PDA

Zobacz pełną wersję : 450D Powtarza zdjęcia



pr83
16-12-2010, 23:16
Problem dziwny. Kupilem uzywanego 450D od kumpla zupelnie niedawno. Cos kolo 5k fot zrobione. Stan - Zyleta! jako ze kumpel to pedant jakich malo i chucha i dmucha na sprzet zeby nie daj boze sie jakis pylek nie przyczepil. no i jest problem. robie zdjecie, pojawia sie jego podglad na 2 sek, usuwam bo kiszka, ekran sobie standardowo gasnie, robie nastepne zdjecie czegos zupelnie innego, pojawia sie jego podglad na 2 sek... ale to nie nowe zdjecie tylko to poprzednie ! nie jest tak za kazdym razem tylko od czasu do czasu. czasem raz za razem czasem 20 zrobie i bledu nie bedzie.czy ktos sie spotkal juz z takim czyms ?

Misiek87
16-12-2010, 23:48
Ja bym sprobowal z inna karta pamieci - z czystej ciekawosci :)

gavin
17-12-2010, 11:10
a formatowałeś w aparacie kartę?

pr83
17-12-2010, 13:10
sprawdzalem z 2 kartami o roznych pojemnosciach, 2 i 4GB. kazda formatowana w aparacie. rano przeinstalowalem jeszcze raz firmware. zaraz zabieram sie do testowania. dam znac jak poszlo.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
dobra. po krotkich testach ustalilem ze problem wystepuje kiedy usuwam zdjecie na szybkim podgladzie (2sek) i zdjecie nie zdazylo sie jeszcze zapisac na karcie. pstrykajac spokojnie jedno za drugim i nie usuwajac niczego w trakcie aparat spokojnie robi zdjecia jak nalezy nie powtarzajac niczego. zdaje sie ze jestem po prostu za szybki dla mojego aparatu :) tak czy inaczej bug ten troche irytuje szczegolnie kiedy karta jest juz prawie pelna i czlowiek nie ma czasu za bardzo na robienie serii a potem przegladanie i chce natychmiast usunac zdjecie ktore na pewno jest do wyrzucenia. no coz. trzeba bedzie nauczyc sie z tym zyc i odkladac powoli na szybsza puszke ;)

OrzelPiotr
17-12-2010, 14:34
Ciesz się, że nie masz 10 klatek na sekundę... mógłbyś się nie wyrobić z tym kasowaniem :]

Tak na poważenie to - druga karta załatwia ten problem - nie trzeba oszczędzać miejsca a poza tym omyłkowo nie skasujesz fajnego ujęcia.

retter
26-12-2010, 11:08
Tak z ciekawości to jakie masz nastawione format zapisu, nie raw+jpg?

pr83
26-12-2010, 21:11
ustawione było samo RAW

LinX
26-12-2010, 22:51
A jaka jest wersja firmware w aparacie?

pr83
27-12-2010, 15:07
firmware ostatni jaki wyszedł do 450D czyli 1.1.0
próbowałem go przeładować i testowałem raz jeszcze ale ten sam skutek. widocznie usuwanie zdjęć zanim opróżni się bufor i zdjęcie w RAW zostanie zapisane w całości na karcie skutkuje takim błędem. we wszelkich innych przypadkach aparat nie sprawia najmniejszych problemów i użytkowanie go jest czystą przyjemnością.

bzita
27-12-2010, 18:20
Hej. Też mam 450D, też często usuwam zdjęcia na szybkim podglądzie, nigdy nie wystąpił u mnie podobny błąd. Dziwne, że występuje to z dwoma różnymi kartami pamięci. Jakie to karty? Być może tu jest jednak pies pogrzebany?
Ja używam kart Sandisk, jedna to Extreme III, druga to jakaś zwykła tania karta. Czasami używam też 4gb karty mini do telefonu poprzez adapter i też nigdy taki bład mi nie wystąpił.

Wiktor W.
02-01-2011, 21:26
Zmień w C. Fn:

Opcja 3: 1 [autom.]
Opcja 4: 0

Problem powinien zniknąć.