PDA

Zobacz pełną wersję : Klej fotograficzny



amroz
06-12-2010, 21:50
Witam!
Szukam jakiejś alternatywy dla fotoprzylepców. Pomyślałem o klejach. Czy macie jakieś doświadczenia jeśli chodzi o wklejanie zdjęć do albumów właśnie klejami? Pewnie byłoby to wygodniejsze ale czy mocne i nieniszczące zdjęć? Jeśli tak to jakich klejów używacie?

Bogdan56_Ch
07-12-2010, 04:08
Są też albumy, w których karta jest na wpół przylepna (nie brudzi zdjęcia od spodu) i zakrywana przeźroczystą folią. Zdjęcie jest nieruchome, w każdej chwili można podmienić, poprawić bez zniszczenia (zabrudzenia) zdjęcia.

Chris_11
07-12-2010, 08:14
Ja mam w albumie kilka zdjęć wklejonych na klej (najprawdopodobniej Henzo) i muszę przyznać, że trzyma się to bardzo mocno, a po zdjęciach nie widać żadnych typowych oznak klejenia, jak chociażby pofalowania.

tito86
07-12-2010, 08:26
taśma jest dobra... np http://www.fotokoszyk.pl/Tasma_Henzo_klejaca_w_podajniku-2162.html

diplo
07-12-2010, 09:06
Kiedys juz pisałem o tym, klej magiczny to to sie nazywa, niedrogie ib.dobre żadnych sladów nie pozostawia :)

AMMarshall
07-12-2010, 13:01
Kiedyś, dawno temu kleiłem na taśmę dwustronną, którą ciąłem na mniejsze kawałki.
Później zbawienne okazały się przylepce Henzo, których używam do dziś.

Ale szukając szybszej metody też myślałem nad klejem.

Zamierzam wypróbować to: Klej introligatorski CR. 1 kg tego kleju to koszt ok. 15 zł. :) Made in Poland. Podobno bardzo dobry...
http://www.sochaczew.boryszew.com.pl/cr,72,l1.html

corona
07-12-2010, 13:59
Bogdan56_Ch mam pytanie gdzie można dostać takie albumy w jakieś sensownej cenienie ???

Kinski
07-12-2010, 14:30
Klej introligatorski CR. 1 kg tego kleju to koszt ok. 15 zł.
Wygląda na jakąś poważniejszą chemię, więc kwestią dyskusyjną może być zapach.
Jest fotoklej Henzo (50 ml) w fotokoszyku.

Saapcio
07-12-2010, 14:55
Klej introligatorski (taki prawdziwy) zapachów poważniejszych nie wydaje.
Jak wyschnie, staje się bezbarwny.
Jedynie może być problem z wymianą zdjęcia w albumie, bo trzyma solidnie.

Pozdrawiam serdecznie.

Chris_11
07-12-2010, 15:15
Wygląda na jakąś poważniejszą chemię, więc kwestią dyskusyjną może być zapach.
Jest fotoklej Henzo (50 ml) w fotokoszyku.

Dokładnie... Dla mnie kombinowanie w momencie, gdy powstało już coś stworzone specjalnie do przyklejania zdjęć w albumie to już zbędne robienie sobie kłopotu.
Tym bardziej, że cena tego fotokleju w fotokoszyk.pl nie jest jakaś powalająca.
Sam planuję zamówić i zobaczyć, jak się sprawdza.

Kinski
07-12-2010, 15:28
Klej introligatorski (taki prawdziwy) zapachów poważniejszych nie wydaje. Jak wyschnie, staje się bezbarwny.
Masz rację. Ale. Ten klej "Boryszew ERG [...] klej emulsyjny, których głównym składnikiem są wodne dyspersje polioctanu winylu z dodatkami [...] kleje wykazują bardzo dobrą przyczepność do klejonych materiałów. Mają one postać lepkich substancji, o słabo wyczuwalnym zapachu".
W efekcie ten CR może być w porządku. Ale również ten "słabo wyczuwalny zapach" nie musi być "słabo wyczuwalny". Wirtualnie nie sprawdzisz, tylko co później zrobisz z 1 kg kleju.

AMMarshall
07-12-2010, 15:53
Masz rację. Ale. Ten klej "Boryszew ERG [...] klej emulsyjny, których głównym składnikiem są wodne dyspersje polioctanu winylu z dodatkami (...) kleje wykazują bardzo dobrą przyczepność do klejonych materiałów(...)Ale również ten "słabo wyczuwalny zapach" nie musi być "słabo wyczuwalny". Wirtualnie nie sprawdzisz, tylko co później zrobisz z 1 kg kleju.

Panowie, to jest TYPOWY klej INTROLIGATORSKI. Bezbarwny, elastyczny.
Nie widzę lepszych rekomendacji. I podobno jest b. dobry.

Ja zamierzam spróbować, nie pilne mi to ale jak spróbuję to dam znać.

A co zrobić z 1kg kleju? Można się z kimś podzielić, nie? ;)

Kinski
07-12-2010, 16:02
Ważne, żeby nie śmierdział.