PDA

Zobacz pełną wersję : Sigma 70-200 f/2.8 APO EX HSM DG na photozone



pawelloon
06-12-2005, 21:38
I oto ukazał się w końcu test Sigmy 70-200 f/2.8 APO EX HSM DG na photozone i muszę stwierdzić (posiadałem ten obiektyw ale bez DG) że jednak wybór Canona 70-200 f/2.8L okazał się moim słusznym wyborem. Nie wiedziałem, czy posiadałem słabszy model ale mój Canon okazał się ostrzejszy, zwłaszcza przy przysłonie 2.8 - ale test potwierdził jednak że optyka Canona przewyższa sigmowską. Zapraszam na stronę

http://www.photozone.de/8Reviews/lenses/sigma_70200_28/index.htm

i jestem ciekaw Waszych recenzji i opinii na ten temat.
pozdrawiam

Kubaman
06-12-2005, 22:36
ja myśle tak http://www.canon-board.info/showthread.php?t=2005
generalnie MTF przy f2.8 jest IMHO bardzo dobry. A że trochę gorszy od Canona - no ba, tylko że za tę różnicę mam 17-40/4L.

Kubaman
06-12-2005, 22:38
i jeszcze tylko zacytuję:

Verdict
The Sigma AF 70-200mm f/2.8 EX APO HSM DG proved to be a worthy representative of its league with high performance figures in most categories. At 70mm and 135mm easily matched and even excelled the Canon EF 70-200mm f/2.8 USM L (performance leader so far) whereas it was somewhat worse at 200mm except at medium aperture settings. Both distortions as well as vignetting are nothing to worry about. The build quality is very impressive. Regarding the substantially lower price tag the Sigma is certainly a highly interesting alternative to the competing products by the genuine manufacturers.

karczmarz
19-12-2005, 20:31
i jeszcze tylko zacytuję:

Verdict
The Sigma AF 70-200mm f/2.8 EX APO HSM DG proved to be a worthy representative of its league with high performance figures in most categories. At 70mm and 135mm easily matched and even excelled the Canon EF 70-200mm f/2.8 USM L (performance leader so far) whereas it was somewhat worse at 200mm except at medium aperture settings. Both distortions as well as vignetting are nothing to worry about. The build quality is very impressive. Regarding the substantially lower price tag the Sigma is certainly a highly interesting alternative to the competing products by the genuine manufacturers.

Witaj Kubaman,

Czy możesz wrzucić mi jakieś fotki wykonane tym obiektywem? Może być na priva.

pozdrawiam
jarek

Kubaman
23-12-2005, 12:34
Witaj Kubaman,

Czy możesz wrzucić mi jakieś fotki wykonane tym obiektywem? Może być na priva.

pozdrawiam
jarek
witaj, zachęcam do zaglądnięcia do mojej galerii z podpisu. W dziele Taniec współczesny 90% zdjęć jest robionych właśnie tym szkłem. Jak obejrzysz i będziesz chciał cos więcej, to zapraszam na PM.

pozdro

karczmarz
23-12-2005, 14:10
witaj, zachęcam do zaglądnięcia do mojej galerii z podpisu. W dziele Taniec współczesny 90% zdjęć jest robionych właśnie tym szkłem. Jak obejrzysz i będziesz chciał cos więcej, to zapraszam na PM.

pozdro

Witaj,

Dzięki. Obejrzałem je. Dla mnie wielce OK. Ciekawe czy to znowu kwestia konkretnego egzemplarza? Czy w jakości zdjęć "wersja z DG" może mieć na nie wpływ?

jarek

Hiv
23-12-2005, 16:39
JAka jest różnica miedzy Sigma z EX i bez?

TommyTheCat
23-12-2005, 17:30
EX (EX Lens)
The exterior of this lens is EX-finished to denote the superior build and optical quality, and to enhance its appearance.

Ja to rozumiem jako sigmowa "eLka" :)

Kubaman
23-12-2005, 17:38
JAka jest różnica miedzy Sigma z EX i bez?
oprócz tego co napisał przedmówca, to w w tym konkretnym modelu oznacza to również soft zgodny z cyfrowymi EOSami. Stare wydanie tego szkła nie działa na DSLR (nie domyka przysłony), nie ma HSM, waży pół tony i jest dużo gorsze optycznie.

Kubaman
23-12-2005, 17:46
Witaj,

Dzięki. Obejrzałem je. Dla mnie wielce OK. zapraszam do komentowania w moim wątku w galeriach :mrgreen:

Ciekawe czy to znowu kwestia konkretnego egzemplarza?być może, bo dwóch kolegów z forum marudziło na BF @ 200mm i f2.8. Chodziły słuchy, że podobno na Allegro jest kilka wadliwych sztuk, które zwracają coraz to inni klienci i one sobie tak krążą. Moja była kupiopna na ślepo w USA i działa rewelacyjnie.


Czy w jakości zdjęć "wersja z DG" może mieć na nie wpływ? przypuszczam, że tak - choć w takich zdjęciach jak moje nie zauważyłbyś różnicy. Jest jeszcze pytanie, czy ta różnica jest warta tych dodatkowych pieniędzy (IMHO chyba raczej nie)

jadeit
03-01-2006, 14:52
Chodziły słuchy, że podobno na Allegro jest kilka wadliwych sztuk, które zwracają coraz to inni klienci i one sobie tak krążą.

potwierdzam, miałem nieprzyjemność sprawdzić to na swojej skórze,
zamieściłem na forum informacjie na ten temat, krótko ze wskazaniem sprzedających...

pozdrawiam

borkomar
09-02-2006, 05:39
Mozna prosic o szczegoly - bo wlasnie jest taki Pan ktory chce oddac taka Sigme w dosc dobrej cenie.

Kubaman
09-02-2006, 21:34
Mozna prosic o szczegoly - bo wlasnie jest taki Pan ktory chce oddac taka Sigme w dosc dobrej cenie.
a czy możesz zadać pytanie tak, aby było bardziej zrozumiałe? nie wiem o co pytasz :confused:

mmsza
09-02-2006, 21:38
a czy możesz zadać pytanie tak, aby było bardziej zrozumiałe? nie wiem o co pytasz :confused:
Jaja sobie robisz czy biorytm masz dzisiaj pod osią X? :mrgreen:
Borkomar pyta jedeit (post wyżej) o sprzedawców, którzy nadziewają jeleni na trefne Sigmy ;)

borkomar
09-02-2006, 22:02
a czy możesz zadać pytanie tak, aby było bardziej zrozumiałe? nie wiem o co pytasz :confused:

:shock: :roll:


Jaja sobie robisz czy biorytm masz dzisiaj pod osią X?
Borkomar pyta jedeit (post wyżej) o sprzedawców, którzy nadziewają jeleni na trefne Sigmy

Wydawalo mi sie to oczywiste8-)

Kubaman
09-02-2006, 22:16
Jaja sobie robisz czy biorytm masz dzisiaj pod osią X? :mrgreen:

być może oba ;)

zwracam uwagę, że Sigma o takich samych parametrach APO, bez HSM - najczęstszy przypadek cudowych ofert nie działa z cyfrowymi EOSami.