PDA

Zobacz pełną wersję : 50D vs 60D



MariuszSadowski
12-12-2010, 00:28
Jak w temacie, który waszym zdaniem lepiej wybrać...

Patryk_mirek
12-12-2010, 00:30
Hm po dłuższym namyśle i analizie za i przeciw lepiej jest wybrać ten.

Jakie pytanie taka odpowiedź...

WiatruMistrz
12-12-2010, 00:34
W sumie gdy już kurz opadł to obojętne a może filmowanie Ciebie bardziej pochłonie od fotografii ... tysiak w kieszeni jakby nie patrzeć z 50D na szkła pozostaje i body co może za broń zaczepno obronną robić :)

MariuszSadowski
12-12-2010, 00:37
Patryk_mirek, dziękuję za wyczerpująca wypowiedź...

chodzi mi o to czy budowa 60d aż tak bardzo odbiega od normy w dwucyfrowych canonach i ogólnie o wasze rady dotyczące w wyborze body...

evangelion69
12-12-2010, 00:41
zamiast 60d weź d700 nikona:)

Hubolsky
12-12-2010, 00:41
Najłatwiej to pomacać oba, kupić tego który najlepiej w łapie leży. Oba będą robić takie same zdjęcia.

MariuszSadowski
12-12-2010, 00:43
jakoś nie jestem zwolennikiem nikona...

madc0w
12-12-2010, 00:45
jak potrzebujesz filmy to 60d jak nie to 50d tak w skrócie :] w cenie 60d masz 50d + tamrona 17-50 2.8 świetny zestaw

KUBAwo
12-12-2010, 00:51
jak potrzebujesz filmy to 60d jak nie to 50d tak w skrócie :]
I to tak w skrócie idealne podsumowanie...

Mike7
12-12-2010, 01:20
Temat już był kilka razy wałkowany na forum! UŻYWAJCIE LUDZIE SZUKAJKI!

Bierz 50D.

adrian1115
12-12-2010, 01:34
Nie ma to jak napisać bierz 50D a potem kolega będzie sobie pluł w brodę że nie wzią 60D bo czasem fajnie sobie nakręcić jakiś film. Myślę że tak jak napisał madc0w jeśli zależy na filmach to 60D a jeśli filmy to tylko zbędny dodatek to jak najbardziej 50D

marecky
12-12-2010, 03:05
chodzi mi o to czy budowa 60d aż tak bardzo odbiega od normy w dwucyfrowych canonach i ogólnie o wasze rady dotyczące w wyborze body...
Obudowa nie jest magnezowa, ale to nie oznacza, że odbiega od normy.

Mariusz każdy ma inne oczekiwania i nikt za Ciebie sprzętu nie wybierze.
Zacznij od lektury http://canon-board.info/showthread.php?t=67617 z pewnością sporo wyjaśnia.

argar
12-12-2010, 05:32
Jak wyżej 50D i 60D zrobią takiej samej dobrej jakości zdjęcia.... kwestia tylko filmów... Ja wybrałem 50D... do filmów mam kamerę HD.

Pablo200
12-12-2010, 21:16
Ja wybrałem 60D i szkło 15-85 jestem bardzo zadowolony
50D jest starsza konstrukcją co za tym idzie wkrotce wszyscy o nim zapomnimy

tezmarek
12-12-2010, 21:25
Ja wybrałem 60D i szkło 15-85 jestem bardzo zadowolony
50D jest starsza konstrukcją co za tym idzie wkrotce wszyscy o nim zapomnimy

Szczerze mówiąc 50D ma szansę stać się "klasykiem" (ostatni xxD w magnezowej obudowie z regulacją AF, puszka dla "prawdziwych" fotografów ;) bo nie kręci filmów :). Czy na to zasługuje to już inna sprawa, ale najwyraźniej na nim kończy się pewna epoka (epoczka ;) ) aparatów Canona. Dla niektórych będzie to pociągające za rok, dwa.

fotopawkas
12-12-2010, 21:31
Ja wybrałem 60D i szkło 15-85 jestem bardzo zadowolony
50D jest starsza konstrukcją co za tym idzie wkrotce wszyscy o nim zapomnimy

zwłaszcza ci, co go nawet nie mieli w łapkach. dla mnie ostatnie z serii xxD 30-50 to cropy niezapomniane, dające dobry komfort pracy i jakość fotek. next level is only FF - 60D to jak dla mnie nie wiele wnoszący model... ruchomy LCD? filmy? u innych było to już wcześniej. kto potrzebuje ten używa. już prędzej dozbierałbym do 7D albo szukał 50-ki i odkładał na szkiełka..

swego czasu podobnie bylo z 40D, z tym, że zarówno 40-ka jak i 50-ka stanowiły mocną pozycję w ofercie Canona. po ukazaniu się 7D, pojawiły się też kontrowersje nt. szumów, wielkości matrycy itp. po pojawieniu się 60D kontrowersje nie ucichły, a nawet pojawiło się pewne niezrozumienie idei Canona co do modyfikacji serii, które wielu próbuje jakoś tam wyjaśniać/usprawiedliwiać. szkoda tylko, że klienta na tym nie koniecznie zyskuje, a producent ulega marketingowej modzie, ale takie prawo rynku - oni mają zarabiać, a nie uzdrawiać świat :)
.

nkm
12-12-2010, 21:31
nawet mnie nie denerwujcie, to mój pierwszy post ;D
wczoraj kupiłam 60d i chociaż nie miałam żadnego porównania, bo to moja pierwsza lustrzanka, to jestem zadowolona
więc wydałam kupę kasy, a okazuje się, że niepotrzebnie?

fotopawkas
12-12-2010, 21:34
Szczerze mówiąc 50D ma szansę stać się "klasykiem" (ostatni xxD w magnezowej obudowie z regulacją AF, puszka dla "prawdziwych" fotografów ;) bo nie kręci filmów :). Czy na to zasługuje to już inna sprawa, ale najwyraźniej na nim kończy się pewna epoka (epoczka ;) ) aparatów Canona. Dla niektórych będzie to pociągające za rok, dwa.

aż z sentymentem myślę o szukaniu jeszcze jednej sztuki... najlepiej z jednym z ostatnich SN. - wtedy pod klosz i za kilkadziesiąt lat... hohooo.. licytacja w domu aukcyjnym Bonhams i kasa.. kasa... kasa... hehe :)
.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!

nawet mnie nie denerwujcie, to mój pierwszy post ;D
wczoraj kupiłam 60d i chociaż nie miałam żadnego porównania, bo to moja pierwsza lustrzanka, to jestem zadowolona
więc wydałam kupę kasy, a okazuje się, że niepotrzebnie?

potrzebnie. masz dobre body i biegnij robic fotki a nie czytać takie tematy :)
.

jacek_73
12-12-2010, 21:39
(...)
potrzebnie. masz dobre body i biegnij robic fotki a nie czytać takie tematy :)
.

Nowe to nowe...zawsze tak jest, było i będzie.
Faktycznie, zamiast czytać "takie tematy" pstrykaj i ciesz się ze sprzętu. Toć po to się go kupuje :D

nkm
12-12-2010, 21:40
potrzebnie. masz dobre body i biegnij robic fotki a nie czytać takie tematy :)
.

no dobra, to mnie przekonało :-D
i jestem zadowolona
tylko ciężkie trochę to body, chociaż nie wiem czy to nie przez obiektyw

MariuszSadowski
12-12-2010, 21:41
No jest to dla mnie nadal wielki dylemat, w sumie za cenę 60d mam 50d+Grip tylko szkoda mi funkcji wideo... wiem że nie będę jej często używał ale jednak uważam że może być dla mnie bardzo potrzebna... nie wiem czy nie kupić teraz 50d a później dozbierać do 7d ?
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!

no dobra, to mnie przekonało :-D
i jestem zadowolona
tylko ciężkie trochę to body, chociaż nie wiem czy to nie przez obiektyw

Jak byś wzięła do ręki 50D + Grip + 70-200 to byś się dowiedziała co to ciężar;)

dziobolek
13-12-2010, 02:32
Temat już był kilka razy wałkowany na forum! UŻYWAJCIE LUDZIE SZUKAJKI!

Zamiast KRZYCZEĆ zapodaj jakieś linki, np.:
- czytaj ogłoszenia - http://www.canon-board.info/announcement.php?f=27&a=22
- używaj szukajki - np. http://maciejko.net/cbsearch/
no i wreszcie gdybyś sam z niej skorzystał to w otrzymanych wynikach
http://www.google.pl/search?num=100&q=50d+vs+60d+site%3Acanon-board.info&tbs=&tbo=1
zauważyłbyś, że jeszcze nie ma takiego tematu.

No chyba że źle szukam ;-)

Pozdrówka!

aztek
14-12-2010, 14:55
Za cenę jaką dasz na 60D możesz nabyć 7D .Zestawił bym wybór pomiędzy 50D lub 7D .Tylko dla filmów brał bym pod uwagę 60D :shock:

Handelson
14-12-2010, 14:58
Za cenę jaką dasz na 60D możesz nabyć 7D .Zestawił bym wybór pomiędzy 50D lub 7D .Tylko dla filmów brał bym pod uwagę 60D :shock:

A ja dla filmów (i foto) brałbym 7D.

KUBAwo
14-12-2010, 15:07
Też wolałbym 7d ale 3300zl vs 4600zl pln to juz sporo...

Morfii
14-12-2010, 15:09
z mojej strony napiszę tylko to że wszyscy napalają się na BODY... i mają z tym problem... a tu największy błąd bo samo body jest nic nie warte.. i lepiej wybrać tańsze body i lepszą puszkę... i to nie kita ;) ja kupiłem 550D bo opcja filmowania również mnie interesuje ;) a na lepsze szkło już prawie mam ;)

siudym
14-12-2010, 15:18
i lepiej wybrać tańsze body i lepszą puszkę...

A po co dwa aparaty? :-D Nie lepiej jakies tansze body i lepsze SZKŁO? :)

Morfii
14-12-2010, 15:20
siudym, no zauważyłem ten błąd po fakcie ;) ale tak to jest jak nie można edytować postów :(

aztek
14-12-2010, 21:18
A ja dla filmów (i foto) brałbym 7D.
Dla filmów przewaga po stronie 60D dużym plusem LCD jaki posiada ,gdy ktoś lubi makro i żabią perspektywę ...szybko doceni jego zalety :roll:
Dla samych zdjęć 50D lub 7D :rolleyes:

kanon
14-12-2010, 21:53
... jezeli chodzi o filmowanie to zdecydowanie wybieram 60d - 7d ma identyczna jakosc video (dla mnie czasami gorsza), polecanie kamery HD do "kreatywnego" filmowania to jakas porazka.

... a tak ad vocem do innych tematow ... "wielcy fotografowie" z tego forum maja za nic wszystko co ma troche plastiku, nie jest duze i wykonane z najlepszych stopow magnezu ... tylko dlaczego 90% z Was jezdzi jakimis plastikowymi oplami, fordami itp. a nie luksusowymi bmw czy audi - skoro tak przykladacie wage do obudowy, wielkosci i jakosci ;)

dziobolek
14-12-2010, 22:04
Dla filmów przewaga po stronie 60D dużym plusem LCD jaki posiada ,gdy ktoś lubi makro i żabią perspektywę ...szybko doceni jego zalety :roll:

IMHO przy filmowaniu tym bardziej przydatny bajer.

Pozdrówka!

Morfii
14-12-2010, 22:13
kanon ostro pojechałeś... ale taka prawda... ;)

pedro
14-12-2010, 23:50
A jakie znaczenie ma body. Ilu z forumowiczów robi fajne zdjęcia 20d lub 30d. A do video jest kamera. I tyle w temacie.
Piotr

MAF
15-12-2010, 02:21
Jedna z zalet 60d o ktorej nikt nie wspominal jest - AFAIR - mozliwosc sterowania zwnetrzna lampa za pomoca wbudowanej. Dla mnie to duzy plus 60d.

Kolekcjoner
15-12-2010, 02:50
... a tak ad vocem do innych tematow ... "wielcy fotografowie" z tego forum maja za nic wszystko co ma troche plastiku, nie jest duze i wykonane z najlepszych stopow magnezu ... tylko dlaczego 90% z Was jezdzi jakimis plastikowymi oplami, fordami itp. a nie luksusowymi bmw czy audi - skoro tak przykladacie wage do obudowy, wielkosci i jakosci ;)

A moim zdaniem jedno z drugim nie ma nic wspólnego.

Co do tematu to problem podejrzewam bardzo niedługo będzie już wirtualny z dwóch powodów. Po pierwsze 50D znika w oczach i pewnikiem niedługo nowy będzie już nie osiągalny, po drugie cena 60D też zaczyna wchodzić w rejony zdroworozsądkowe (a podejrzewam że to nie koniec) co dla wielu osób urealni sens jego zakupu.

Morfii
15-12-2010, 09:47
pedro tych chyba nigdy nie widziałeś jak może wyglądać film nakręcony C 5D MKII ??
Bo piszesz bzdury :P

Marpie
15-12-2010, 10:30
Odpowiadając na Twoje pytanie, wybrałbym 60D, zawsze to nowsze body.Oczywiście większość uważających się za profesjonalistów forumowiczów , będzie do upadłego pisać że liczy się szklarnia , a nie body, ale moim zdaniem dla amatora, body też jest ważne. Jak wejdziesz na giełdę, to zobaczysz że w co drugim ogłoszeniu jest sprzedaż 50D, 60D jest chwilę na rynku ale ani jednego ogłoszenia jeszcze nie widziałem. Musisz też brać pod uwagę to , że za chwilę będziesz miał kaprys zmiany sprzętu na nowszy i 60D łatwiej będzie sprzedać, co oczywiście nie oznacza że mniej na niej stracisz niż na 50D.

Podsumowując bierz 60D !

galekeg
15-12-2010, 10:44
... jezeli chodzi o filmowanie to zdecydowanie wybieram 60d - 7d ma identyczna jakosc video (dla mnie czasami gorsza), polecanie kamery HD do "kreatywnego" filmowania to jakas porazka.

... a tak ad vocem do innych tematow ... "wielcy fotografowie" z tego forum maja za nic wszystko co ma troche plastiku, nie jest duze i wykonane z najlepszych stopow magnezu ... tylko dlaczego 90% z Was jezdzi jakimis plastikowymi oplami, fordami itp. a nie luksusowymi bmw czy audi - skoro tak przykladacie wage do obudowy, wielkosci i jakosci ;)


Czy każdy Ford jest plastikowy, a BMW luksusowe, czy każda kamera HD to porażka?
Ludzie opinię wyrażoną w poście popierajcie jakimś konkretem i mniej ogólników.

N00bek
15-12-2010, 17:55
Odpowiadając na Twoje pytanie, wybrałbym 60D, zawsze to nowsze body.
Nowsze, nie znaczy lepsze. Chociażby wprowadzona mikro-regulacja w 50d - jej już nie ma. Jednak tamrony czy bigmy z ff/bf występują - a taka mikro-regulacja by się amatorowi przydała.



Jak wejdziesz na giełdę, to zobaczysz że w co drugim ogłoszeniu jest sprzedaż 50D, 60D jest chwilę na rynku ale ani jednego ogłoszenia jeszcze nie widziałem. Trochę kontrowersyjny wniosek, bo przecież sprzedający 50d, nie zawsze myślą o przesiadce na 60d. Najczęściej są to osoby skaczące o "metr" lub "kilometr" dalej. Chociażby myślą o 7d czy skoku do FF. Ostatnio nawet o zmianie systemu. Jednak nie widziałem by ktoś skakał z 50d do 60d.



Musisz też brać pod uwagę to , że za chwilę będziesz miał kaprys zmiany sprzętu na nowszy i 60D łatwiej będzie sprzedać, co oczywiście nie oznacza że mniej na niej stracisz niż na 50D.

Czyli wg Ciebie aparaty powinniśmy zmieniać jak rękawiczki? Na pewno kupujący "nie sra" (za przeproszeniem) pieniędzmi żeby bawić się w wymiany, co rok lub dwa.
Nowość, nie ma wpływu na sprzedaż. Dochodzi jeszcze zużycie i użytkowanie sprzętu - jak i jego stan i współpraca z obiektywami czy kartami. Jeśli mamy kierować się argumentem późniejszej sprzedaży - to po co kupować? Lepiej kupić idioten kamerę i cykać foty na głupka.

Kwiatkiem chociażby można nazwać kupno używanego 50d z przebiegiem ledwie 9600 klatek za 1900zł. Kiedy, to 40d z przebiegami ponad 20tysiący kosztuje 2000zł.
Jeżeli 60d już zostało zdegradowane do klasy między xxxD, a 7d, to można założyć, że cena 50d będzie dosyć często wyższa od 60d nowego.



Podsumowując bierz 60D !
Nie ma, co podsumowywać. 60d jest bardziej user-friendly niż 50d. Obrotowy ekranik zachęci nie jednego amatora, który nie czuje się dobrze z serią xxxD w ręce.
Natomiast po 50D będę sięgać Ci których, to obrotowy ekran czy prosty interfejs nie rajcuje.

Sam mam 50d. Najnowsza odsłona xxD nie jest dla mnie. Jeśli miałbym teraz kupować POD SIEBIE, wziąłbym 50D - cena nie jest aż tak wysoka, a jednak na szkło jeszcze starczy.;)

fotopawkas
15-12-2010, 18:29
Nowsze, nie znaczy lepsze. Chociażby wprowadzona mikro-regulacja w 50d - jej już nie ma. Jednak tamrony czy bigmy z ff/bf występują - a taka mikro-regulacja by się amatorowi przydała.

Trochę kontrowersyjny wniosek, bo przecież sprzedający 50d, nie zawsze myślą o przesiadce na 60d. Najczęściej są to osoby skaczące o "metr" lub "kilometr" dalej. Chociażby myślą o 7d czy skoku do FF. Ostatnio nawet o zmianie systemu. Jednak nie widziałem by ktoś skakał z 50d do 60d.



Czyli wg Ciebie aparaty powinniśmy zmieniać jak rękawiczki? Na pewno kupujący "nie sra" (za przeproszeniem) pieniędzmi żeby bawić się w wymiany, co rok lub dwa.
Nowość, nie ma wpływu na sprzedaż. Dochodzi jeszcze zużycie i użytkowanie sprzętu - jak i jego stan i współpraca z obiektywami czy kartami. Jeśli mamy kierować się argumentem późniejszej sprzedaży - to po co kupować? Lepiej kupić idioten kamerę i cykać foty na głupka.

Kwiatkiem chociażby można nazwać kupno używanego 50d z przebiegiem ledwie 9600 klatek za 1900zł. Kiedy, to 40d z przebiegami ponad 20tysiący kosztuje 2000zł.
Jeżeli 60d już zostało zdegradowane do klasy między xxxD, a 7d, to można założyć, że cena 50d będzie dosyć często wyższa od 60d nowego.


Nie ma, co podsumowywać. 60d jest bardziej user-friendly niż 50d. Obrotowy ekranik zachęci nie jednego amatora, który nie czuje się dobrze z serią xxxD w ręce.
Natomiast po 50D będę sięgać Ci których, to obrotowy ekran czy prosty interfejs nie rajcuje.

Sam mam 50d. Najnowsza odsłona xxD nie jest dla mnie. Jeśli miałbym teraz kupować POD SIEBIE, wziąłbym 50D - cena nie jest aż tak wysoka, a jednak na szkło jeszcze starczy.;)

bardzo się pod tym wyraźnie podpiszę..

nowe 60D nie powala (mnie, ani nikogo kogo znam, a używa C od kilku lat..). kwestia ruchomego LCD jest dla mnie tak istotna, jak i zdalnego wyzwalania.. z tym, że w przypadku ruchomego LCD - nie używam bo tak samo LV mi nie potrzebne, a jeśli chodzi o zdalne wyzwalanie, to mam lampę master i slave, na których troszkę lepiej się pracuje, zwłaszcza w połączeniu z jakimś wyzwalaczem TTL.

ponadto argument o ilości ogłoszeń sprzedaży ma się nijak do argumentu kupna i popularności 60D - bo większość sprzedających wymienia 50D na 7D lub FF. świadomy user seriixxD pozostanie wierny jej "klasykom", a nawet jeśli będzie poszukiwał czegoś zamiast wysłużonych 30, 40 czy 50 - to prędzej obejrzy się za 7-ką (przynajmniej w większości jaką znam - reszta idzie w FF).

pisanie, że "bardziej profesjonalni forumowicze" nie mają do końca rację, iż to nie puszka jest ważniejsza lecz szkła, to jakieś niedomówienie, bo nikt tutaj człowiekowi szukającemu ZESTAWU za 4500 nie proponuje od razu eLek i FF, a proponuje zakupić lepsze szkła a body stopniowo zmieniać i rozwijać się w praktyce. owszem szkła też należy dobierać rozważnie i w miarę potrzeb wymieniać, ale myślę, że wymiana puszki to taktycznie lepszy ruch niż pakowanie się w dobrą puchę i szukanie dziury w całym, kiedy dziurą jest brak, np. jasnej stałki lub dobrego jasnego zooma i puch traci "skrzydła".

dla mnie argument filmów w lustrzance to jakaś niedorzeczność - mnie interesuje fotografia i robienie zdjęć. argument o tym, że fajnie młodym na ślubie czasem nakręcić coś do małego video też jest średnio mocny, bo albo biorą kamerzystę albo foto - jak zacznę kręcić, to może akurat przegapię fajny kadr..? wycięcie z filmu nie wiele da, bo może akurat wpadłbym na cos jeszcze innego.


tylko dlaczego 90% z Was jezdzi jakimis plastikowymi oplami, fordami itp. a nie luksusowymi bmw czy audi - skoro tak przykladacie wage do obudowy, wielkosci i jakosci

każdy jeździ (foci) tym na co go stać (czym lubi) - jeden wyda 30tysi na sprzęt, inny na samochód - ma się to ni jak do tego którą puszkę wybrać i dlaczego..
.

Grajam
23-06-2012, 13:39
Witam Szanowne grono Canonierów :)
Zwracam się do Was z pytaniem mającym na celu wstąpienia w Wasze szeregi ;)
Od jakiegoś czasu mam zamiar zmienić swoje pstrykadło [ Lumix FZ-18 ] na lusterko Canona. Z racji zainteresowań potrzebuję aparat nadający się głownie do zdjęć spotterskich [ samoloty i pociągi ] oraz fotografii sportowej [ głównie samochody ], który będzie mi służył lata. Poza tym używałbym go do fotografii tzw. różnej, czyt. krajobrazy, portrety, reporterka, zwierzaki, itp. ;)
Buszując po necie i szukając faworyta, moją uwagę przykuły dwa niewiele różniące się modele: 50D i 60D.
I tu pierwsze pytanie: Który lepszy?
Czytając opinie i testy moim oczom wyłania się obraz 50D nieco lepszego od 60D. Co prawda różnica jest niewielka, ale mam wrażenie, że parametrami i funkcjonalnością bardziej odpowiada mi 50D.
Słyszałem, że 60D czasem ma problem z szybkością autofocusa przy niektórych obiektywach [ zwłaszcza lepszych ], bufor zdjęć jest dość mały i przy dłuższej serii [ mam zamiar robić RAW + JPG ] zaczyna mulić – więc przy spotterce i sporcie dwie poważne wady.
Co do wad 50D nie znalazłem nic podobnego. A może 50D też ma podobne lub inne uciążliwe problemy ?
Osobiście chyba bardziej skłaniam się o 50D, ale cały szkopuł polega na tym, że nie produkują już 50D [ przynajmniej ja nie mogę nigdzie znaleźć nowej 50 ], bo ztcw w jego miejsce wszedł 60D.
I tu drugie pytanie: czy opłaca się kupić używanego 50D z przebiegiem średnio 33kzdj i gwarancja góra na pół roku, czy bezpieczniej dołożyć tysiaka i kupić nówkę 60D z 2 latami gwarancji ?
Wybór teoretycznie prosty, ale... no właśnie, teoretycznie.
Proszę o poradę Szanowne grono kolegów i koleżanek zwłaszcza używające tych aparatów :)

PS: Nagrywanie filmów nie jest dla mnie ważne.
Pozdrawiam :)

dziobolek
23-06-2012, 14:32
Po pierwsze - http://www.google.pl/search?num=100&q=50D+vs.+60D++site%3Awww.canon-board.info&tbs=&tbo=1

Wystarczyło użyć http://maciejko.net/cbsearch/ i dopisać się chociażby w tym temacie:

http://www.canon-board.info/showthread.php?t=72156

zamiast śmiecić i dublować posty.

Co do pytania, to...



Czytając opinie i testy moim oczom wyłania się obraz 50D nieco lepszego od 60D. Co prawda różnica jest niewielka, ale mam wrażenie, że parametrami i funkcjonalnością bardziej odpowiada mi 50D.

No to już wiesz co kupić
https://canon-board.info/imgimported/2011/02/wink-1.gif
źródło (http://emoty.blox.pl/resource/wink.gif)


Słyszałem, że... ... bufor zdjęć jest dość mały i przy dłuższej serii [ mam zamiar robić RAW + JPG ] zaczyna mulić – więc przy spotterce i sporcie dwie poważne wady.
Co do wad 50D nie znalazłem nic podobnego. A może 50D też ma podobne lub inne uciążliwe problemy ?

Hmmm... :roll: 50-ka też zwalnia (i "zaczyna mulić") kiedy zapełnisz bufor.


Osobiście chyba bardziej skłaniam się o 50D, ale cały szkopuł polega na tym, że nie produkują już 50D [ przynajmniej ja nie mogę nigdzie znaleźć nowej 50 ], bo ztcw w jego miejsce wszedł 60D.

Niby oficjalnie tak - ale tylko z tytułu przejęcia symbolu cyfrowego.

A tak naprawdę, to (nie tylko moim zdaniem) prawdziwym choć nieoficjalnym następcą 50-ki jest 7D.

60D to zupełnie nowa półka sprzętowa Canona.

Pozdrówka!

ksx
23-06-2012, 15:46
I tu pierwsze pytanie: Który lepszy?
Czytając opinie i testy moim oczom wyłania się obraz 50D nieco lepszego od 60D. Co prawda różnica jest niewielka, ale mam wrażenie, że parametrami i funkcjonalnością bardziej odpowiada mi 50D.

Mam 50d, ale gdybym teraz kupował korpus, brałbym 60d. Różnica między nimi nie jest aż tak duża, by w moim przypadku przesiadka była opłacalna, ale kiwany ekran i sterowanie lampami znacząco podnoszą funkcjonalność (niekoniecznie w sporcie czy spotterce). Nie widzę ani jednej cechy dającej przewagę pięćdziesiątce. Jest niby magnezowy szkielet, ale nigdy mi nie pomógł w zrobieniu zdjęcia (ani nie przeszkodził). Nie sprawdzałem też, na ile magnez jest wytrzymalszy niż plastik.


Słyszałem, że 60D czasem ma problem z szybkością autofocusa przy niektórych obiektywach [ zwłaszcza lepszych ], bufor zdjęć jest dość mały i przy dłuższej serii [ mam zamiar robić RAW + JPG ] zaczyna mulić – więc przy spotterce i sporcie dwie poważne wady.
Co do wad 50D nie znalazłem nic podobnego. A może 50D też ma podobne lub inne uciążliwe problemy ?

50d w szybkiej serii z niektórymi szkłami zdecydowanie zwalnia. Mam wrażenie, że działa jak wolna seria. Nie wiem czy inne korpusy też tak mają.


I tu drugie pytanie: czy opłaca się kupić używanego 50D z przebiegiem średnio 33kzdj i gwarancja góra na pół roku, czy bezpieczniej dołożyć tysiaka i kupić nówkę 60D z 2 latami gwarancji ?

Brałbym nówkę, ale to ja. Grono zwolenników aparatów używanych jest tu liczne, więc głosów odmiennych też poczytasz sporo. Nie sądzę, aby tu czyjakolwiek odpowiedź coś pomogła.

Grajam
23-06-2012, 16:02
http://www.canon-board.info/showthread.php?t=72156
Widziałem, czytałem. Ale wybór aparatu, to całkowicie indywidualna sprawa i dlatego postanowiłem założyć nowy temat.


No to już wiesz co kupić
No właśnie nie do końca. Sercem jestem za 50D, ale rozum podpowiada mi nówkę 60D. Jak już pisałem chcę kupić puszkę, którą będę miał na lata. 50D wydaje się lepszy pod moje potrzeby, ale inna sprawa, czy dobrym rozwiązaniem jest kupić używaną 50 bez gwarancji czy nową 60 ?
Ktoś orientuje się jak zmieniają się [ jeśli w ogóle ] parametry tych modeli i jak ma się sprawa z awaryjnością i kosztami ich serwisowania ?


Hmmm... :roll: 50-ka też zwalnia (i "zaczyna mulić") kiedy zapełnisz bufor.
Ale więcej w nim zmieści ;)


60D to zupełnie nowa półka sprzętowa Canona.
Ale czy warta swojej ceny ?


Pozdrówka!
Również pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi :)

I jeszcze dwa nowe pytanka:
Czy brak mikroregulacji obiektywów to faktycznie duży minus ?
A może ktoś wie czy da i ewentualnie gdzie się kupić nowego 50D ;) ?

ketras
23-06-2012, 16:09
50 tka wyszła z produkcji. Także pozostają używki. Choć wiesz kupno body to dopiero początek, lepiej zaoszczędzić na body 1k a dołożyć na szkło a pod twoje specyfikacje to tak tanio nie będzie....

Co do mikroregulacji, albo wysyłasz body i obiektyw na żytnią płacisz i pasi, albo szczegółowo testujesz i wybierasz szkło przed kupnem. Ot co cała filozofia braku mikro w body. :-) . Jak Ci nie zależy na trybie video to bierz 50D jeśli tak to 60D/7D

dziobolek
23-06-2012, 16:36
Widziałem, czytałem. Ale wybór aparatu, to całkowicie indywidualna sprawa i dlatego postanowiłem założyć nowy temat.

Tiaaa... każdy nowy forumowicz uważa, że jest wyjątkowy i unikalny,
jak również jego problemy i że powinien tym samym mieć "własne tematy" ;)
No bo przecież te już istniejące to jakoś tak... "nie w klimacie".


Ale więcej w nim zmieści ;)

Hmmm... to zależy w jakim formacie - w RAW nie ma różnicy.

No i... :roll: to tak trudno to znaleźć???
https://canon-board.info/imgimported/2011/03/414-1.gif
źródło (http://emoty.blox.pl/resource/414.gif)

EOS60D - Zdjęcia seryjne
Szybkość 5.3 kl./s (tryb szybki), 3 kl./s (tryb wolny),
maksymalnie 16 zdjęć w formacie RAW,
58 zdjęć w formacie JPEG,
7 zdjęć w formacie RAW+JPEG

EOS50D - Zdjęcia seryjne
Szybkość 6.3 kl./s (tryb szybki), 3 kl./s (tryb wolny),
maksymalnie 16 zdjęć w formacie RAW,
90 zdjęć w formacie JPEG (UDMA),
11 zdjęć w formacie RAW+JPEG



Ale czy warta swojej ceny ?

Jak najbardziej - tak samo jak używane 50D :mrgreen:


Czy brak mikroregulacji obiektywów to faktycznie duży minus ?

Mam taką funkcję w swojej puszce i jeszcze nie miałem potrzeby by skorzystać,
pomimo że używam szkieł niesysytemowych.

Choć nie ukrywam, że w momencie zakupu puszki
mikroregulacja była jednym z decydujących warunków.

Lepiej IMHO mieć niż nie, bo "a nóż widelec" :roll:


50 tka wyszła z produkcji. Także pozostają używki.

No niekoniecznie - choć bardziej się opłacają niż nówki :twisted:


A może ktoś wie czy da i ewentualnie gdzie się kupić nowego 50D ;) ?

Siur - bywają jeszcze nówki w sprzedaży
http://www.amazon.co.uk/Canon-EOS-50D-Digital-Camera/dp/B001E97GDK/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1340461880&sr=8-1

http://www.ebay.com/ctg/Canon-EOS-50D-151-MP-Digital-SLR-Camera-Black-Body-Only-/100134403?_refkw=eos+50d&_pcatid=782&rt=nc&_pcategid=31388&LH_ItemCondition=3&_pdpal=1&LH_PrefLoc=2&_dmpt=Digital_Cameras&_dashexp=1

Pozdrówka!

pathar
23-06-2012, 18:09
Miałem 50D przez półtora roku i uważam, że do sportu nadaje się idealnie z racji bardzi szybkiego autofocusa. Jeśli aparat ma być na lata - to zdecydowanie lepiej mieć solidną, magnezową obudowę nie plastik. Do do mikroregulacji, tak jak już napisał dziobolek, nigdy nie wiesz kiedy się może przydać, a czasem może. Ja bym brał używanego 50D, z przebiegiem potwierdzonym <10 tysięcy zdjęć. Nie warto dopłacać za filmy i obrotowy lcd skoro ich nie potrzebujesz:) Jest jeszcze kwestia upakowania pikseli na matrycy i w tej kwestii również wygrywa 50D, który nie jest tak napakowany jak 60D i troszkę mniej szumi.

Grajam
23-06-2012, 20:23
No i... :roll: to tak trudno to znaleźć???
Nie, również to znalazłem.


EOS60D - Zdjęcia seryjne
7 zdjęć w formacie RAW+JPEG

EOS50D - Zdjęcia seryjne
11 zdjęć w formacie RAW+JPEG
No właśnie... chociaż może faktycznie warto przestawić się na robienie w samych RAWach


Jeśli aparat ma być na lata - to zdecydowanie lepiej mieć solidną, magnezową obudowę nie plastik.
To nie jest dla mnie problemem. Moje obecne pstrykadło jest plastikowe, mam je już dość długo i nic mu nie jest ;)


Ja bym brał używanego 50D, z przebiegiem potwierdzonym <10 tysięcy zdjęć.
Tylko ciężko takiego już znaleźć, ale fakt jeszcze się zdarzają. Ale zawsze jak widzę, że ktoś pozbywa się takiej "perełki" mam obawę, że aparat jest jakiś trefny i trzeba będzie jeszcze w niego dużo wpompować, żeby działał jak należy :/


Jest jeszcze kwestia upakowania pikseli na matrycy i w tej kwestii również wygrywa 50D, który nie jest tak napakowany jak 60D i troszkę mniej szumi.
A z tym podobno jest na odwrót ;) w kilku testach czytałem, że 60D robi trochę lepszej jakości zdjęcia niż 50D ;)

Kochani, mógłby ktoś wypowiedzieć się odnośnie utraty jakości i postępu awaryjności w 50D z biegiem czasu ? Co najczęściej pada w tych aparatach i po jakim czasie ? Jak wyglądają ewentualne koszty napraw i wymiany np. migawki ?
Oczywiście o 60D też chętnie przeczytam takie informacje ;)

Pozdrawiam

Grajam
24-06-2012, 01:42
Panoooowie nie drapcie się ;)
Podrzuci ktoś info jak to z tą awaryjnością i ewentualnymi kosztami napraw ? Zwłaszcza w sprzęcie 2 i więcej letnim jeśli chodzi o 50D

jeff.lebowski
24-06-2012, 08:41
Panoooowie nie drapcie się ;)
Podrzuci ktoś info jak to z tą awaryjnością i ewentualnymi kosztami napraw ? Zwłaszcza w sprzęcie 2 i więcej letnim jeśli chodzi o 50D

Użytkowałem 50D przez prawie dwa lata lub 13k klapnięć migawki. Zero problemów w tym czasie. Jeśli trafisz z małym przebiegiem i w dobrym stanie to polecam tą puszkę.

Bolek02
24-06-2012, 09:02
50D to bardzo zacne body bardzo malo awaryjne. Jak nie bedziesz nim rzucal, to nie ma obaw :-)
Jego przewaga to magnezowa konsrukcja.

jac+
24-06-2012, 10:06
Jeden z kolegów kilka postów wcześniej pisał o "magnezowym szkielecie" w 50D. Tam nie ma samego magnezowego szkieletu! CAŁA BUDA JEST MAGNEZOWA (nie licząc pokrywki lampy i pokrywki komory baterii)!

andre_72
24-06-2012, 10:11
"...Tylko ciężko takiego już znaleźć, ale fakt jeszcze się zdarzają. Ale zawsze jak widzę, że ktoś pozbywa się takiej "perełki" mam obawę, że aparat jest jakiś trefny i trzeba będzie jeszcze w niego dużo wpompować, żeby działał jak należy :/..."


Niekoniecznie - często powodem pozbywania się puszek z serii XXD jest przesiadka na FF i nawet jeżeli ktoś nie pozbywa się go od razu to służy zazwyczaj jako zapasowe body i głównie spoczywa w torbie. W końcu przychodzi czas zakupu następnej puszki FF i crop idzie pod młotek w całkiem dobrym stanie.

Jago
24-06-2012, 10:17
50D to bardzo zacne body bardzo malo awaryjne. Jak nie bedziesz nim rzucal, to nie ma obaw :-)........

Jak nie będziesz rzucać 60D, to także nie ma obaw.


Myślisz, że wrzuci mi pigułkę gwałtu do piwa, a następnie zaciągnie bezbronnego w jakiś ciemny kąt i będzie robić jakieś straszne rzeczy :shock:

Jeszcze ktoś pomyśli, że głodnemu chleb na myśli ;-)

ketras
24-06-2012, 10:43
Ludzie co wy macie z tym magnezowym body, że stawiacie to na piedestale, i trzymał ktoś 60D, że "wyśmiewa" plastikowość tej puszki? W cale taki plastikowy nie jest, obydwie puszki ba czy 40,50,60D to przecież zwarte konstrukcje. A przecież nikt nimi gwoździ nie będzie wbijać. No chyba, że ktoś chce robić zdjęcia w deszczu czy tarzać się po piasku a tutaj nawet magnezowe body nie pomorze.

50'tka to dobry wybór do 2500zł pod warunkiem, że komuś nie zależy na trybie video. A przebieg 10-15k zdjęć to pikuś tylko trzeba obejrzeć aparat przed zakupem a na pewno jeszcze sporo posłuży.

MacGyver
24-06-2012, 11:40
Ludzie co wy macie z tym magnezowym body, że stawiacie to na piedestale....
Otóż to :-) Te "super-hiper-mega-profi" magnezytowe mody potrafią pękać (rzadko bo rzadko ale jednak) z powodu wady odlewu a plastikom się to nie zdarza :-)

jacek_73
24-06-2012, 11:48
Może masz racje, co nie zmienia faktu iż bluźnisz :-P
Canonowskie korpusy są z reguły mało awaryjne tak aPROpo.

pathar
24-06-2012, 11:54
Magnezowa konstrukcja to po prostu jeden z argumentów, który przemawia za 50D, moim zdaniem nie bez znaczenia dla kogoś kto planuje zakup na kilka lat. Ale oczywistym jest, że są ważniejsze parametry, takie jak niższa niż w 60D cena, brak niepotrzebnych użytkownikowi, bajerów(filmy, ruchomy lcd). Chociaż akurat filmy bez dźwięku w 50D da się kręcić przy pomocy Magic Lantern, ale nie płaci się za to. Poza tym 60D z racji większego upakowania pixeli jest bardziej wymagające dla obiektywów.

jacek_73
24-06-2012, 12:01
...Poza tym 60D z racji większego upakowania pixeli jest bardziej wymagające dla obiektywów.

Nowsze konstrukcje dają radę. Co by nie przemawiało za 50D nie zmieni faktu że 60-tka jest aparatem po prostu lepszym (wyłączając tryb seryjny - bo tutaj przewaga 50D może okazać się dla coponiektórych znacząca).

pathar
24-06-2012, 14:02
Może 60D jest aparatem "lepszym", bo faktycznie ma więcej bajerów, ale dla użytkownika Grajam-a, który ma dylemat i opisał swoje oczekiwania, lepszym WYBOREM będzie według mnie 50D.

michael_key
24-06-2012, 15:19
Nowsze konstrukcje dają radę. Co by nie przemawiało za 50D nie zmieni faktu że 60-tka jest aparatem po prostu lepszym (wyłączając tryb seryjny - bo tutaj przewaga 50D może okazać się dla coponiektórych znacząca).
Amen, niech kupuje co mu umysł podpowiada.

ksx
24-06-2012, 16:31
Jeden z kolegów kilka postów wcześniej pisał o "magnezowym szkielecie" w 50D. Tam nie ma samego magnezowego szkieletu! CAŁA BUDA JEST MAGNEZOWA (nie licząc pokrywki lampy i pokrywki komory baterii)!
Być może, nie rozdrapywałem. Mam 50d ponad 3 lata i nic mu nie jest. Mam też 400d pewnie z 5 lat i jemu też nic nie jest. Wierzę, że magnezowy korpus może uratować puszkę w jakiejś specyficznej sytuacji, ale te sytuacje nie zdarzają się jakoś szczególnie często (no chyba, że to ja mam niesamowity fart).

Grajam
24-06-2012, 16:42
Dzięki wszystkim za odpowiedzi :)
Po namyśle i przeczytaniu wielu opinii, również Waszych, chyba jednak zaryzykuję i kupię 50D z jak najmniejszym przebiegiem.

Jeszcze tylko jedno pytanko, tak na wszelki wypadek ;)
Ile [ chociaż orientacyjnie ] kosztuje wymiana migawki w 50D ?

jac+
24-06-2012, 20:05
Sam mam 50D i szczerze polecam. Generalna zasada fotografii jest jedna: kto ma pojęcie co i jak, to i czajnikiem zdjęcie zrobi :) .

haze
25-06-2012, 09:13
Ile [ chociaż orientacyjnie ] kosztuje wymiana migawki w 50D ?
do 100 tys. klików wymiana za darmo :D później coś ponad 500zł.

Darx
25-06-2012, 17:21
do 100 tys. klików wymiana za darmo :D później coś ponad 500zł.

Z tego, co się orientuję, to wymiana w modelach nie xD jest zawsze odpłatna. :roll:

Merde
25-06-2012, 19:29
Z tego, co się orientuję, to wymiana w modelach nie xD jest zawsze odpłatna. :roll:

Na szczęście źle się orientujesz.

haze
25-06-2012, 19:29
W 50D i 40D na pewno jest bezpłatna do 100 tysięcy. Jak wcześniej i jak później to nie wiem. Dla mnie był to jeden z decydujących argumentów przemawiających za 50D;-)

Himetic
07-07-2012, 18:18
Kieruję się do was z pytaniem czy ktoś z was wie może jaka jest różnica między tymi dwoma modelami: Canonem 50D i 60D? Który z nich jest lepszy i dlaczego?
Liczę na pomoc ;)

szybki-pl
07-07-2012, 18:30
http://maciejko.net/cbsearch/

becekpl
07-07-2012, 20:08
60 bo ma ruchomy wizjer i kreci filmy w hd

poszukiwacz2006
07-07-2012, 20:36
50 bo ma solidniejszą obudowę i jest nieco większy.

trothlik
07-07-2012, 20:40
60 bo nowszy...
to podpucha?

becekpl
07-07-2012, 20:42
podpucha jest grip ;)

pan.kolega
07-07-2012, 20:43
60, bo jest nowszy i nieco mniejszy.

Qba1983
07-07-2012, 22:22
teraz kazdy napisze swoje zdanie, bo kazdy ma inne... poczytaj w specyfikacji i sama podejmij decyzje, warto tez obejzecz dotknac oba aparaty(w dotyku troche inne i robione z innego materialu)
a no i jest jeszcze sprawa typu... 60D sa do kupienia nowe a 50D tylko uzywki.

p.s. 50D po pewnej modyfikacji tez kreci filmy w Full HD, szkoda ze nie ma modyfikacji na uchylny monitorek:-D no i chociaz sterowanie lampami by sie zdalo:rolleyes:

Lucas93
07-07-2012, 22:30
p.s. 50D po pewnej modyfikacji tez kreci filmy w Full HD, szkoda ze nie ma modyfikacji na uchylny monitorek:-D no i chociaz sterowanie lampami by sie zdalo:rolleyes:

Taa i modyfikacja do 60d wprowadzająca mikroregulacje AF :-D
Sorry za OT.

shutter
07-07-2012, 22:46
Taa i modyfikacja do 60d wprowadzająca mikroregulacje AF :-D
Tu akurat się mylisz. W 50D mikroregulacja też już jest.

gadget_zary
08-07-2012, 00:10
W 50d jest, 60d wykastrowali z niej.

meg83
08-07-2012, 00:38
jak nie kręcisz filmów z dźwiękiem to trudno znaleźć wyraźne plusy na rzecz 60d, który m.in za swoją obudowę ma niewielu zwolenników (w 50d możesz przy użyciu magic latern bez dźwięku)

dziobolek
08-07-2012, 00:45
Kieruję się do was z pytaniem czy ktoś z was wie może jaka jest różnica między tymi dwoma modelami: Canonem 50D i 60D? Który z nich jest lepszy i dlaczego?
Liczę na pomoc ;)

Bosz...
https://canon-board.info/imgimported/2011/05/ysz-1.gif
źródło (http://emoty.blox.pl/resource/ysz.gif) następny "unic".

użyj http://maciejko.net/cbsearch/ a znajdziesz...

http://www.canon-board.info/showthread.php?p=1087280

Pozdrówka!

trothlik
08-07-2012, 00:49
Bosz...
https://canon-board.info/imgimported/2011/05/ysz-1.gif
źródło (http://emoty.blox.pl/resource/ysz.gif) następny "unic".



Toć mówiłem że to ściema...
A może lepiej 1100D? więcej cyferek a to oznacza +50 do lansu...

michael_key
08-07-2012, 07:39
Zawsze Himetic jest jeszcze choćby seria xxxD, typu 550D bądź 600D.
W miejsce różnicy cenowej obiektywy.

poul11
08-07-2012, 09:44
W sumie to racja z 550D czy 600D. Ta sama matryca co w 60D, też z plastiku, wielkościowo podobne. A dużo tańsze.

Himetic
08-07-2012, 12:39
Dobrze w takim razie dziękuję za odpowiedź ;)

Paul80
28-04-2013, 07:21
Przeczytałem cały wątek, bo sam mam dylemat od dawna i się zastanwiam nad jednym faktem, dlaczego nikt nie napisał że 50D daje gorszy obrazek od 60D, albo obrazki na Dpreview są manipulowane, albo prawdziwe - sample w raw:

Studio shot comparison: Digital Photography Review (http://www.dpreview.com/reviews/studiocomparefullscreen.asp#baseDir=%2Freviews_dat a&cameraDataSubdir=boxshot&indexFileName=boxshotindex.xml&presetsFileName=boxshotpresets.xml&showDescriptions=true&headerTitle=Canon%20EOS%2060D&headerSubTitle=Standard%20studio%20scene%20compari son&masterCamera=canon_eos60d&masterSample=img_0243.acr&masterDisableCameraSelection=true&slotsCount=4&slot0Camera=canon_eos60d&slot0Sample=img_0243.acr&slot0DisableCameraSelection=true&slot0DisableSampleSelection=true&slot0LinkWithMaster=true&slot1Camera=canon_eos50d&slot1Sample=canon50d_iso3200.acr&slot2Camera=nikon_d7000&slot2Sample=dsc1_1891.acr&slot3Camera=pentax_k5&slot3Sample=imgp3870.acr&x=0.2270722668336454&y=1.2469339566098272)

szambonur
28-04-2013, 13:58
Przeczytałem cały wątek, bo sam mam dylemat od dawna i się zastanwiam nad jednym faktem, dlaczego nikt nie napisał że 50D daje gorszy obrazek od 60D, albo obrazki na Dpreview są manipulowane, albo prawdziwe - sample w raw:

Studio shot comparison: Digital Photography Review (http://www.dpreview.com/reviews/studiocomparefullscreen.asp#baseDir=%2Freviews_dat a&cameraDataSubdir=boxshot&indexFileName=boxshotindex.xml&presetsFileName=boxshotpresets.xml&showDescriptions=true&headerTitle=Canon%20EOS%2060D&headerSubTitle=Standard%20studio%20scene%20compari son&masterCamera=canon_eos60d&masterSample=img_0243.acr&masterDisableCameraSelection=true&slotsCount=4&slot0Camera=canon_eos60d&slot0Sample=img_0243.acr&slot0DisableCameraSelection=true&slot0DisableSampleSelection=true&slot0LinkWithMaster=true&slot1Camera=canon_eos50d&slot1Sample=canon50d_iso3200.acr&slot2Camera=nikon_d7000&slot2Sample=dsc1_1891.acr&slot3Camera=pentax_k5&slot3Sample=imgp3870.acr&x=0.2270722668336454&y=1.2469339566098272)

To ja napiszę: obrazek z 50D ma parametr gorszości zdjęć o cztery jednostki wyższy niż w 60D ;)

Paul80
28-04-2013, 20:04
4 jednostki a co to za jednostki:mrgreen:

Mike7
28-04-2013, 20:17
Pisałem już tutaj na forum, że Canon 60D daje lepszy obrazek od 50D (nie wiem czy w tym wątku). Nie pamiętam czy pisałem że ... "50D daje gorszy obrazek od 60D" ;) ale... to to samo ;)

Kwapiszon
28-04-2013, 20:33
4 jednostki a co to za jednostki:mrgreen:

Jednostki skuteczności marketingowego odmóżdzenia :D

Paul80
29-04-2013, 00:57
Ok. a co powiecie na 7D z zestawieniu z 60D w kwestii obrazowania, czy to ta sama liga obrazu?

igor58
29-04-2013, 07:59
ta sama

Morfii
29-04-2013, 08:18
7D ma lepsze ISO..

Mike7
29-04-2013, 23:17
7D ma lepsze ISO..

Jakim cudem 7D ma lepsze ISO od 60D ?!

Darx
30-04-2013, 08:07
Hmm. Jak nie potrzebujesz tej rzekomej szybkostrzelności i minimalnie "" lepszego iso, to bierz 60D. Jak chcesz lepszej obudowy i trwałości (uszczelnień) i niskiej ceny, to kupuj 50D.

Już kiedyś o tym wspominałem, że 7d, 60d oraz 600d i wszystkie nowsze modele dają lepszy obrazek, bo 50d to już nieco starsza matryca.

Ja ostatnio próbuje wrócić do canona, ale nie chce pakować się w sprzęt za kilkanaście tysięcy. Stąd też kombinuje z 60D albo dam sobie siana i poczekam na 70D.

Może w tym roku coś się wydarzy...

jac+
06-05-2013, 17:53
Jak dla mnie: 40D/50D/60D/7D/ewentualne 70D = jeden czort pod względem obrazowania. APS-C to APS-C i tyle w temacie. Różnice miedzy tymi puszkami bardziej tkwią w szczegółach preferowanych przez tego, czy innego użytkownika.

ketras
06-05-2013, 22:58
Jak dla mnie: 40D/50D/60D/7D/ewentualne 70D = jeden czort pod względem obrazowania. APS-C to APS-C i tyle w temacie. Różnice miedzy tymi puszkami bardziej tkwią w szczegółach preferowanych przez tego, czy innego użytkownika.

Otóż to , dodatkowo dochodzi kwestia trybu video. Także jeżeli Canona w korpusie xxD postąpi jak w xxxD czyli odgrzeje kotleta ihmo lepiej będzie zakupić 50D , a dla zainteresowanych 60D resztę na szkła :)

robsku
30-05-2013, 22:17
a ja mam takowe pytanie czy aparat zakupiony w Wielkiej Brytanii objęty jest gwarancją Canona w Polsce ??

ps.zależy do czego ten aparat ma być jak do zdjęć sportowych to 50D

ketras
31-05-2013, 08:27
Gwarancję producenta ustala Canon , w sklepach UK proponują rozszerzenie gwarancji na całą UE . CZyli posiadać kartę gwarancyjną EWS wystarczy.

Merde
31-05-2013, 09:30
Gwarancję producenta ustala Canon , w sklepach UK proponują rozszerzenie gwarancji na całą UE . CZyli posiadać kartę gwarancyjną EWS wystarczy.

Do UK trochę sprzętu trafia z HK.
Należy pytać sprzedawcę o źródło pochodzenia i gwarancję, bo można się naciąć (szczególnie jeśli jedynym kryterium wyboru jest cena).

FOTO-PAN
01-06-2013, 11:33
a ja mam takie pytanie... posiadam 50d i może zamienił bym go na 60d bo trochę nowocześniejszy, nagrywa filmy i takie tam inne ale interesuje mnie jego obudowa, nie miałem możliwości potrzymać w rekach 60d i ocenić czy czuć że nie jest to stop tylko plastyki




na ile czuć że nie jest to tak solidna konstrukcja jak 50d czy jak się weźmie w rękę 60 od razu wyczuję że to plastic-fantastic czy nie ma takiego czegoś

horak
01-06-2013, 12:29
Nie ma sensu wymieniać jeśli nie zależy Ci na obracanym ekranie i filmach. Co do obudowy to oczywiscie, że czuć iż jakość tworzywa jest gorsza. Miałem 50d i jakość obudowy jest bardzo dobra. Wielokrotnie bawiłem się 60d i to już nie to samo. Patrząc na obudowę i jakość materiałów to nie zamieniłbym się za żadne skarby.

FOTO-PAN
01-06-2013, 12:54
Nie ma sensu wymieniać jeśli nie zależy Ci na obracanym ekranie i filmach. Co do obudowy to oczywiscie, że czuć iż jakość tworzywa jest gorsza. Miałem 50d i jakość obudowy jest bardzo dobra. Wielokrotnie bawiłem się 60d i to już nie to samo. Patrząc na obudowę i jakość materiałów to nie zamieniłbym się za żadne skarby.


czuć pod ręką że się ugina ? czy coś w tym stylu ?

ponoć to szkielet aluminium i korpus z włókien węglowych

w ciężarze obu korpusów no nie wielka różnica z 50-70g bodajże

jeff.lebowski
01-06-2013, 13:02
na ile czuć że nie jest to tak solidna konstrukcja jak 50d czy jak się weźmie w rękę 60 od razu wyczuję że to plastic-fantastic czy nie ma takiego czegoś

Mialem kiedys 50D i bardzo lubilem to body. 60D macalem i nie zrobilo na mnie wrazenia. Jesli wymieniac 50D to tylko na 7D albo pelna klatke.

horak
01-06-2013, 13:29
Nic się nie ugina, nie gnie itp. Czuć tylko, że jest zrobiony z innego materiału (dla mnie odczuwalnie gorszego) - to wszystko.

krzyssp
01-06-2013, 14:05
Zgadzam się, czuć że to nie metal ;) Ale bez przesady, to nie jest coś co czuć że jest "tandetne", nic się nie ugina, nic nie trzeszczy, przynajmniej u mnie. Zależy na czym komu zależy, wiele osób nie lubi 60D właśnie ze względu na obudowę, ale bez przesady to nie że nie jest metalowa to nie znaczy że jest beznadziejna :)

cobalt
01-06-2013, 14:48
Dla mnie największym mankamentem jest brak kalibracji AF. Gdyby nie to pewnie szarpnąłbym się na 60D. Niestety nie znalazłem przyzwoitego przechodzonego 50D i poprzestałem na 650D.

januszmanish
01-06-2013, 21:37
Dla mnie 60D to taka sama jakość jak 7D, wszystko spasowane i żadnej tandety. Może komuś brakować mikro kalibracji AF ale mnie na razie wszystko pasuje. Zresztą kupiłem 60D dla odchylanego ekranu który się sprawdza w makro. Af jest jednak szybszy i lepszy w 7D. Zależy kto co fotografuje. Ale mnie i tak 50D nigdy nie pociągała.

akustyk
03-06-2013, 10:17
Nie ma sensu wymieniać jeśli nie zależy Ci na obracanym ekranie i filmach. Co do obudowy to oczywiscie, że czuć iż jakość tworzywa jest gorsza. Miałem 50d i jakość obudowy jest bardzo dobra. Wielokrotnie bawiłem się 60d i to już nie to samo. Patrząc na obudowę i jakość materiałów to nie zamieniłbym się za żadne skarby.

to ja zapewne ku zgorszeniu napisze, ze stojac przed dosc podobnym wyborem wybralem w koncu... 600D. nie wiem co ty czujesz w rece a propos tworzyw, z ktorych wykonywane sa aparaty, moja lapa nawykla do 10D, 30D, 40D, 5D mkI, 5D mkII (z czego 5D mkI a na pewno 10D byly zbudowane jak czolgi) nie dostala jakiejs awersji na 600D, a wrecz bardzo dobrze sobie z tym korpusem radzi. jakosc wykonania jest w zupelnosci adekwatna, a cena zdecydowanie robi duza roznice (w NL ludzie nie sa tak bogaci jak w PL i nie kupuja 7D tylko dlatego ze "czuc jakosc wykonania", bo szanuja zarabiane w pocie czola siebie pieniadze)...

IMHO, nad materialami wykonania korpusu mozna sie pochylac dopiero wtedy, gdy naprawde regularnie bedzie pracowal w warunkach ryzyka uszkodzenia mechanicznego. czyli 99% uzytkownikow sobie te dywagacje moze odpuscic, ewentualna kwestia lepszego materialu to rzecz "chcenia" (poprawienia sobie samopoczucia) a nie "potrzebowania"...

Merde
03-06-2013, 11:30
to ja zapewne ku zgorszeniu napisze, ze stojac przed dosc podobnym wyborem wybralem w koncu... 600D. nie wiem co ty czujesz w rece a propos tworzyw, z ktorych wykonywane sa aparaty, moja lapa nawykla do 10D, 30D, 40D, 5D mkI, 5D mkII (z czego 5D mkI a na pewno 10D byly zbudowane jak czolgi) nie dostala jakiejs awersji na 600D, a wrecz bardzo dobrze sobie z tym korpusem radzi. jakosc wykonania jest w zupelnosci adekwatna, a cena zdecydowanie robi duza roznice (w NL ludzie nie sa tak bogaci jak w PL i nie kupuja 7D tylko dlatego ze "czuc jakosc wykonania", bo szanuja zarabiane w pocie czola siebie pieniadze)...

Ja mam awersję do serii xxxD nie ze względu na jakość użytych materiałów, tylko na beznadziejnie wyprofilowany grip (i, oczywista oczywistość, brak kółka).

akustyk
03-06-2013, 12:13
Ja mam awersję do serii xxxD nie ze względu na jakość użytych materiałów, tylko na beznadziejnie wyprofilowany grip (i, oczywista oczywistość, brak kółka).

tez tak mialem z 450D.
600D wzialem do lapy z ciekawosci, w momencie kiedy juz bylem praktycznie zdecydowany na uzywane 60D, ale jak na szanujacego sie obywatela tego kalwinistycznego kraju przystalo, podjalem jeszcze ostatnia, rozpaczliwa probe przyciecia kasy (to tylko drugie body, uzupelniajace FF-a). i w lokalnej mediamacalni okazalo sie, ze nie tylko fajnie lezy, co wrecz w pelni mi odpowiada.

brak kolka, jak pisalem w jakims watku, w zupelnosci obleci. powazne mankamenty uzytkowe 600D to niewygodny wybor pol AF, ich gorsza (niz xxD czy xD) dokladnosc i krotko trzymajaca bateria ;)

Merde
03-06-2013, 12:25
tez tak mialem z 450D.
600D wzialem do lapy z ciekawosci, /.../ i w lokalnej mediamacalni okazalo sie, ze nie tylko fajnie lezy, co wrecz w pelni mi odpowiada.

Pod tym względem ja nie widzę żadnej różnicy pomiędzy dwoma ww. korpusami. Być może jest jakaś w materiałach, ale tu chodzi o kształt.
Grip w serii xxxD jest po prostu za cienki jak na moje ręce (a do zbója Łamignata raczej mi daleko).

akustyk
03-06-2013, 13:07
Pod tym względem ja nie widzę żadnej różnicy pomiędzy dwoma ww. korpusami. Być może jest jakaś w materiałach, ale tu chodzi o kształt.
no wlasnie o tym mowie. oba mialem w rece, porownywalem tez bardziej wspolnesnie: 550D i 600D. i jest miedzy nimi zauwazalna roznica...

cobalt
04-06-2013, 21:49
no wlasnie o tym mowie. oba mialem w rece, porownywalem tez bardziej wspolnesnie: 550D i 600D. i jest miedzy nimi zauwazalna roznica...
Mam 650D i nie narzekam na AF. A co do uchwytu, to i tak na dniach kupuję gripa.
Bateria w 650D niestety to max. jakieś 450 strzałów. Jakość obrazka jest porównywalna jak w 60D.
Canon 50D trzyma cenę, bo to dobre body. Tylko gdzie kupić w przyzwoitej cenie korpus w dobrym stanie i z małym przebiegiem?

akustyk
04-06-2013, 22:38
Mam 650D i nie narzekam na AF. A co do uchwytu, to i tak na dniach kupuję gripa.

IMHO, grip, przynajmniej taki na stale nakrecony, odbiera podstawowa zalete trabanta czyli jego kategorie wagowo-gabarytowa lekko-piorko-polsmieszna ;)
ale niewatpliwie poprawia to komfort trzymania, nie tylko w kadrach pionowych...



Bateria w 650D niestety to max. jakieś 450 strzałów.

chcialbym... 450 strzalow to mi przy upalach (uscisle: powyzej 20C... w Holandii mieszkam, no... :D ) LP-E6 trzyma w 5D mkII.
trabantowe akumulatory LP-E8 jak do 200 dojada to jest niezle, ale na zimnie to i 100 cieszy. jakbym robil seriami to pewnie
troche wiecej by to bylo



Canon 50D trzyma cenę, bo to dobre body. Tylko gdzie kupić w przyzwoitej cenie korpus w dobrym stanie i z małym przebiegiem?
w Holandii widze uzywki w okolicach 350 EUR. zakupy z drugiej reki sa tu bardzo pewne, bo ludzie uczciwi. a cena sama moze byc
jeszcze do zbicia, bo chwilowo na rynku jest ozywienie, po dorocznej holenderskiej tradycji zwanej "pieniadze wakacyjne", czyli dodatkowej
wyplaty, wydawanej w maju, ktora sakramecko podbija przed wakacjami koniunkture sprzedawcom :)

adam1717
05-06-2013, 00:11
nic tylko przywozić sprzęt z Holandii:p

akustyk
05-06-2013, 09:29
nic tylko przywozić sprzęt z Holandii:p

no, jak sie chce w kwietniu jakis uzywany aparat kupic, to mozna zdecydowanie wybrac sie do NL na krotki urlop z partnerka czy partnerem. do ustalenia czy glownym pretekstem bylby zakup sprzetu czy jednak ogladanie pol tulipanowych, Amsterdam, wiatraczki, itd. itp. ;)

YaneC
05-06-2013, 10:08
mozna zdecydowanie wybrac sie do NL na krotki urlop z partnerka czy partnerem.

A z żoną można ?
Czy ta "holandia" już całkiem zepsuta i nie ma tam tolerancji dla takich związków ?

akustyk
05-06-2013, 10:11
A z żoną można ?
Czy ta "holandia" już całkiem zepsuta i nie ma tam tolerancji dla takich związków ?

zona tez jest partnerka.
a w Polsce nie?

kmeg
05-06-2013, 17:53
Canon 50D trzyma cenę, bo to dobre body. Tylko gdzie kupić w przyzwoitej cenie korpus w dobrym stanie i z małym przebiegiem?

Niemiecki ebay (trzeba tylko mieć kogoś w niemczech, jest najczęściej taniej i bezpieczniej niż na naszym rodzimym serwisie). Kupowałem 3 tyg temu, 390 euro z wysyłką za: w bardzo dobrym stanie, poniżej 15 tys przebieg, z dodatkową kartą, 2 aku, flipside 300. Ceny są generalnie 350-420 euro (tu już z oryginalnym gripem i bardzo małym przebiegiem) . Ceny sprzetu w DE są niższe, ludzie bogatsi więc częściej zmieniają i akceptują niższą cenę sprzedaży.

jacek_73
05-06-2013, 18:00
zona tez jest partnerka.
a w Polsce nie?

Zależy w której Polsce. We wsi Taplary żona to żona, a partnerka to partnerka.

kaindox
05-06-2013, 18:07
A w tej wsi to pewnie kwadrat prostokątem już nie jest, hę?

Kolekcjoner
05-06-2013, 18:59
Panowie ale może wróćmy do tematu.

e4r5t
03-11-2013, 14:28
A ja mam pytanie podobno 60d szumi, obrazek ma porównywalny do 50D, więc dlaczego na tym teście zdecydowanie lepiej wypada 60D? zobaczcie na ostrość i szczegóły w porównaniu do 50 przy iso 100 widać to najlepiej.Przy iso 800 już całkiem miażdży starszego brata, dziwni mnie też przewaga nad d5100 i d7000 większe matryce i niby najmniej szumiące lustra APSC na rynku, a tu na załączonym obrazku widać całkiem co innego. Co o tym myśleć??

Studio shot comparison: Digital Photography Review (http://www.dpreview.com/reviews/studio-compare#baseDir=%2Freviews_data&cameraDataSubdir=boxshot&indexFileName=boxshotindex.xml&presetsFileName=boxshotpresets.xml&showDescriptions=false&headerTitle=Studio%20scene&headerSubTitle=Standard%20studio%20scene%20compari son&masterCamera=canon_eos50d&masterSample=canon50d_iso100.acr&slotsCount=4&slot0Camera=canon_eos50d&slot0Sample=canon50d_iso100.acr&slot0DisableCameraSelection=true&slot0DisableSampleSelection=true&slot0LinkWithMaster=true&slot1Camera=canon_eos60d&slot1Sample=img_0230.acr&slot2Camera=nikon_d5100&slot2Sample=dsc_0059.acr&slot3Camera=nikon_d7000&slot3Sample=dsc1_1875.acr&x=-0.9573290630120658&y=-1.379521855981594)

krakał
04-11-2013, 12:38
Panowie ale może wróćmy do tematu.

Jawohl. To może takie ogłoszenie ;):

Zamienię możliwość kręcenia filmów w 60D na mikroregulację AF. Dopłacę