PDA

Zobacz pełną wersję : DLACZEGO do jasnej anielki...



Tytus
11-08-2004, 22:24
jak ustawiam program "P" to pokazują mi się ustawienia 1/30s i 5,6 a jak ustawię AV to mam przesłonę 5,6 ALE czas 1/80????????

i przez to dziś kupę zdjęć zrobiłem niedoświetlonych :evil: :evil: :evil: :evil:

santiblue
11-08-2004, 22:40
Masz body zwalone... tak mi sie wydaje na podstawie Twoich problemow z ostroscia i teraz to. A zmieniales obiektyw i na innym masz tak samo?

gietrzy
11-08-2004, 22:48
jak ustawiam program "P" to pokazują mi się ustawienia 1/30s i 5,6 a jak ustawię AV to mam przesłonę 5,6 ALE czas 1/80????????

i przez to dziś kupę zdjęć zrobiłem niedoświetlonych :evil: :evil: :evil: :evil:

Nie pamiętam dokładnie o co chodzi. Ktoś kiedyś bardzo dokładnie to wytłumaczył. To czyli jak aparaty EOS dokonują pomiaru w poszczegolnych trybach. Dla mnie to była wyższa szkoła jazdy i o ile mnie pamięć nie myli to był to grupowicz pl.r.f.c. o nicku Słoń. Jednym słowem taki system panie :wink:

Vitez
11-08-2004, 22:59
Wiesz co Tytus... ten 300D dostarcza ci tyle frustracji ze mam dla ciebie nastepujace porady:

1) Piwo... albo duzo piw
2) Psycholog, najlepiej znajacy sie na fotografii ;)
3) 10D

Tytus
11-08-2004, 23:05
Wiesz co Tytus... ten 300D dostarcza ci tyle frustracji ze mam dla ciebie nastepujace porady:

1) Piwo... albo duzo piw
2) Psycholog, najlepiej znajacy sie na fotografii ;)
3) 10D

ty mi tu nie dawaj zastępczych porad tylko wyjaśnij problem, piwo już dziś piłem,

jest coś nie tak, czy może nie dość zgłębiłem jeszcze tajniki technologii Canona???

pytanie jest proste

lepiej sprawdź, jakie nastawy wyświetli ci Twoja pociecha, wtedy pogadamy

Przemek Białek
11-08-2004, 23:08
jak ustawiam program "P" to pokazują mi się ustawienia 1/30s i 5,6 a jak ustawię AV to mam przesłonę 5,6 ALE czas 1/80????????

i przez to dziś kupę zdjęć zrobiłem niedoświetlonych

to ewidentnie stwierdza ze z twoim aparatem jest cos nie tak
- w trybie P aparat ustawia przeslone 5,6 i czas ok 1/60 z regoly
- w trybie Av to sam wiesz zalezy od waronkow oswietlenia ale w ciemnych miejscach nawet w pomieszczeniach jest to duzo nizej niz 1/80 a przy 5,6 to wogole!

COS CI SIE SPSULO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Tytus
11-08-2004, 23:15
to ewidentnie stwierdza ze z twoim aparatem jest cos nie tak
- w trybie P aparat ustawia przeslone 5,6 i czas ok 1/60 z regoly


no wiesz to akurat od światła zależy...może być i 1/1000s wtedy różnicę miałem na przykład 1/1000 i 1/1600...

Vitez
12-08-2004, 00:54
Wg mnie walnal ci sie swiatlomierz albo cos podobnego w aparacie. Moj 10D dobiera identyczne wartosci zarowno dla P jak i Av pod warunkiem ze celuje w identyczny kadr, czasem roznica w pomiarze robi sie diametralna gdy przesune kadr chocby o milimetr (pomiar matrycowy).

maku
12-08-2004, 01:16
Nie żebym Cię chciał dołować ale 10D takich numerów nie robi. :lol: :lol: :lol:

Voytas
12-08-2004, 01:41
Ja w swoim 300D, tez z obiektywem KIT-owym mam wszystko OK dobiera takie same parametry przy P jak i AV czy TV, czhyba Twoj modej jest jakis...nie w formie :/

Przemek Białek
12-08-2004, 02:02
Ja w swoim 300D, tez z obiektywem KIT-owym mam wszystko OK dobiera takie same parametry przy P jak i AV czy TV, czhyba Twoj modej jest jakis...nie w formie

ale model Tytusa jest ewidentnie inny a to chce odbic na innych uzytkownikach wpowadzajac to coraz nowe udziwnienia ze cos mu znowu tam nie pasi, chyba czas pomyslec o doeslaniu do serwisu!

Tytus
12-08-2004, 10:34
Ja w swoim 300D, tez z obiektywem KIT-owym mam wszystko OK dobiera takie same parametry przy P jak i AV czy TV, czhyba Twoj modej jest jakis...nie w formie

ale model Tytusa jest ewidentnie inny a to chce odbic na innych uzytkownikach wpowadzajac to coraz nowe udziwnienia ze cos mu znowu tam nie pasi, chyba czas pomyslec o doeslaniu do serwisu!

tak właśnie zamierzam, przy najbliższej okazji...muszę tylko sprawdzić, gdzie mam najbliższy serwis...ale to raczej dopiero mokrą jesienią, bo póki co aparacik musi się amortyzować....na szczęście wywołanie z RAW daje zadowalające efekty i jakoś te zdjęcia wyglądają, poza oczywistymi niedociągnięciami technologicznymi aparatu, które "na szczęście" odczuwam nie tylko ja.

Jerzy
12-08-2004, 11:33
Witam
Aczy nie jest tak że w trybie P aparat ustawia czułość na 200ISO bez możliwości zmiany,a przechodząc do trybu AV masz ustawione ISO 400?

Tytus
12-08-2004, 12:58
Witam
Aczy nie jest tak że w trybie P aparat ustawia czułość na 200ISO bez możliwości zmiany,a przechodząc do trybu AV masz ustawione ISO 400?

nie w ustawieniach ręcznych ręcznie ustawaisz ISO i aparat w to nie ingeruje, tylko w trybach automatycznych sam zapodaje co trzeba

Aszu
12-08-2004, 14:25
A jaki masz ustawiony pomiar światła w AV. To też jest wazne!

Vitez
12-08-2004, 15:59
A jaki masz ustawiony pomiar światła w AV. To też jest wazne!

Od kiedy w 300D mozna zmienic tryb pomiaru swiatla?
Nie da sie, niezaleznie od programu.
Mozna jedynie wymusic punktowy poprzez * .

Cichy
12-08-2004, 17:40
u mnie ustawia takie same parametry zarówno w P jak i Tv...nie wiem, co masz nie tak..

wizja
12-08-2004, 22:13
u mnie też tak samo dobiera

Aszu
13-08-2004, 14:33
A jaki masz ustawiony pomiar światła w AV. To też jest wazne!

Od kiedy w 300D mozna zmienic tryb pomiaru swiatla?
Nie da sie, niezaleznie od programu.
Mozna jedynie wymusic punktowy poprzez * .

w 10D mozna

Przemek Białek
13-08-2004, 21:25
w 10D mozna

jak ruski schakuje to tez bedzie mozna!

maku
14-08-2004, 21:09
Cosik mam wrażenie że „ruski” się już wypalił. Może będziecie musieli poszukać gdzieś dalej. :( :(

Przemek Białek
14-08-2004, 22:35
Cosik mam wrażenie że „ruski” się już wypalił. Może będziecie musieli poszukać gdzieś dalej.

a gdzie masz jakis cynk? :roll:

maku
14-08-2004, 22:46
Niestety nie mam. Jak bym miał to bym podał od razu.

Shadow
15-08-2004, 20:21
Kurde Tytus tak namieszał, że aż sam postanowiłem sprawdzić jak to jest u mnie. Ale wszystko Ok. W P i Av ustawia identycznie. Coraz bardziej się upewniam, że masz zwalony sprzęt i dlatego tak na 300D psy wieszałeś. A nie wiem czy wiecie, ale jeden zadowolony klient przyciąga jednego nowego klienta do zakupu danego towaru. Natomiast jeden niezadowlony klient powoduje że 10 innych klientów skutecznie zraża się do danego towaru polegając tylko na opini tego pierwszego. Jaki morał ? Trzeba być bardzo ostrożnym w wydawaniu osądów.

Przemek Białek
15-08-2004, 21:34
Kurde Tytus tak namieszał, że aż sam postanowiłem sprawdzić jak to jest u mnie. Ale wszystko Ok. W P i Av ustawia identycznie. Coraz bardziej się upewniam, że masz zwalony sprzęt i dlatego tak na 300D psy wieszałeś. A nie wiem czy wiecie, ale jeden zadowolony klient przyciąga jednego nowego klienta do zakupu danego towaru. Natomiast jeden niezadowlony klient powoduje że 10 innych klientów skutecznie zraża się do danego towaru polegając tylko na opini tego pierwszego. Jaki morał ? Trzeba być bardzo ostrożnym w wydawaniu osądów.

swieta prawda!

Tomasz Golinski
16-08-2004, 00:29
Ja bym wysnuł inny wniosek. Trzeba lepiej testować sprzęt przed oddaniem do sprzedaży i poprawić jakość serwisu ;) BTW. Ja staram się jak mogę zniechęcać wszystkich do firmy sony. Brrr.

Mori
22-08-2004, 01:10
A może po prostu korekta ekspozycji była ustawiona? Nie chcę mi się sprawdzać czy aparat teraz pamięta osobno koretkę dla każdego trybu, czy nie ale tak sobie gdybam.

Vitez
22-08-2004, 01:34
Nie chcę mi się sprawdzać czy aparat teraz pamięta osobno koretkę dla każdego trybu, czy nie ale tak sobie gdybam.

Nie. To samo podejrzewalem, jak rowniez rozne ISO... przynajmniej 10D zapamietuje korekte ekspozycji, ISO, WB i pare innych wspolnie niezaleznie od trybow (o ile mowimy o trybach pol/automatycznych a nie programach).

Czacha
22-08-2004, 02:40
Nie wiem jak jest w 300D, bo nie sprawdzalem, ale w wielu innych aparatach wraz ze zmiana trybu pracy zmienialy sie np. parametry naswietlania. I dla przykladu taka Minolta 700si przy przejsciu w tryb manual focus zmieniala pomiar swiatla z matrycowego na centralnie wazony.. podobnie robia niektore Nikony (np. F60)

co ciekawsze - nie podaja tego intrukcje aparatow.. trzeba do tego dojsc samemu.. ;-)


podobnie sprawa ma sie co do trybow naswietlania - program, obie preselekcje.. wraz z ich zmiana, zmienial sie pomiar swiatla.. zrobcie dokladny test na 300D - nie zdziwil bym sie, gdyby to rowniez mialo miejsce..

Mori
22-08-2004, 04:49
300D w Av, Tv i P ma ten sam pomiar - evaluative ztcp.

Arkan
22-08-2004, 13:11
jak ustawiam program "P" to pokazują mi się ustawienia 1/30s i 5,6 a jak ustawię AV to mam przesłonę 5,6 ALE czas 1/80????????

i przez to dziś kupę zdjęć zrobiłem niedoświetlonych :evil: :evil: :evil: :evil:

Też miałem podobny problem - u mnie pomogło zresetowanie ustawień aparatu (clear camera settings)

Arkan

Vitez
22-08-2004, 14:47
podobnie sprawa ma sie co do trybow naswietlania - program, obie preselekcje.. wraz z ich zmiana, zmienial sie pomiar swiatla.. zrobcie dokladny test na 300D - nie zdziwil bym sie, gdyby to rowniez mialo miejsce..

Akurat co do 300D to np dpreview podaje dokladnie w ktorym programie jakiego pomiaru swiatla uzywa:

http://www.dpreview.com/reviews/canoneos300d/page6.asp

(w instrukcji tez jest podobna tabelka ale bez porownania do 10D o ile dobrze pamietam)