PDA

Zobacz pełną wersję : Sterownik ekranu przestał działać przy obróbce w Photoshop



AgaP
29-10-2010, 16:23
Jak w temacie:

"Sterownik ekranu przestał działać ale odzyskał sprawność" mam taki komunikat po zniknięciu i ponownym samoczynnym włączeniu się ekranu przy obróbce w Photoshop CS5.


Zdarzyło mi się to kilka razy. Nie mam pojęcia, czy jest to wina sterownika, Windowsa 7, czy samego Photoshopa. Photoshop później ślicznie "wisi". Najgorzej jest to wkurzające, gdy wysypie m ie się przy zdjęciu, które już mocno obrobiłam. :twisted:

Od razu mówię, że komputer raczej nie powinien mieć problemu z "pociągnięciem" programów.

Czy ktoś się już z czymś takim spotkał? Jakie może być rozwiązanie problemu?

dziobolek
29-10-2010, 16:29
Hmmm, może... :roll: aktualizacja sterowników karty graficznej???

Pozdrówka!

AgaP
29-10-2010, 18:18
Sterowniki świeże.

Monitor Eizo Flexscan S2231W, zapomniałam dodać.

Krzychu
29-10-2010, 18:25
Czy ktoś się już z czymś takim spotkał? Jakie może być rozwiązanie problemu?

Tak - w CS4 - to była wina sterowników konkretnego modelu karty + włączony OpenGL w Photoshopie - żeby cały czas używać OpenGLa wymieniłem kartę (która wg. wszelkich testów była sprawna). Doraźnie to spróbuj wyłączyć OpenGL pod Ctrl-K -> Performance.

dziobolek
29-10-2010, 18:28
Sterowniki świeże.

Monitor Eizo Flexscan S2231W, zapomniałam dodać.

A było wogóle OK??? Bo jeśli tak, to przywróć poprzedni sterownik.

Pozdrowka!

AgaP
29-10-2010, 19:12
Tak na wszelki wypadek wrzucam jeszcze specyfikację sprzętu.

karta: Ge Force 9800 GT (w sklepie zaklinali się, że z CS5 powinna współpracować bez problemu).

Procesor: IntelCore i5 CPU 750@2.67GHz
Ram 4GB (dostępne 2,99 bo na chwile obecna mam wrzucony 32-bitowy Windows- tak mi w sklepie zainstalowali, a ja za późno sprawdziłam i do tej pory nie miałam czasu przeinstalować na 64)

Nie wiem, czy to może być jakaś podpowiedź ale kilka razy przy pędzlowaniu krzyczał CS5, że mu RAM-u brakuje.

dziobolek: ten sterownik jest od "nowości", czyli od maja ;-), sprawdzałam, jest aktualny

Krzychu: CS5 zaczął mi cudować niedawno (bo dzieje się to tylko kiedy go używam) wcześniej było ok (kupiłam w sierpniu), nic w kompie nie zmieniałam, nie instalowałam, ki czort????

Krzychu
29-10-2010, 19:32
To nie mam pojęcia - ja miałem problem zdaje się z 9600GT ale to od samego początku jak postawiłem nowy system (win7 64 bit) i zmiany kolejnych sterowników nic nie dawały. Wyłącz OpenGL i zobacz czy pomoże to będzie wiadomo że to kwestia sterowników karty (chociaż w zasadzie bardziej wina PSa - jak grzebałem kiedyś w temacie to ludzie narzekali że to tak badziewnie napisane).

Co do braku pamięci - masz może wyłączonego swapa, ewentualnie mało miejsca na scratchu ? Bo mi tak krzyczał jak działałem na jakimś wielkim wielowartwowym pliku (mimo że mam 8GB ramu - ale mam wyłączonego systemowego swapa).

greg7878
29-10-2010, 22:43
Jak w temacie:

"Sterownik ekranu przestał działać ale odzyskał sprawność" mam taki komunikat /.../


/.../ Nie mam pojęcia, czy jest to wina sterownika, Windowsa 7, czy samego Photoshopa /.../
Czy ktoś się już z czymś takim spotkał? Jakie może być rozwiązanie problemu?
U mnie kilkukrotna zmiana sterowników , stawianie na nowo systemu nic nie dawało , pomogła dopiero wymiana karty na inny egzemplarz ( GF 6900GT ).

Najdziwniejsze dla mnie było to , że z grami córki nie było problemów ...:!: :?