PDA

Zobacz pełną wersję : Pomieszczenie do mieszkania i studia foto



micles
19-11-2010, 18:59
Od przyszłego roku akademickiego chciałbym zacząć wynajmować pomieszczenie, w którym mógłbym zrobić sobie studio, ale i także wstawić łóżko i normalnie tam mieszkać, w tym samym pokoju.

Przeglądałem gumtree i inne portale z ogłoszeniami, a także te typowo z wynajem mieszkań/lokali/etc i pod hasłami "Mieszkanie" nic nie znalazłem (największe pokoje miały po 30m^2, a to dla mnie za mało). Natomiast w kategorii "Lokale" jest dużo tego co bym chciał, ale tu pojawia się pytanie :

Czy pomieszczenie z prawdopodobnym przeznaczeniem "gospodarcze" może być legalnie zamieszkiwane w świetle prawa? Jakimi karami może zostać obarczony właściciel, jeżeli jest to nielegalne? Prawdopodobnie nie potrzebuję zameldowania. Nie zamierzam wykonywać znacznej przebudowy lokalu - prawdopodobnie tylko ogarnięcie jakiejś pseudokuchni, ale raczej nie zaliczałbym tego do samowolki budowlanej.

A jak nie w lokalu, to czy ktoś ma jakiś pomysł jak tego szukać? Przynajmniej 5m x 8m i ze 2,8m wysokości, no i łazienka, wiadomo.

Saapcio
19-11-2010, 19:39
Witam serdecznie.

Wynajmujesz (meldował się nie będziesz), płacisz, to kogo... że przysypiasz na warstacie.
Jak to nie działalność gospodarcza, to nikt zasadniczo interesował się nie będzie.
Do zmontowania kuchenki w dzisiejszej dobie to dwa gniazdka, zlew i obrucona szafa frontem na salon załatwi odmownie sprawę samowolki. Zbroił tego nie będziesz a karton-gips na drewnianym ruszcie majster skleci i przepieprzenie kibelka że proszę siadać :D.
Jak szukać?
Ja wydreptałem takie coś w Spółdzielni Mieszkaniowej - Administracja. Stukać, pytać, coś trafisz.

Powodzenia

micles
19-11-2010, 19:43
Dokładnie takie podejście sobie wypracowałem w głowie. Aczkolwiek wygooglowałem, że wynajmujący może się zbulwersować, że poza dniem ktoś spędza tam także i noce i zażądać wyższego czynszu, także w sumie nie wiem, czy szukać kogoś, kto zgodziłby się polubowanie na taki układ, czy faktycznie "no, bo już późna godzina była i nocne akurat nie jeździły..."

Kolaj
19-11-2010, 19:51
Eee, bez przesady. Tylko pamiętaj, że pomieszczenia "gospodarcze" mogą być kiepsko ocieplone i ogrzewane, co zimą może Ci przysporzyć dodatkowych wrażeń. Latem zresztą też.

micles
19-11-2010, 19:53
Niektóre miały w ficzerkach wpisane "ogrzewane", także... To już kwestia znalezienia odpowiedniego lokalu, a tych trochę jest, z tego co patrzyłem. No nic, będziemy kombinować.

tom517
19-11-2010, 20:58
Może przy wynajmowaniu warto zwrócić uwagę na kamienice, mają z reguły wyższe sufity :)

MaciejPN
19-11-2010, 21:42
Znajomy artysta mieszkał przez sporo czasu w swojej pracowni, w starych magazynach czy innych pofabrycznych budynkach i nikt sie go nie czepial. Czynsz placil, wiec nie bylo stresu. Klimatyczne miejsce, a ja przynajmniej w czasie pobytu w trojmiescie mam miejscowke do spania nad samym morzem:)

Mam podobne wyobrazenie co do mojego mieszkania jak sie bede wyprowadzal na studia. Troche moze zalatywac taka inicjatywa 'rozbratem', aczkolwiek jest to najtansza alternatywa.

micles
19-11-2010, 22:23
Dwóch czynszów płacić nie będę, a za wynajem studia/h też mi się nie uśmiecha, bo stawki tu w Poznaniu szalone w porównaniu do tych, co mam w Bydgoszczy :p