PDA

Zobacz pełną wersję : Sposób na błyszczącą twarz



Shadow
29-11-2010, 19:42
Znacie jakiś ciekawy sposób na pozbycie się błyszczącej twarzy na zdjęciu ? Często przy korzystaniu z lampy kiedy gość, a częściej gościówa ma tonę kremu na twarzy wychodzą paskudne odbicia.

czerwiniak
29-11-2010, 20:11
Puder, chusteczka, buźka wytarta i po sprawie.

tombas
29-11-2010, 20:18
Puder, chusteczka, buźka wytarta i po sprawie.
no już Cie widze, jak na weselu pudrujesz i wycierasz PM oraz wszystkich wujków i ciocie, i tak na koniec, to popatrz w jakim dziale było pytanie, i jak się do tego ma Twoja błyskotliwa odpowiedz.

czerwiniak
29-11-2010, 20:25
no już Cie widze, jak na weselu pudrujesz i wycierasz PM oraz wszystkich wujków i ciocie, i tak na koniec, to popatrz w jakim dziale było pytanie, i jak się do tego ma Twoja błyskotliwa odpowiedz.

a gdzie masz napisane w zapytaniu,wesele czy inne okoliczności, miałem na myśli np.zdjęcia w studio.

tombas
29-11-2010, 20:42
a gdzie masz napisane w zapytaniu,wesele czy inne okoliczności, miałem na myśli np.zdjęcia w studio.
nigdzie, to był przykład na Twoje skrajnie nieporadne radzenie:twisted:
a gdzie masz napisane że autor chce poznać tajniki makijazu?
no ale dla Ciebie to zawsze jeden post więcej, co nie?:-D

czerwiniak
29-11-2010, 20:49
tombas kto nabija posty to właśnie widać po liczniku, jak nie znasz odp. na zapytanie, to skończ pisanie głupot pod moim adresem, bo nie mam ochoty czytać głupot jakie wypisujesz rżnąc kozaka .Jak coś sensownego Ci wpadnie do głowy, to się wtedy odezwij.

tombas
29-11-2010, 20:55
tombas kto nabija posty to właśnie widać po liczniku, jak nie znasz odp. na zapytanie, to skończ pisanie głupot pod moim adresem, bo nie mam ochoty czytać głupot jakie wypisujesz rżnąc kozaka .Jak coś sensownego Ci wpadnie do głowy, to się wtedy odezwij.
oj, widze że trafi sie gośc który wie wszystko i do którego musi należec ostatnie słowo, no niech tak bedzie,
ale nie moge sobie darowac jednej rady: zamim coś napiszesz (w twoim mniemaniu bardzo madrego) pomysl chwile nad działem w jakim się toczy rozmowa. koniec.

Viqy
29-11-2010, 21:01
Obydwaj jesteście niesamowici. Niekwestionowany Guru Cennych Porad oraz Wujek Staszek - Mistrz Ciętej Riposty :)))) Z niecierpliwością czekam na dalszy rozwój konwersacji.

Shadow
29-11-2010, 21:03
Śmiechem, żartem ale Ślub dobrym jest przykładem. W PS próbuję stemplować takie obszary, ale wiadomo jak to ze skórą nie jest to proste. A sami wiecie jakiego fioła mają kobiety na punkcie tego czy im się buźka świeci czy nie :)

manfred1
29-11-2010, 21:05
Otwierasz zdjęcie ctr+J następnie zaznaczasz "dobry kawałek skóry" narzędziem lasso. ustawiasz odpowiednie wtapianie w zależności od swojego widzimisie. Klikasz prawym przyciskiem myszy w zaznaczenie i wybierasz warstwa przez kopiowanie. Tworzy Ci się nowa warstwa. Wybierasz narzędzie przesunięcie i przesuwasz dobrą warstwę na to które chcesz zmatowić. Od siebie często pomaga i jest efektywniejsze niż łatka. Mam nadzieje że choc trochę pomogłem.

Shadow
29-11-2010, 21:11
To jest dobre pod warunkiem że dobry fragment jest na tyle duży że pokryje "świecenie". Druga sprawa taki fragment niekiedy ma inny odcień i wtedy widać to wyraźnie.

piotrek72t
29-11-2010, 21:12
Ja z kolei kopjuję warstwę, wybieram miękki pedzel, ustawiam tryb mieszania pędzla ( nie warstwy !!! ) na ciemniej , daję krycie pędzla na 20 %, próbkuję skórę o "zdrowym" kolorze i zamalowuję błyszczące miejsca, ostateczny efekt reguluję kryciem warstwy na której przeprowadzałem korektę.

manfred1
29-11-2010, 21:27
Bardzo dobry sposób już sprawdziłem. Stosować można też D&B. Nie ma idealnej techniki ale można w skrajnym przypadku uzyskać w miarę poprawny efekt.

magart
29-11-2010, 21:57
W ps clone stamp z opcją darken i małym kryciem. Taki cyfrowy puder :)
Ale nic nie zastąpi pudru prawdziwego, najlepiej fotograficznego. Jest drogi ale naprawdę daje dobre efekty. Naprawdę nie trzeba być majstrem wizażu żeby zmatować skórę pędzlem.

photographus
29-11-2010, 22:57
Znacie jakiś ciekawy sposób na pozbycie się błyszczącej twarzy na zdjęciu ? Często przy korzystaniu z lampy kiedy gość, a częściej gościówa ma tonę kremu na twarzy wychodzą paskudne odbicia.

Tak. Jest sposób. Światło zastane, lub/i umiejętne zastosowanie flesza :)
pozdrówka

Maggot
30-11-2010, 00:04
Inna metoda jest powielenie warstwy z odblaskiem ustawienie trybu mieszania multiply a nastepnie wymaskowanie zbednych rzeczy.

mcno
30-11-2010, 00:24
W photoshopie wystarczy zaznaczyć obszar w którym chcesz zmatowić skórę. Następnie skopiować go i wkleić a następnie użyć filtra rozmycia gausowskiego. Zwiększać rozmycie aż efekt będzie zadowalający. Resztę rozmycia które wyjdzie poza obszar naszego zaznaczenia, usunąć miękkim pędzlem.

lukeandro
30-11-2010, 01:00
W photoshopie wystarczy zaznaczyć obszar w którym chcesz zmatowić skórę. Następnie skopiować go i wkleić a następnie użyć filtra rozmycia gausowskiego. Zwiększać rozmycie aż efekt będzie zadowalający. Resztę rozmycia które wyjdzie poza obszar naszego zaznaczenia, usunąć miękkim pędzlem.

I tracimy tak ważną teksturę skóry.

Chyba najszybszym sposobem to :
Otwieramy obraz
ctrl+j (kopiujemy warstwę tylko aby mieć pewność, że nie tkniemy org.)
ctrl+shift+n (nowa pusta warstwa o nazwie np. pędzel ciemniej)
S (stempel) tryb:ciemniej, krycie ~40%, tryb pracy : bieżąca i poniżej warstwa
Chyba każdy wie jak używać stempla więc :
Upewniając się, że pracujemy na warstwie "pędzel ciemniej" jedziemy w tych miejscach gdzie chcemy ściemnić równocześnie próbkując "ciemność" obrazu z wybranego fragmentu.
Na koniec crtl+shift+e (scal widoczne) lub jak kto woli opcja scal obraz.

Zaletą jest to że zawsze można wrócić i usunąć fragment naszego wytworu, chociażby przy pomocy gumki, jeśli nam historii "braknie".
Wg. mnie trzeba się zawsze kierować zasadą, aby utraconą teksturę jak najwierniej odbudować.
Zrobić taki retusz można na kilka sposobów, na który się zdecydujecie i wam odpowiada zawsze będzie tym dobrym. Najważniejszy jest efekt końcowy.

Paul80
30-11-2010, 02:18
Na początku należy przeanalizować zdjęcie w kanałach i tam można dużo zdziałać,no chyba że wszystkie kanały są przepalone, to już zostaje ostra ingerencja w postaci stempla.

manfred1
30-11-2010, 09:49
Możesz coś więcej na ten temat napisać?

dfence
30-11-2010, 10:53
Tak. Jest sposób. Światło zastane...
pozdrówka

thats rajt....ja za mojego nissina 4 dni się bawiłem:-D:twisted:

Paul80
30-11-2010, 12:55
Wstaw zdjęcie, to się zobaczy, czy ta metoda zda egzamin.

Shadow
30-11-2010, 14:33
Dzięki za konstruktywną pomoc. Sprawdziłem dwie metody tzn stemplowa kolegi lukeandro, oraz pędzlowa kolegi piotrek72t. Testowana twarz ponętnej 19-latki której Wam tu nie pokażę miała oczywiści dość mocne świecenie na czole i tochę w obrębie nosa i policzka. Obie metody sprawdziły się bardzo dobrze. Przy czym metoda pędzlowa nadaje twarzy efekt jakby przypudrowania i lekkiego wygładzenia ale jest prosta w użyciu, natomiast metoda stemplowa pozostawia skórę bardziej naturalną bez tego efektu pudru natomiast jest trudniejsza w stosowaniu. Ważne jest prawidłowe dobieranie próbki ponieważ łatwo o efekt ciemnejszej plamy odróżniający się od reszty skóry.

lukeandro
30-11-2010, 23:12
Fajnie, że pomogło. Jak jakieś jeszcze masz problemy wal na prv. jeśli tylko będę w stanie pomóc to zawszę coś doradzę.

Shadow
01-12-2010, 13:26
Dzięki. Będę pamiętał. I ważne, że ten post coś konkretnego wnosi chociaż zaczynał się typowo dla tego forum :)

arturs
01-12-2010, 15:34
to ja dopiszę "niekonkretnie" ;) - może lepiej nie na priv tylko tutaj bo więcej osób skorzysta..