PDA

Zobacz pełną wersję : Problem adapterem CANON - M42



mickey-mouse
25-11-2010, 22:09
Kupiłam przejsciówkę m42 do canona 50d, dokładniej taką:

http://allegro.pl/pro-adapter-canon-m42-potw-af-program-i1327226828.html

Problem polega na tym, że owa przejściowka po przykręceniu jest luźna tzn można nią delikatnie ruszać w każdym kierunku. W związku z tym po założeniu obiektywu, przy ustawianiu ostrości, często przejściówka się porusza, wtedy od razu wartość przysłony zmienia się na 00 a po wcisnięciu migawi pojawia się Err 01: Błędny transfer sygnałów obiektyw - aparat. Wyczyść styki na obiektywie i aparacie.

Próbowałam z trzema obiektywami- za każdym razem to samo.

Czy ten 'luz' przejściówki jest normalny, czy moja jest jakaś wadliwa? Dodam, że przejściówka jest nowa, a problem pojawił się już przy pierwszej próbie użycia.

I ostatnie pytanie- czy aparat powinien 'czytać' wartość przysłony ustawionej na obiektywie i ją wyświetlać?

z góry dziękuję za pomoc!

pozdrawiam

kasia

valdoo
25-11-2010, 22:21
Kolego, nigdy nie używałem takiej przejściówki, ale na logikę biorąc coś jest nie tak, prawdopodobnie wykonanie jest nie dokładne. Zresztą potwierdza to sytuacja z wyskakującymi błędami. Reklamuj, bo na moje oko to wada produkcyjna.

Bolek02
25-11-2010, 22:37
Coś jest nie tak, zwłaszcze jesli wyskakuje error. Przejściówka nie może być luźna, powinna sztywno trzymać obiektyw.

marito
25-11-2010, 22:40
O żadnym luzie nie może być mowy. Posiadam podobny konwerter i u mnie siedzi pewnie tak, że nie można nim poruszyć nawet na milimetr. Reklamuj bo masz prawdopodobnie wadliwy produkt.

mickey-mouse
25-11-2010, 22:58
Dzięki za pomoc.

Na logikę też mi się wydaje, że to nadaja się do reklamacji i nie powinno tak być, chciałam się upewnić.

ps nie kolego, a koleżanko...

kasia

valdoo
25-11-2010, 23:10
Przepraszam najmocniej :-D koleżanko Kasiu.

marito
25-11-2010, 23:41
Dla pewności sprawdź jeszcze na innym aparacie.

mickey-mouse
25-11-2010, 23:48
I tutaj jest problem- nie mam możliwości sprawdzenia na innym aparacie ;/

wybaczone kolego valdoo ;p

marito
25-11-2010, 23:52
W takim razie reklamuj ten adapter i żądaj wymiany na inny.

valdoo
26-11-2010, 00:10
Nie ma co sprawdzać, bo wydaje mi się że montaż w aparacie jest precyzyjniej wykonany niż ta przejściówka. Skoro w jednym body jest za luźno spasowana, to w innym raczej bedzie to samo. Reklamuj bez zastanowienia :neutral:

mickey-mouse
26-11-2010, 00:16
Używając obiektywu Tamron 17-50 nigdy się taki error nie pojawił. Sprzęt ma ok miesiąca.

Będę reklamować chociaż szanowny sprzedawca już napisał, że nie sądzi, aby było co reklamować gdyż sprzedają dużo towaru.

Mogę całkowicie wykluczyć, że wina leży po stronie body, czy jednak błędy w ich wykonaniu też się zdarzają?

valdoo
26-11-2010, 00:23
W tym aspekcie to reczej chyba bardzo sporadycznie, skoro obiektywy pasują dobrze, nie wykazuja nadmiernego luzu, to z body musi być wszystko ok. Minimalny luz zawsze bedzie miedzy body a bagnetem obiektywu. Powtarzam jednak, że minimalny luz roboczy. :neutral: