PDA

Zobacz pełną wersję : Feriowy plener - Gdzie?



Bieronskee
07-11-2010, 02:02
Witam,

zastanawiam się nad miejscem na spędzenie moich ferii. Chodzi głównie o fotografię - krajobrazy.
Poproszę o miejsca typu Norwegia czy Finlandia (góry, piękna zima).
Budżet dość mały więc bez szaleństw, tzn. tanie miejsca. :)

Pozdrawiam
Olek

PS Do krajobrazów Sigma 10-20mm czy Canon 17-40mm f/4L?

Mac
07-11-2010, 02:26
Zadałeś trudne pytanie bo oba miejsca są bardzo różne mimo, że to Skandynawia. Oba znam przy czym więcej czasu spędziłem w Finlandii.
Finlandia jest tańsza od Norwegii ale też jest bardziej płaska, nie masz sławnych fiordów i lafotów. Za to zdecydowanie taniej niż w Norwegii, dobre drogi a do tego sporo lasów i jezior oraz na północy renifery i św. Mikołaj a dalej Laponia.
Norwegia w części zachodniej to fiordy i góry i dzicz.
Musiałbym wiedzieć więcej aby Tobie coś podpowiedzieć.

Maciej




Witam,

zastanawiam się nad miejscem na spędzenie moich ferii. Chodzi głównie o fotografię - krajobrazy.
Poproszę o miejsca typu Norwegia czy Finlandia (góry, piękna zima).
Budżet dość mały więc bez szaleństw, tzn. tanie miejsca. :)

Pozdrawiam
Olek

PS Do krajobrazów Sigma 10-20mm czy Canon 17-40mm f/4L?

Bieronskee
07-11-2010, 15:52
Hmm. Dzięki za info. :)

trothlik
07-11-2010, 22:53
Norwegia!!! Kurde jadę z tobą.
A tak na poważnie to aż tak strasznie drogo nie jest. Południe Norwegii jest śliczne im dalej na północ tym mniej fiordów ale i tak warto jechać. Z tego co pamiętam część dróg od września do marca jest zamknięta także nie wiem czy aż tak daleko na północ uda ci się dotrzeć (zakładam że jedziesz autkiem). Poza tym gdziekolwiek możesz się zatrzymać do jednej doby bez niczyjej zgody. I uważaj na renifery, nie są niebezpieczne ale nie wnikają czy chodzą po łące czy drodze.

Canion
08-11-2010, 09:45
to ja na Norwegie tez poprosze o wpis na listę