PDA

Zobacz pełną wersję : Zestaw 2x100Ws & 32Ws opinie..?



kajtek19891
11-11-2010, 23:38
Witam.
Korzysta ktoś może z w/w lamp?
Zainteresowałem się zestawem z aukcji:
http://allegro.pl/fotografia-produktowa-stol-lampy-100ws-statywy-i1317005311.html
Powoli kompletuję mini-studio na potrzeby własne. Głównie wykorzystywał bym zestaw do zdjęć ptaszników, skorpionów oraz owadów no i czasami zdjęcia na aukcje, ale tylko dla znajomych za piwko.
Na razie do błyskania mam tylko nissina di622, kombinuję jak mogę, odbijam od czego się da, aby uzyskać różne efekty, jednak brakuję co najmniej jednego źródła światła.
Światło ciągłe z góry odrzucam.
Podsumuwując, opłaca się kupić zestaw taki zestaw dla amatora?
Wiadomo, trochę bym przerobił ten stół na potrzeby własne.
Najbardziej mi zależy na opinii co do lamp. Może macie inne propozycje w +/- podobnej cenie?

Pozdrawiam!

kajtek19891
19-11-2010, 16:45
Nikt nie miał styczności z tymi lampami? :)

Whucash
20-11-2010, 14:49
Wpisz sobie w wyszukiwarke CY 100MR i znajdziesz 2miliony opini bo masa ludzi tego uzywa..
Google->->

dariuszsankowski
20-11-2010, 15:15
styczności nie miałem ale do fotografowania małych przedmiotów - zwierzaków, wystarczy. reszta to umiejętności.

Za ta cenę będziesz miał tylko minusy typu;

- niejednakowa moc błysku
- różne czasy ładowania lamp
- pewnie jeszcze wiele innych wpływających na komfort pracy.

Inaczej sytuacja by się miała przy fotografowaniu całej sylwetki, przy oświetleniu większych przestrzeni itd. Tak czy inaczej zewnętrzne lampy dostarczą Ci sporo zabawy ;)
inna sprawa że do tysiaka można by było poszukać dwóch nieco mocniejszych lamp z softboxami, stołu i tej żarówy nie będziesz potrzebował.

smigaczka
21-11-2010, 15:04
Dokładnie, nie trzeba mieć styczności, żeby wywnioskować, że postaci tymi lampami nie oświetlisz, najlepiej działać nimi na małych przedmiotach, jak pokazany but w aukcji.
Jeśli kręci cię fotografia bezcieniowa to popatrz też na ten set. Jest tańszy a mozliwosci podobne.
http://quantuum.pl/detal.php?id=1414&lang=pl&curr=PLN

dariuszsankowski
21-11-2010, 16:29
i z namiotu nie będą tak robale uciekać ;)

kajtek19891
21-11-2010, 17:21
Dziękuję za odpowiedzi :)
Do zdjęć postaci (ludzi) lamp używał nie będę, także dużej mocy mi nie potrzeba. Tak jak pisałem wcześniej głównie będę ich używał do zdjęć ptaszników, skorpionów. Spora część gatunków, które posiadam jest dość szybka, dlatego potrzeba krótkich czasów, no i wiadomo dość mocno przymkniętej przysłony, jak najniższego iso. Dlatego światło ciągłe odrzucam, bo musiałoby być sporej mocy... .
Niestety fundusze nie pozwalają na szaleństwo, także trzeba zadowolić się chińszczyzną :)
Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki! :)

tomekde
25-11-2010, 20:44
mam jeszcze kilka tych lampek, to były jedne z pierwszych jakie kupiłem
te lampy CY100MR są zadziwiająco trwałe jak na pierwsze wrażenie - a jest ono takie że za chwilę się rozlecą, w skrócie:
wady:
- źle spasowana plastikowa obudowa
- osprzęt tylko dedykowany, nie systemowy - choć osobiście przerobiłem dwa softy na system bowensa i działa
- nierówne, dosyć długie ładowanie
- nie zawsze działająca fotocela
- słaba śruba mocująca do statywu - przy większym sofcie lampa opada - rozwiązanie: dodać 2-3 podkładki metalowe pod śrubę
zalety:
- w miarę równe światło
- cena

bardzo długo 3 takie lampy wykorzystywałem do fotografii na stole bezcieniowym i namiocie - moim zdaniem w zupełności wystarczą

natomiast jeśli idzie o te żarówki 32 czy 68 Ws to padaka totalna - bez regulacji siły błysku, fotocele to totalna loteria, zdecydowanie te CY100MR