment/digital/software/pocketloupe/

Żeby było to możliwe palmtop musi mieć Host USB, a obudowa dysku typu OTG.
Na jednym z z forów PDA była lista urządzeń, które mogą działać z palmtopami.

Nie jest to rozwiązanie za wygodne bo jet trochę kabli do noszenia.
Ale można zdjęcia pooglądać w terenie

Do acera dokupiłem GPSa z bluetooth i mam też nawigację satelitarną :)

jacam
09-12-2005, 23:24
a i jeszcze urządzenie w pracy oraz wszystko co jest potrzebne
w poniższych załącznikach