PDA

Zobacz pełną wersję : [mruczek] Kaczki



mruczek
05-12-2005, 11:43
Zapraszam na moją stronę www.republika.pl/myrczek.

Odświeżyłem zawartość strony o akcenty zimowe. Pisałem do admina o zmianę nazwy, póki co czekam...
A wszystkich zapraszam do obejrzenia mojej stronki wygenerowanej w Picasa2.

Czekam na krytykę

muflon
05-12-2005, 11:55
Poprawiłem tytuł - przeczytaj regulamin Galerii.

Zdjęcia obejrzałem tylko w miniaturce, bo po kliknięciu na cokolwiek: "przekroczony limit transferu". Ale z tego co widze, nie próbowałeś robić zdjęć w nocy. Błąd (http://www.ais.pl/~muflon/gallery/5/5/index.html) :mrgreen:

Auwo
05-12-2005, 12:07
Widzę, że program wycieczek nie zminiony od kilku lat :D
Ach... chyba się w przyszłym roku wybiorę ;)

muflon
05-12-2005, 12:09
Widzę, że program wycieczek nie zminiony od kilku lat :D
No właśnie... ta hala z półokrągłym oszklonym dachem (nie wiem co to, bo swój program wycieczek układam sam ;-) )... ale czy to aby nie jest to samo nad czym kiedyś się pastwił Vitez demonstrując CA w 17-40? ;-)

Auwo
05-12-2005, 12:12
muflon - Muzeum Impresjonistów :D Heh czasami się przydaje zorganizowana wycieczka :D:D:D

mruczek
05-12-2005, 16:32
Szanowni Komentatorzy,

Co do samego Paryża, to nie była to żadna zorganizowana wycieczka. Miałem do dyspozycji własne, puste mieszkanie na miesiąc, kiedy ti Ciotka była w Polsce. Schodziłem Cały Paryż i zaliczyłem prawie wszystkie muzea. Na stronie zamieściłem to, co każdy rozpozna, jak łuk triumfalny, "nowy Manhattan czyli LA DE FENCE". Inne fotki też mam,ale nie chciałem nikogo zanudzać pierdołami, a tym bardziej powtarzać się...

Tak się składa, że cyfrówkę kupiłem na 4 godziny przed odlotem z Polski. Statywu nie brałem bo nie miałem miejsca. Zabrałem jescze Eosy:) Przez to nie mogłem robić zdjęć nocnych. Co do tej hali, o której pisze muflon to rzeczywiście Muzeum Imresjonistów. Fachowo nazywa się to Museum d'Orsay, jeśli nie zrobiłem literówki.

Co do strony, to przepraszam za jakość. Stonę wygenerowałem za pomocą Picasa2. Nie mam zielonego pojęcia o HTML. Swoją drogą WP "leci w kule" bezpłatna strona,którą założyłem, może mieć maks 3MB!!! Onet daje 9MB. Chyba sie do niego przerzucę:) Za jakiś czas, jak zrozumiem HTML, zrobie poprawki...

mruczek
05-12-2005, 16:34
Swoją drogą nie wiem czemu ta gów* strona się wiesza. Za cholere nie kapuję Html. u dziewczyny wszystko ok, u mnie nie ma polskich liter, a u Ciebie, Muflon, "przekroczony limit transferu".

red_hose
05-12-2005, 17:05
Witam Panie kolego myrczek, z tego co widze Picasa niezłą stronke generuje:grin: U mnie otwiera sie bez problemu, jest polskie liternictwo itd. Problemy moga moim zdaniem wynikac z rodzaju przegladarki lub jej ustawień

mruczek
05-12-2005, 17:13
Mądra uwaga, red Hose. A kiedy Jak tam Twa Minolta A1?

Auwo
05-12-2005, 17:21
myrczek - pokazałeś nam Paryż - fajnie. Szkoda, że kadry nie przemyślane i powodujące skrzywienie szyji. :D

walotson
05-12-2005, 17:38
A mialem taka ochote poogladac sobie Paryz,bo w tym roku planuje maly wypad,a tu niestety tak samo jak u muflona, "przekroczony limit transferu":(

red_hose
05-12-2005, 18:37
A dzięki Panie Kolego, "fana, fana" :)

mruczek
05-12-2005, 19:02
Wkurzyłem się na darmówkę WP!
Założyłem nową stronę na Republice.pl i tam wszystkich zapraszam.
Raz jeszcze zobaczcie i oceńcie. Czekam na krytykę...

Vitez
05-12-2005, 19:06
No właśnie... ta hala z półokrągłym oszklonym dachem (nie wiem co to, bo swój program wycieczek układam sam ;-) )... ale czy to aby nie jest to samo nad czym kiedyś się pastwił Vitez demonstrując CA w 17-40? ;-)

Przeciez ja w Kolonii bylem a nie w Paryzu :roll: .

mruczek
05-12-2005, 19:12
Oj Panowie, Panowie... Kolonia, Paryż. Tak czy siak, to Zachód...:)

Vitez
05-12-2005, 22:11
Oj Panowie, Panowie... Kolonia, Paryż. Tak czy siak, to Zachód...:)

A jak ktos mieszka w UK? ;)

red_hose
06-12-2005, 09:32
Pomyłka kazdemu moze sie przydazyć - na zachodzie wszystko wyglada tak samo:D
A jeśli chodzi o aparacik, to czekam na Twoją 350D Panie myrczek:grin: To dopiero jest "fane bawitko":shock: :shock:

mruczek
16-01-2006, 15:43
Zapraszam wszystkich na podziwianie Sosnowca zimą. Zdjęcia wykonałem wczoraj i dzisiaj rano. Wszystko jest jescze ciepłe

Jac
16-01-2006, 16:00
Zapraszam wszystkich na podziwianie Sosnowca zimą. Zdjęcia wykonałem wczoraj i dzisiaj rano. Wszystko jest jescze ciepłe

to moze jeszce linka?



Poprawiłem tytuł - przeczytaj regulamin Galerii.

heheh teraz zauwazylem, popraw ten tytul jeszcze raz :twisted:

mruczek
16-01-2006, 16:07
link jest na pierwszej stronie, ale podam go raz jeszcze
http://republika.pl/myrczek/

nastier
16-01-2006, 19:01
mnie sie srednio te zdjecia podobaja. kadry jakies przypadkowe i nieprzemyslane chyba.
miales piekna pogode i imho mozna bylo dluzej pomarznac, ale zastanowic sie nad tym, co pstrykasz ;)

mruczek
16-01-2006, 20:03
mnie sie srednio te zdjecia podobaja. kadry jakies przypadkowe i nieprzemyslane chyba.
miales piekna pogode i imho mozna bylo dluzej pomarznac, ale zastanowic sie nad tym, co pstrykasz ;)


No to kto chce wbić kolejnego gwoździa w moją fotograficzną trumnę? Czekam na uwagi...

lemina
16-01-2006, 22:18
Kaczki - w zasadzie nieostre i moim zdaniem nieciekawe - z serii o kaczkach najbardziej mi się podoba ostatnie, ale te plamy (chuchałeś?) przeszkadzają w odbiorze tego zdjęcia. Może ze względu na te zachuchania wycięłabym bardziej.

Jeśli chodzi o pozostałe, to podoba mi się trzecie od góry (619), 4-te(621) (gdyby to te dwa biedne listki były ostre, to może efekt byłby ciekawszy), 7(635),8(636) - powtarzają się - może lepiej jakbyś wybrał jedno z nich. Na 635 dodatkowo mnie rozprasza ten kawałek innej gałązki na dole. 539 - obcięte wierzchołki drzew, a w zasadzie, to miało być zdjęcie drogi, czy drzew? Jeśli drzew, to może lepiej by było to zdjęcie w pionie zrobić...

To by było na tyle mojego zdania 8) Może nie jest zbyt profesjonalne i techniczne, ale jest moje.

Acha - zmień może tytuł, albo wystaw gdzieś te zdjęcia z Paryża, bo wchodzę na link oczekując zdjęć z Paryża, a tam kaczki... Niedługo będę się bała konserwę otworzyć. ;)

nastier
16-01-2006, 22:33
No to kto chce wbić kolejnego gwoździa w moją fotograficzną trumnę? Czekam na uwagi...

jakie gwozdzie? spokojnie... ;)
po pierwsze, jezeli wystawiasz zdjecia do publicznego wgladu, to licz sie z ewentualna krytyka.
2 - zdjecia nie podobaja sie MNIE osobiscie. dla kogos innego moga byc bardzo dobre.
3 - co do popelnianych bledow, bo takowe mam wskazac.
tutaj odsylam do punktu 2 - nie podoba mi sie taki styl zdjec i juz. wedlug mnie nie pokazuja nic konkretnie (mowie o kaczkach - widac,ze brakuje dluzszego szkla i zostaje pusta przestrzen psujaca kompozycje).
niektore wygladaja na zdjecia typu: 'o ladne ! pykne se!'

i tyle..
nie ma sie co obrazac czy zalamywac, tylko focic i jeszcze raz focic ;)

EDIT: zapomnialem napisac o braku ostrosci, ktory wskazala Wspoltowarzyszka w pstrykaniu i zgadzam sie z ta opinia rowniez ;)

mruczek
16-01-2006, 23:26
Acha - zmień może tytuł, albo wystaw gdzieś te zdjęcia z Paryża, bo wchodzę na link oczekując zdjęć z Paryża, a tam kaczki... Niedługo będę się bała konserwę otworzyć. ;)


Pisałem do Admina o zmianę tytułu, do tej pory cisza...
No, teraz to dziękuję za krytykę. Tego właśnie chciałem:) Poprawię te zdjęcia, przejdę się jeszcze raz i popracuje nad ostrościa. A co do kaczek, w moich stronach to rzadkość. Zdjęcie robiłem przed 16 i światła zaczęło brakować aby dać odpowiednio długi czas...

Praktyka czyni mistrza...raz jeszcze za wytknięcie błędów.

muflon
16-01-2006, 23:28
Pisałem do Admina o zmianę tytułu, do tej pory cisza...
Eee, to chyba nie do mnie ;-) Poprawione.