PDA

Zobacz pełną wersję : właśnie kupiłem używanego eos'a 1V - jak go sprawdzić???



diesel
07-12-2005, 01:37
Witam Serdecznie,
Przede wszystkim chciałbym pogratulować (wszystkim twórcom tego portalu) jakości i ogromu włożonej pracy.

Co do aparatu.
Kupiłem Eos'a 1V i w związku z tym mam prośbę czy ktoś zna "słabe" strony tego aparatu i sposoby sprawdzenia czy wszystko jest ok.

Druga sprawa, interesuję się softem, który można stosować do 1V, czy ktoś miał z nim jakikolwiek kontakt?? Czego mogę się spodziewać po zawartości płyty i co na tym zyska aparat. Bardzo chętnie (jeżeli ktoś ma i może) pożyczę na kilka dni taki zestaw (kabel + płyta) i sam przekonam się co daje.

Jeszcze jedno, czy dzwoniąc do serwisu Canona (Zytnia) i podając numer wygrawerowany na korpusie dowiem się czegoś o tym aparacie (np. Czy był naprawiany) albo czy mogę osobiście pójść do serwisu i podłączyć go u nich do kompa, czy będą w stanie podać mi datę produkcji i ilosc zrobionych klisz.
I jeżeli ktoś ma pojęcie ile to kosztuje, czy może jest to bezpłatne.

Ufff, trochę tego ale za wszelkie informację Serdecznie Dziękuję :)

maku
07-12-2005, 02:31
Co daje soft?
Przede wszystkim masz możliwość odczytania nastaw z jakimi robiłeś zdjęcia. (rodzaj pomiaru światła, korekty, ogniskowa, data, czułość filmu, tryb pracy i coś tam jeszcze).
W dodatku daje możliwość stworzenia fajnego archiwum (jeśli poskanujesz sobie filmy) w którym będą zawarte te wszystkie informacje.
Jest też możliwość zmieniania CF aparatu z poziomu computera co jest trochę czytelniejsze jeżeli ni wykuło się tych funkcji na pamięć lub nie posiada się ściągi.

Generalnie jak dla mnie bardzo fajna sprawa.

Ps. Ilość zrobionych klisz poznasz sam. Na początku każdego filmu aparat „wypala” następny numer kliszy i robi tak aż do numeru 999 poczym licznik mu się „przewija”.
Numer jest wypalony tuż przed pierwszą klatką.

A tak poza tym to gratulacje. 1V to naprawdę wspaniała maszyna.

Jurek Plieth
07-12-2005, 10:14
Witam Serdecznie,...
Witamy :grin: Czy to ten sam diesel z pl.rec.foto?

gwozdzt
07-12-2005, 11:16
Witamy :grin: Czy to ten sam diesel z pl.rec.foto?
Raczej nie :-)
Stasiu ma nick "Dizel" (pisownia!), a poza tym Stasiu by raczej 1V nie kupił...

rysiaczek
07-12-2005, 11:19
Witamy :grin: Czy to ten sam diesel z pl.rec.foto?

Heheh, dokładnie to samo pomyślałem:) Diesel, czy ty to ty?;)

krwisty
12-12-2005, 17:38
Dizel z 1V? no nieee ;) chyba takich Rolleiow nie robili ;)