PDA

Zobacz pełną wersję : Konwersja do B&W, jak zapisać aby po wysłaniu przez ineternet została zachowana B&W?



migawkanatalia
01-12-2010, 21:52
Kochani, chciałam się poradzić odnośnie konwersji zdjęć do czerni i bieli w PS.
Otóż jeśli przekonwertuję kolorową fotografię na czarno-białą przy pomocy opcji Calculation, to co powinnam jeszcze zrobić aby moja fotografia wysłana przez internet na inny komputer zachowała dokładnie taką samą czerń i biel? Czy powinnam przed zapisaniem zdjęcia zapisać plik do odcieni szarości? Doradźcie proszę. Dziękuje z góry za każdą pomoc

Paul80
01-12-2010, 22:56
Przy otwarciu calculations na samym dole masz wybór RESULTS, wybierz NEW DOCUMENT, jak się otworzy nowy document, to wtedy Grayscale i jak chcesz, to RGB na koniec.

Sielan
01-12-2010, 22:56
Problem w tym, że Calculations wynik wypluwa jako kanał Alpha, selekcję albo osobny plik, ale nie wpływa na barwy (bezpośrednio). Zamiast Calculations użyj warstwy dopasowania czerń i biel (Black & White, polskiej nazwy nie sjetem pewien) z palety Warstwy. Taki plik wysłany do kogoś innego zachowa ustawione przez Ciebie odcienie szarości. Tyle, że to ciągle plik RGB modyfikowany przez warstwę dopasowania. Możesz go zamienić na skalę szarości (wtedy zostanie spłaszczony ale odcienie zostaną zachowane, tzn. Shop uwzględni to co ustawiłaś na warstwie Black & White) i zapisać np. jako jpg.

Paul80
01-12-2010, 23:06
Problem w tym, że Calculations wynik wypluwa jako kanał Alpha, selekcję albo osobny plik, ale nie wpływa na barwy (bezpośrednio). Zamiast Calculations użyj warstwy dopasowania czerń i biel (Black & White, polskiej nazwy nie sjetem pewien) z palety Warstwy. Taki plik wysłany do kogoś innego zachowa ustawione przez Ciebie odcienie szarości. Tyle, że to ciągle plik RGB modyfikowany przez warstwę dopasowania. Możesz go zamienić na skalę szarości (wtedy zostanie spłaszczony ale odcienie zostaną zachowane, tzn. Shop uwzględni to co ustawiłaś na warstwie Black & White) i zapisać np. jako jpg.


Przy okazji się czegoś teraz dowiedziałeś:wink:, bo chyba nie wiesz o tym, że Calulations, wypluwa także nowy document :wink:
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
Sielan, wybacz moja pomyłkę, ale teraz już nie wiem o co chodzi migawkanatalia?

Sielan
01-12-2010, 23:17
Spoko Paul80. Też czasem coś czytam i zdarza mi się przeoczyć. Przez Calculations faktycznie jest szybciej, ale użycie Black&White daje możliwość wprowadzenia późniejszej korekty (otwierasz plik następnego dnia i masz wrażenie, że mógłby wyglądać lepiej) bez utraty informacji (pod warunkiem, że się zachowało warstwy w psdku lub tiffie).
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
Poza tym działasz chyba jednak bardziej intuicyjnie.