PDA

Zobacz pełną wersję : Zdjecia slubne... miekkosc....



Błajo
06-12-2005, 23:30
Witam,

Przegladam sobie strone z fotkami slubnymi... pomijam fakt w jak fajnym klimacie odbywa sie tam slub (wystroj, ubior, rekwizyty itd) co na 100% pomaga w dobrym reportazu... ale chodzi mi o miekkosc zdjec... maja takiego jakby blura... nie wiem jak to nazwac... i sie zastanawiam jak Ten fotograf (jak i inni) osiaga taki efekt... czy to obrobka, a jest tak to jaka... czy moze odpowiednie szklo np 85mm... podoba mi sie ten styl fotek... pomoze ktos? :)

A strona jest tu: http://www.murrayphotography.com/index2.html

gazwx
07-12-2005, 00:23
Zdjęcia znakomite. Jak to robi? - dobre pytanie ...

ripek
07-12-2005, 00:27
Pomóc nie pomoge - mogę jedynie dodać że fotki są jak to sie mówi .. STUNNING:)

Do tego ta muzyka dodaje klimaciku...

Błajo
07-12-2005, 02:14
Ogolnie w USA panuje taki styl... nie wiem czy to jakis filtr na obiektyw czy obrobka... fotki robia wrazenie, paru polskich fotografow tez robia takie wiec sie da... tylko jak :)

OT: "Przyszłość jest jasna - przyszłość to Tamron " dobre ;)

ripek
07-12-2005, 08:58
Thx :)

Moze po prostu warto do nich napisac? Tylko podkreśl ze jesteś z innej półkuli zeby nie czuli oddechu konkurencji na plecach :D

LFB
07-12-2005, 10:07
Ej panowie co tak pobierznie przelecieliście tą galerię ;) Jak byście spojżeli dokładniej to wiedzieli byście że to nie druga półkula tylko ta sama (UK) :D A sprzęt tam też jest wymieniony:
Four Canon 1D MKII; Two 17-35 F2,8L; One 24 F1,4L; Two 24-70 F2,8L; Two 50 F1,4; One 85 F1,2L; One 85 F1,8; Two 550EX with Sto-fen, a do tego Eighteen lexar CF (Czyli lekko licząc z 18 GB !! zdjeć, można z tego wybrać naprawdę ze 100 doskonałych)
A ta niezwykła miękkość to według mnie poprostu mistrzostwo świata w operowaniu głębią ostrości + obróbka komputerowa, bo wydaje mi sie i to mocno że część z tych zdjęć była wspomagana w celu uzyskania takiej małej głębi i miekkości (zwłaszcza po tym jak przeczytałem że używają 1D a nie 1Ds czyli nie FF) gdy do tego dodamy wspomaganie talentu (który jest wyraźnie widoczny) poprzez masę zrobionych zdjęć przez dwóch fotografów to nie trudno uzyskać tak imponujący efekt.

AGO
07-12-2005, 10:57
piekne foty ... ja swojego fotografa slubnego chetnie bym za jaja do sciany przybil

mario1275
07-12-2005, 11:05
super zdjęcia - bardzo podoba mi się ten styl reportarzu - tylko nie wiecie jak ciężko by było znaleźć u nas klientów którym te zdjecia by sie podobały:)

ripek
07-12-2005, 11:20
do tego Eighteen lexar CF (Czyli lekko licząc z 18 GB !! zdjeć, można z tego wybrać naprawdę ze 100 doskonałych)

Biedne migawki ;)

Pardon nie skojarzylem - a przeciez widzialem na zdjeciach double-deckery ..
Późno bylo ;)

Błajo
07-12-2005, 11:57
No dobra.. sprzecik szok... ale ta oborbka... pomocy :)

mario1275
07-12-2005, 12:52
70pln za odbitkę 15x13 - pomarzyć

perlpa
07-12-2005, 14:26
Używają jasnych obiektywów w górnych półek co zapewnia ładne rozmycie tła. Czy dodatkowo rozmywają podczas obróbki? Myślę że nie wszystko.

Przy statycznym portrecie nad znikomą GO nie jest trudnoo zapanować. Przy dynamicznym reportażu jesty to prawdziwe wyzwanie.

Dla mnie charakterystyczne poza niewielką GO jest bardzo oszczędne używanie kolorów i delikatne przepalanie bieli.

Zdjęcia bez dwóch zdań świetne. Podobnych stylowo w sieci jest sporo - głównie zza wielkiej wody.

Pozdrawiam

Pikczer
07-12-2005, 14:50
Używają jasnych obiektywów w górnych półek co zapewnia ładne rozmycie tła. Czy dodatkowo rozmywają podczas obróbki? Myślę że nie wszystko.

Musze sie tu zgodzic z kolega. To rozmycie, to nic innego jak bardzo mala glebia ostrosci. Jak sobie kupisz szklo ze swiatlem f1.2, to ustawiajac wlasnie ta przeslone, tez uzyskasz taki efekt.
Co do reszty, to wiekszosc tych zdjec byla wg mnie "podciagana" w PS-ie, nie zmienia to jednak faktu, ze ze smakiem, gustem i stylem. Coz, widac, ze zawodowcy i tyle.

Błajo
07-12-2005, 17:45
wiekszosc tych zdjec byla wg mnie "podciagana" w PS-ie
Ale jak ? :) Bo to mnie ciekawi... moze jakis filtr jest :)

A co do szkielek to pewnie racja... tylko kupic takie szkla to kupa kasy... mozna pomazyc :)


bardzo oszczędne używanie kolorów
Hmm czyli Parametry w menu? Czy cos innego?

Pikczer
07-12-2005, 17:50
Ale jak ? :) Bo to mnie ciekawi... moze jakis filtr jest :)

A co do szkielek to pewnie racja... tylko kupic takie szkla to kupa kasy... mozna pomazyc :)

To nie jest robione jednym kliknieciem. Zabawa na warstwach i np. filtr blur.

Wcale nie trzeba wywalac tyle kasy. Sa obiektywy np. Canon 50 f1.8, badz Canon 85 f1.8 za niewieeeelkie pieniadze.

TomekLipski
07-12-2005, 22:17
Czy ktos zna namiary na polskich fotografów którzy robią zdjęcia w takim stylu? Szukałem trochę i znalazłem tylko jedno studio z Poznania które robi znośne fotki ślubne :>

Część ludzi próbuje robić takie fotki, ale nie ma chyba takie wyczucia tematu.

Vitez
07-12-2005, 22:53
Czy ktos zna namiary na polskich fotografów którzy robią zdjęcia w takim stylu? Szukałem trochę i znalazłem tylko jedno studio z Poznania które robi znośne fotki ślubne :>

Część ludzi próbuje robić takie fotki, ale nie ma chyba takie wyczucia tematu.

Mi na przyklad te zdjecia calkiem sie podobaja:

http://www.bw.dj.pl/
http://www.kalina-studio.com/

K2_verti
07-12-2005, 23:17
bo wydaje mi sie i to mocno że część z tych zdjęć była wspomagana w celu uzyskania takiej małej głębi i miekkości (zwłaszcza po tym jak przeczytałem że używają 1D a nie 1Ds czyli nie FF).

raczej należy dobrze czytać
mają ff bo to 1dmkIIs i już wiesz czemu taka jakość

nieźli są jak piszą o 85/1,2 :D
fastest telephoto lens in the world (buhaha)

no i do tego leica m6 z noctiluxem 1.0 ;) szpanerzy

fotki rewelka

sv
08-12-2005, 00:40
cudze chwalicie, swego nie znacie:)
zobaczcie tutaj:
http://www.slowohonoru.com

Jac
08-12-2005, 00:59
cudze chwalicie, swego nie znacie:)
zobaczcie tutaj:
http://www.slowohonoru.com
sven no ale co ty za linki wrzucasz ;-)

Fotografie cyfrowe oraz małoobrazkowe wykonujemy w jedynym słusznym systemie Nikon-a :)

:mrgreen:, fanatycy :-)

LFB
08-12-2005, 09:38
raczej należy dobrze czytać
mają ff bo to 1dmkIIs i już wiesz czemu taka jakość

nieźli są jak piszą o 85/1,2 :D
fastest telephoto lens in the world (buhaha)

no i do tego leica m6 z noctiluxem 1.0 ;) szpanerzy

fotki rewelka

Hmm Four Canon EOS1D MKIIs nie oznacza EOS1Ds MKII tylko liczbę mnogą od EOS1D MKII :p

Jeśli chodzi o fastest to bynajmniej nie chodzi tu o szybkość działania AF, tylko o ich jasność, a temu że to jest jasne szkło zaprzeczać raczej nie można.

jrock7
08-12-2005, 12:04
Mi na przyklad te zdjecia calkiem sie podobaja:

http://www.bw.dj.pl/
http://www.kalina-studio.com/

-->www.kalina-studio.com
rzeczywiście fajne fotki - bardzo spójny i ciekawy styl

-->www.bw.dj.pl
tylko niektóre ok, mam wrażenie,że te fotki po pijanemu robione są...
męczące są te krzywe kadry - niektóre bezsensu zupełnie...

Ja jeszcze znalazłem taka stronke:
http://www.narzeczeni.com/
Przyjemnie sie ogląda.

K2_verti
08-12-2005, 15:57
Hmm Four Canon EOS1D MKIIs nie oznacza EOS1Ds MKII tylko liczbę mnogą od EOS1D MKII :p

Jeśli chodzi o fastest to bynajmniej nie chodzi tu o szybkość działania AF, tylko o ich jasność, a temu że to jest jasne szkło zaprzeczać raczej nie można.

raczej fast nie znaczy jasny, tylko szybki i trwały i z niczym nie kojrzy mi się z jasnym.
co do tego że może być to liczba mnoga, może i masz rację. a jak wytłumaczysz mi jak powinni napisać w tym przypadku: two 17-35/2,8 L ..... (gdzie to s)?? ;)

p13ka
08-12-2005, 16:15
raczej fast nie znaczy jasny, tylko szybki i trwały i z niczym nie kojrzy mi się z jasnym.
W tekstach angielskich o fotografii i sprzęcie, przymiotnik "fast" w odniesieniu do obiektywu należy czytać jako "jasny" a nie dosłownie "szybki".
Po prostu, dzięki jasności można uzyskiwać krótsze czasy migawki/szybszą migawkę (stąd ten "fast").

Tom_s
11-12-2005, 18:13
A ja mam trochę inne pytanie...

Wiecie co za muzyka leci w podanym pierwszym linku??? Ewentualnie może podacie jakieś propozycje, które nadadzą się jako podkład pod prezentację zdjęć (ślub). Takie spokojne kawałki :)

Pszczola
11-12-2005, 18:23
W tekstach angielskich o fotografii i sprzęcie, przymiotnik "fast" w odniesieniu do obiektywu należy czytać jako "jasny" a nie dosłownie "szybki".
Po prostu, dzięki jasności można uzyskiwać krótsze czasy migawki/szybszą migawkę (stąd ten "fast").

p13ka dobrze napisal. Podobnie sprawa wyglada w kliszach "Fast film" to nie klisza do szybkiego przewijania w body, tylko film wysokoczuly. ;-)

-=Festyk=-
11-12-2005, 18:36
p13ka dobrze napisal. Podobnie sprawa wyglada w kliszach "Fast film" to nie klisza do szybkiego przewijania w body, tylko film wysokoczuly. ;-)
Albo film do szybkiego wywoływania:lol:

eMILz
16-12-2005, 13:26
tez sobie poogladalem, mnie zdjecia angielskie podobaja sie baaardzo
ale tak jak ktos wspomnial ... jak wielu klientow znalazloby sie na takie zdjecia,
to znaczy ja bym sie od razu zapisal ;)
ale z reszta klientow trzebaby inaczej ...

w tych zdjeciach oszczdnosc na kazdym kroku - poza artystycznymi doznaniami

Dann
16-12-2005, 21:46
Przypomnę jeszcze link:
http://www.davidbeckstead.com/
publikowany już kiedyś na łamach Forum.
Bolesnym jest to, że na taką sesję w Polsce stać jest mało kogo (a przynajmniej kto wydał by kilka tysięcy dolarów na fotografa/-ów) a docenić ją mogą tylko Ci, którzy "coś" wiedzą w tym temacie (wskazana wrażliwość artystyczna). Nierzadko zdarza się bowiem, że oglądający zdjęcia ślubne (np. rodzina p. młodych) są rozczarowani zdjęciami B&W albo sepią (bo wszyscy mają kolorowe) lub małą głębią (bo nie widać ostro kto siedzi w drugim rzędzie...). W takim przypadku rodzi się problem: czy fotografować tak jak tego wymaga "zleceniodawca", czy puścić wodze fantazji i spotkać się z niezrozumieniem (niezadowoleniem)?

P.S. Ciekawi mnie, czy fotografie prezentowane na w.w. stronach są aranżowane (ustawiane), czy są faktycznie "uchwyceniem niepowtarzalnej chwili", bo jeśli tak, to chylę czoło przed ich autorami... i mniejsza z tym czy robią je Zenitem, czy 1D MkII N...

eMILz
17-12-2005, 00:05
wedlug mnie fotograf powinien byc w miare elastyczny, tzn. przed ceremonia nalezy jasno ustalic jakie zdjecia chca mlodzi.
jeszcze jedna rzecz mi sie podoba ... nie wiem czy zwrociliscie uwage ale sporo zdjec jest lekko poruszonych a w wielu widac ruch ... mysle ze to wspaniale ze zdjecia sa na tyle dobre ze nie przeszkadzaja wyzej wymienione cechy.

chomsky
20-12-2005, 10:20
Blacho- ta miekkosc to zapewne wynik pracy na duzych otworach przyslony. Czy sie posilkuja programowo, moze troszke ale niewiele, mysle ze to kwestia optyki, czy stosuja delikatne wersje filtrow? Od softara po silky soft w wersjach A ( bo sa delikatne) moze jakies inne? Kazdy ma tam swoj styl, ktory go odrozni od innych i niechetnie pokaze w stopce to co decyduje o tym stylu.
W naszych stronach te zdjecia by "nie przeszly" i tyle. Przyznaje, ze sa ciekawe, choc niektóre ze wzgledu na dziwna kolorystyke i przedobrzone przepaly osobiscie bym wyrzucil, co tez robie jak czegos nie przemysle.
Ostatnio panuje moda na tego typu produkcje, w wykonaniu mistrzow sa frapujace, choc moga budzic kontrowersje wsrod czesci konserwatywnej rodzinki pary mlodych. Jednak prace (dziesiata woda po kisielu) naszych miszczuf juz nie sa tak ciekawe a powiedzilbym, ze czesto żalosne.
Czesc.Ch.