PDA

Zobacz pełną wersję : na pohybel złodziejom



citizenfish
10-11-2010, 20:25
Oczywiście to forum canona , ale problem uniwersalny.Na pohybel złodziejom:

http://bartpogoda.net/archiwum/index.php?nid=153345

Bartek_902
10-11-2010, 21:00
O kurcze to ładnie nawet znanych okradają i to we własnym domu...to jest chyba najgorsze bo wiadomo na ulicy może się zdażyć bo pełno jest typów spod ciemnej gwiazdy i nie trudno na takich trafic,ale otworzyć drzi własnego mieszkania i zobaczyć że nic nie ma...masakra

trothlik
10-11-2010, 21:12
Takich powinno się rozstrzeliwać. Bez wyroku, bez sądu...

SeaMan
10-11-2010, 21:33
Warto obserwować allegro itp. bo mamiya 7 raczej niema za dużo na rynku i podejżewam że latwo to będzie gdzieś wypatrzeć

Viqy
10-11-2010, 21:38
Takich powinno się rozstrzeliwać. Bez wyroku, bez sądu...

Przeczytaj się parę razy i zastanów ... pomogę: parę razy tak już w historii było.

Bartek_902
10-11-2010, 21:54
Takich powinno się rozstrzeliwać. Bez wyroku, bez sądu...
Wystarczyło by uciąć ręce...jak w przeszłości bywało ....

bebesky
10-11-2010, 21:57
Fajnie by było jakby się takim rączki ucinało - obie :)))
Jak się nie utnie łapek a policja go złapie, to trafi taki do więzienia i uczciwi ludzie będą go utrzymywać z podatków. Jakby nie miał rączek to na pewno by już nie kradł. Wolę by podatki zamiast na więzienia szły na domy pomocy gdzie tacy "bezręcy bandyci" byliby oddawani pod opiekę innym bandytom.

mc_iek
10-11-2010, 23:23
Ja bym to inaczej rozwiązał. Narobiłeś szkód? Zrekompensuj przy budowie dróg za najniższą stawkę. Zabiłeś? Utrzymaj żonę i dzieci. Ukradłeś? Odkup. Zniszczyłeś? Zapłać za odnowienie. Wzrośnie poszanowanie dla własności i drogi będą...

rostek andrzej
10-11-2010, 23:24
Tak robią np w Arabii Saudyjskiej. Ucinanie rąk i głów często organizuje się na stadionach by gawiedź miała uciechę. Skoro to takie "sprawiedliwe" to może przenieść stamtąd więcej podobnych dobrodziejstw?
Ot tak dla sprawiedliwości spotęgujmy kodeks Hammurabiego. Za kradzież obcięcie rąk, za zdradę obcięcie wacka itd Będzie porządek na ulicach:twisted:
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!

Ja bym to inaczej rozwiązał. Narobiłeś szkód? Zrekompensuj przy budowie dróg za najniższą stawkę. Zabiłeś? Utrzymaj żonę i dzieci. Ukradłeś? Odkup. Zniszczyłeś? Zapłać za odnowienie. Wzrośnie poszanowanie dla własności i drogi będą...

Mądrego to i miło posłuchać (poczytać)

photolo
10-11-2010, 23:51
W kontekście tego zdarzenia może warto zastanowić się nad zamieszczeniem w stopkach wręcz spisów sprzętu jakim się dysponuje, zawsze uważałem to za głupotę i kuszenie potencjalnego złodzieja, a gdzie nie spojrzeć listy całe, tylko adresów brakuje i informacji w jakich godzinach nikogo nie ma w domu... pod rozwagę...

tomek1976
11-11-2010, 00:51
Poniekąd popyta kreuje podaż. Dopóki na rynku będą chętni na dokonanie "okazyjnego" zakupu sprzętu, który jest w bardzo dobrym stanie, tylko "podczas przeprowadzki zaginęły mi papiery i dokumentacja", dopóty będą miały miejsce takie kradzieże. Nie oszukujmy się-przecież kradzieży sprzętu nie dokonał fotoamator, tylko gość, który ma już prawdopodobnie zbyt na puchę i słoiki.
Co do kar, to jestem daleki od jakichkolwiek humanitarnych sposobów resocjalizacji. Kiedyś, na wykładach, była pani minister sprawiedliwości (H.Suchocka) przekonywała nas, że potencjalnego przestępcę ma odstraszać nieuchronność kary, a nie jej wymiar. Z auli padło pytanie, czy pani minister jest w stanie wskazać kraj, w którym skuteczność organów ścigania wpływa na ograniczenie liczby przestępstw. "Hm...mm...."- konsternacja. Następnie autor pytania wskazał szereg krajów Bliskiego Wschodu, gdzie wymiar kary (ot, choćby odrąbanie złodziejowi dłoni) skutecznie odstrasza potencjalnych amatorów cudzej własności.

Husky
11-11-2010, 08:57
Jak widać na obrazku obcięcie dłoni nie odstrasza od dalszych kradzieży.


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img231.imageshack.us/img231/6066/srilankark8.jpg)

tomek1976
11-11-2010, 15:01
Ale przynajmniej ułatwia identyfikację takiego osobnika :)

Czacha
11-11-2010, 15:15
Jak zawsze, szkoda ze kogos okradli ... ale takich kradziezy jest znacznie wiecej i nie dotycza tylko sprzetu foto - czy tamte przypadki tez was tak oburzaja? Czy moze jedynie za kradziez aparatu powinno sie obcinac rece, a za samochod lub telewizor juz nie?

Niestety, kradziesz jak kazda inna... przykra sprawa dla osoby ktora dotknela.. mnie szczerze mowiac nie rusza i nie odrozniam jej od pozostalych.

A liste skradzionego sprzetu mamy w tym watku, wiec nie bardzo rozumiem potrzeby zakladania nowego? Zamykam.

http://canon-board.info/showthread.php?t=6442