PDA

Zobacz pełną wersję : RAW czy oborboka w PS



roshuu
04-12-2010, 23:25
Czesc,

chopaki pytanie jest :) Czy podczas waszej oborobki zdjeci dla klienta ladujecie PS czy obrabiacie w samym ACR? W ACR jest przeciez tyle mozliwosci oborobki, ze wlasciwie mozna by nie otwierac RAWow w PSie. Ja np. w Photoshopie tylko wyostrzam i zmniejszam a reszte obrobki pozsotawiam ACR.

allxages
04-12-2010, 23:29
No to jak Tobie tak pasuje to chyba OK, no nie?

roshuu
04-12-2010, 23:36
Nie no spoko :)

czornyj
04-12-2010, 23:46
I to jest słuszna koncepcja - zawsze należy wycisnąć w ACR co tylko da się wycisnąć, a do PS-a sięgać na samym końcu, gdy możliwości konwertera zostaną wyczerpane. Jest sto i tysiąc racjonalnych powodów przemawiajacych za ową rzeczy koleją.

trampek
06-12-2010, 13:49
Czesc,

chopaki pytanie jest :) Czy podczas waszej oborobki zdjeci dla klienta ladujecie PS czy obrabiacie w samym ACR? W ACR jest przeciez tyle mozliwosci oborobki, ze wlasciwie mozna by nie otwierac RAWow w PSie. Ja np. w Photoshopie tylko wyostrzam i zmniejszam a reszte obrobki pozsotawiam ACR.

Adobe wpadlo na ten pomysl juz dawno i dlatego masz Lightroom`a.

Vitez
07-12-2010, 13:28
Czy podczas waszej oborobki zdjeci dla klienta

A to ja tak troszkę z innej beczki - a czy jest różnica w workflow gdy obrabiacie zdjęcia dla klienta i dla nie-klienta (np dla siebie, rodziny, sesji TFP) ?

Bo tego typu stwierdzenie to jakieś sztuczne ograniczanie respondentów w tym wątku wg mnie.