PDA

Zobacz pełną wersję : Odpis od podatku zakupionego aparatu



rafi_szymon
02-11-2010, 22:27
Witam,

czy ktoś z Was orientuje się czy jest możliwość odpisania od podatku VAT nowo zakupionego aparatu (np. 50D wraz z obiektywem) przez kogoś kto prowadzi działalność gospodarczą ? Czy ta działalność musi być związana z fotografią, czy można np być np firma budowlana, jakakolwiek inna ... ?
Czy są jakieś ograniczone kwoty do odpisania...?

Zbieram się do "grubszego zakupu", więc jeśli jest możliwy taki odpis, to poszukałbym wśród znajomych jakiegoś człowieka z działalnością... :)))

Pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc !

PawelB
02-11-2010, 22:35
Działalność nie musi być ściśle związana z fotografią, ale kupowany sprzęt musi mieć praktyczne zastosowanie w prowadzonej działalności. Przykład który podałeś, firma budowlana musi mieć możliwość robienia dokumentacji fotograficznej poszczególnych etapów budowy, więc aparat jest potrzebny. Piekarz już nie bardzo będzie mógł uzasadnić zakup aparatu.

Aki007
02-11-2010, 22:53
ja wiem z mojego przykładu, że jak szykowały się pierwsze większe zakupu to gadałem z mamą, która ma biuro usług księgowych i poszliśmy do jakiegoś urzędu i rozszerzyliśmy o działalność fotograficzną i wtedy jest wszystko spoko i nie ma prawa się nikt do Ciebie przyczepić, nawet jak piekarz rozszerzy o działalność foto to może sobie kupować co chce..
a wcześniej nawet jak jeszcze nie było rozszerzone to i tak normalnie kupowaliśmy na fakturę VAT i potem odliczenie bez najmniejszych kłopotów.. więc nie masz się czego obawiać

Vitez
03-11-2010, 01:33
:arrow: http://www.canon-board.info/showthread.php?t=56880