PDA

Zobacz pełną wersję : Do nocnych zdjęć



wraz
04-12-2010, 20:23
Witam

Szukam jakiegoś kompakta do robienia zdjęć z łapy w nocy. Możecie mi pomóc:?:

MariuszJ
04-12-2010, 21:55
Marnie to widzę.
Szukaj kierując się: jasnością obiektywu (jak najjaśniejszy), wielkością matrycy (jak największa), stabilizacją optyczną. Wielce wskazany RAW.
Ceny kompaktów spełniających te wymagania (EX1, LX5, S95) to circa 1500 zł.
Chyba do tego konkretnego zastosowania wybrałbym jednak lustrzankę ze stałką, w wariancie minimalistycznym np. Nikon D3100 + 35/1.8, Canon 1000D + 50/1.8.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
.
Jeżeli chodzi o sceny statyczne, stabilizacja w kitowych obiektywach Canona i Nikona jest również nie do pogardzenia.

Także wszystko zależy od tego, czy gabaryt nie jest decydujący. Bo poniżej czterocyfrowej ceny raczej nie zejdziesz.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
.
Masz jak widzę po poprzednich postach 50d i 50/1.8, więc chyba chodzi o coś dyskretniejszego?

jacek_73
04-12-2010, 22:10
Witam

Szukam jakiegoś kompakta do robienia zdjęć z łapy w nocy. Możecie mi pomóc:?:

cudów nie ma.

igor58
04-12-2010, 22:53
Jeśli Sony Nex-5 (lub 3) można uznać za kompakt, to nic lepszego nie ma (mam, focę w nocy z łapy, rewelacja).

wraz
06-12-2010, 10:14
@mariuszj, tak chodzi o coś małego, poręcznego i taniego. dlatego też proszę o pomoc, bo ciężko znaleźć coś co spełniałoby wymagania.

@igor, słyszałem o nex'ie, ale cena trochę odstrasza.

dzięki za pomoc

igor58
06-12-2010, 10:28
Nex-3 z "naleśnikiem" kosztuje 1300.
Poczytaj o jego możliwościach fotografowania w nocy z ręki (dwa tryby!).
Za tyle nie kupisz nawet przyzwoitego zooma do dslr.

Jeśli jednak kompkt, pomyśl o małym statywie, monopodzie, lub korzystaj z "ukształtowania terenu" (murki, płoty, słupki). Dużo kompaktów ma stabilizację...

MariuszJ
06-12-2010, 11:47
@mariuszj, tak chodzi o coś małego, poręcznego i taniego. dlatego też proszę o pomoc, bo ciężko znaleźć coś co spełniałoby wymagania.

@igor, słyszałem o nex'ie, ale cena trochę odstrasza.

dzięki za pomoc
Podałem Ci propozycje już kompaktów. Niemniej, propozycja Igora jest bardzo dobra i (nie śledziłem cen i sam jestem nimi zaskoczony) ekonomiczna.

grzechol54
11-01-2011, 17:45
Najlepiej kompakt ze stbilizacja w miare dobry,jest dosc duzy wybor i delikatny statyw lub monopod.

az3rrox
21-01-2011, 11:25
zdecydowanie pomyśl o tym nexie. większa matryca, mniej szumów na wysokim iso. lepiej poczekać trochę i dozbierać, azeby później nie żałować, tego że kupiony kompakt ze zdjęciami nocnymi nie lubi się jak pies z kotem..