PDA

Zobacz pełną wersję : Uwaga oszust...



pablo87
12-11-2010, 16:17
Witam

Chciałbym wszystkich ostrzec przed użytkownikiem CB o ksywce "BLACK". Ponad 3 tygodnie temu wystawił w giełdzie ogłoszenie o sprzedaży lampy 430ex. Skuszony niską ceną, zgadałem się z nim i ją "kupiłem". Ustaliliśmy, że prześle mu pieniądze na wysyłkę, a jeśli dojdą to ten zaraz wyśle paczkę. Do tej pory nie widzę ani lampy, ani pieniędzy za przesyłkę, ani żadnej odpowiedzi od niego, więc uznaję, że nabił mnie w butelkę:evil: Uważajcie na niego bo widziałem, że coś jeszcze sprzedawał na forum. Takich ludzi to powinno się...!!:evil: brak słów.. Jeśli ktoś miał jeszcze z nim do czynienia to prosze o kontakt.

Kolaj
12-11-2010, 16:24
No wiesz, trochę się sam prosiłeś. Użytkownik BLACK - zarejestrowany 17.10.2010. Wszystkich postów: 0 (słownie: ZERO). Znaczy pewnie miał jeden jedyny post z ogłoszeniem, który został już usunięty. Od użytkowników z takim imponującym stażem to można kupować, owszem, ale tylko przy odbiorze osobistym. Chyba, że lubisz ryzyko. Cóż, skoro zapłaciłeś tylko za wysyłkę, to na szczęście chyba majątku nie wtopiłeś. Masz nauczkę na przyszłość.

Makudonarudo
12-11-2010, 16:53
chyba raczej powinien się odezwać . Albo coś mu się stało ?
Wątpię aby ktoś chciał robić przekręty na kilkanaście (góra 50 ) PLN
Za dużo fatygi , za duźe ryzyko , za mały zarobek .
Chyba że ktoś bardzo zdesperowany .

pablo87
12-11-2010, 17:07
Nie powiem, moja wina w tym, że go dokładnie nie sprawdziłem.. Chyba za bardzo ufam ludziom. A może właśnie dlatego ktoś robi przekręty na niskie kwoty booo... to są niskie kwoty... niska szkodliwość czynu

Bolek02
12-11-2010, 17:51
No to teraz juz wiesz jak podchodzić do zakupów - nabyłes tę wiedzę za niewielkie pieniądze. No cóz, zdarzają sie ciągle nieuczciwi sprzedający i należy uważać. Kolaj doskonale Ci to wyłozył - nic dodać, nic ująć.

Merde
12-11-2010, 18:43
chyba raczej powinien się odezwać . Albo coś mu się stało ?
Wątpię aby ktoś chciał robić przekręty na kilkanaście (góra 50 ) PLN
Za dużo fatygi , za duźe ryzyko , za mały zarobek .
Chyba że ktoś bardzo zdesperowany .

Moją żonę ktoś kiedyś Alledrogo "przekręcił" na towar wart dwadzieściaparę złotych. Widać są tacy, którym się chce...

miernick
23-12-2010, 11:22
Nie powiem, moja wina w tym, że go dokładnie nie sprawdziłem.. Chyba za bardzo ufam ludziom. A może właśnie dlatego ktoś robi przekręty na niskie kwoty booo... to są niskie kwoty... niska szkodliwość czynu

Witam.
Nie wiem jak zakwalifikować taki wyczyn ale mi to podchodzi pod oszustwo.
Oszustwo jest ścigane z urzędu nawet jeśli chodzi o kwotę 5 pln.
Wystarczy tylko zgłosić na policje a oni już dalej się tym powinni zająć.

MacGyver
23-12-2010, 11:27
No powinno się zgłosić, zgadzam się, ale chciało by Ci się stracić 3 godziny na komisariacie żeby zgłosić oszustwo na kwotę 5 zł?

Użytkownik BLACK nic już na CB nie wystawi bo zmienił się regulamin giełdy. Z resztą.. zarejestrował się 17.10.2010, ostatni raz zalogował 3 dni później i tyle go widziano.

tezmarek
23-12-2010, 11:36
Moją żonę ktoś kiedyś Alledrogo "przekręcił" na towar wart dwadzieściaparę złotych. Widać są tacy, którym się chce...

Plan może być taki: wystawiam niedrogo, "sprzedaję" kilkunastu osobom - oczywiście wpłata "z góry". Ci, którzy chcą zapłacić w ciemno jedynie za przesyłkę, również są mile widziani... Łącznie wysiłek może się opłacić...

gietrzy
23-12-2010, 11:54
Dzięki, zaktualizowałem listę.

xxkomarxx
23-12-2010, 13:04
Ja tam wole kupować od starych forumowych wyjadaczy. Wg mnie sprzęt sprawdzony, i ryzyko nacięcia się jest minimalne. Czasem warto wydać parę stów więcej i dostać towar niż zapłacić mniej i ani towaru ani kasy. Sprawdza się powiedzenie "co tanie to drogie"

grzechol54
25-12-2010, 20:59
tacy ludzie sa niestety wszedzie
i bardzo trudno sie jest ich ustrzec.pytanie dlaczego sa bezkarni?

Jago
27-12-2010, 10:20
No powinno się zgłosić, zgadzam się, ale chciało by Ci się stracić 3 godziny na komisariacie żeby zgłosić oszustwo na kwotę 5 zł?

Użytkownik BLACK nic już na CB nie wystawi bo zmienił się regulamin giełdy. Z resztą.. zarejestrował się 17.10.2010, ostatni raz zalogował 3 dni później i tyle go widziano.

Powinno się zgłaszać i to jak najbardziej. Właśnie oszuści liczą na to, że za kant rzędu 5 - 10 zł nie będzie nam się chciało spędzić pół dnia w komisariacie (o zdziwieniu policjanta, że za parę złoty to się zgłasza już nie wspomnę). Tylko musimy pamiętać, że oszukanych może być bardzo dużo i te kilka złoty przekształca się w niezły zysk. O tym, ze bezkarność rozzuchwala już nie wspomnę.
A wracając do użytkownika BLACK to można mieć tylko nadzieję, że już nigdy się tutaj nie zaloguje :!: