PDA

Zobacz pełną wersję : Porównanie papieru



gervee
14-12-2010, 09:48
Witam!
Tam gdzie robię zdjęcia wykonują je na papierze Fujicolor Crystal Archive (taki niby półmat). Od dzieciaka z przedszkola wszystkie zdjęcia wychodza na Kodak Professional Endura Paper (faktura jak jedwabisty).
Który z tych papierów jest lepszy jakościowo?

tomaszt81
14-12-2010, 21:28
imo kwestia gustu, tematu. Jedwabisty czy po prostu mat? Bo jest chyba i mat, i jedwabisty z czego jedwabisty jest dosc drogi, podobnie jak metalic ;) Ja osobiscie korzystam z fuji polmat i perly. Dla mnie rewelacja, choc np duze powiekszenie lanow zboza zrobilem na kodak metalic i tez wyszlo super. Pewnie to tak jak ze zwolennikami canona i nikona, mercedesa i bmw... Jakosc
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
cos popiep... z kodaka jest jedwab, blysk, metal

mamiyka
15-12-2010, 00:00
Witam!
Tam gdzie robię zdjęcia wykonują je na papierze Fujicolor Crystal Archive (taki niby półmat). Od dzieciaka z przedszkola wszystkie zdjęcia wychodza na Kodak Professional Endura Paper (faktura jak jedwabisty).
Który z tych papierów jest lepszy jakościowo?

Jakieś 8-10 lat temu czytałem,bodajże w Foto Kurierze, o testach papierów fotograficznych robionych w Stanach,które wykazały,że papier Fuji jest znacznie bardziej trwały od papieru Kodaka i wszystkich innych,pozostałych.
W kwestii odwzorowania kolorów i pozostałych parametrów sensytometrycznych też plasował się na podium,ale miejsca niestety nie pamiętam. W praktyce robię ok. 90 % odbitek na Crystalu i czysto subiektywnie dla mnie jest to najlepszy papier,przy czym staram się,żeby papierek wychodził naświetlany z Frontierek.

oszczepnik
15-12-2010, 00:22
ja robię właśnie na kodaku, kiedyś na fuji i dla mnie Kodak endura do odbitek 20x30 jest super gorzej to wychodzi na 13x18.
pozdro

mamiyka
15-12-2010, 16:24
ja robię właśnie na kodaku, kiedyś na fuji i dla mnie Kodak endura do odbitek 20x30 jest super gorzej to wychodzi na 13x18.
pozdro

...ale o co w tym chodzi,że 13x18 wychodzi gorzej od 20x30 :?:

oszczepnik
17-12-2010, 23:17
jak dla mnie jest to mniej wyraźne, że tak to opisze nie tak dobre jak na 20x30. Wydaje się, jakbym musiał jeszcze bardziej doostrzać przed wywołaniem.

tomaha35
23-12-2010, 23:16
Zgadza się na Fuji trwałość kolorów to około 40 lat , na Kodaku tylko 19.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
Endura to jest papier średniej klasy , miał być odpowiednikiem najtańszego fuji - no ale nie wyszło . Już edge był lepszy:(

czerwiniak
23-12-2010, 23:25
Od dzieciaka z przedszkola wszystkie zdjęcia wychodza na Kodak Professional Endura Paper (faktura jak jedwabisty).

Jedwab ma inną fakturę
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!

Zgadza się na Fuji trwałość kolorów to około 40 lat , na Kodaku tylko 19.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
Endura to jest papier średniej klasy , miał być odpowiednikiem najtańszego fuji - no ale nie wyszło . Już edge był lepszy:(
endura and edge
.... porównałeś chociaż gr. papieru?