PDA

Zobacz pełną wersję : Wsadowe skalowanie zdjęć pion/poziom w PS



molmagic
28-10-2010, 10:31
Mam pytanie, czy ktoś wie jak można wsadowo skalować zdjęcia pionowe i poziome na raz aby na dłuższym boku miały taki sam rozmiar?

Wiem, że można to zrobić innym programem, ale żeby zaoszczędzić czas wolałbym zrobić to w PS i połączyć z innymi akcjami.

Wiem, że można rozdzielić pliki pionowe i poziome, ale szukam sposobu jak zrobić to bez rozdzielania.

Za konstruktywne odpowiedzi z góry dzięki:)

MariuszJ
28-10-2010, 10:37
Mam pytanie, czy ktoś wie jak można wsadowo skalować zdjęcia pionowe i poziome na raz aby na dłuższym boku miały taki sam rozmiar?

Wiem, że można to zrobić innym programem, ale żeby zaoszczędzić czas wolałbym zrobić to w PS i połączyć z innymi akcjami.

Wiem, że można rozdzielić pliki pionowe i poziome, ale szukam sposobu jak zrobić to bez rozdzielania.

Za konstruktywne odpowiedzi z góry dzięki:)
Robi to z używanych przeze mnie programów Lightroom oraz FastStone Image Resizer.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img109.imageshack.us/img109/8817/resizeo.jpg)
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
.
Przepraszam, nie zauważyłem że chcesz to zrobić w PS, a nie na zewnątrz. Hazan, czy mógłbyś skasować mój wpis, zginęła mi edycja postów... :twisted:

gabor
28-10-2010, 11:21
W PS4 PL
Plik->Automatyzuj->Zmieść obraz
Powinno pomóc

dziobolek
28-10-2010, 12:42
:roll: Procesor obrazow???

Pozdrowka!

lukaszczecin
28-10-2010, 16:06
Robisz akcje i nagrywasz w niej zmianę rozmiaru obrazu wpisując nową wartość tylko dla dłuższego boku. O to Ci chodziło?

xarfax
28-10-2010, 16:50
Robisz akcje i nagrywasz w niej zmianę rozmiaru obrazu wpisując nową wartość tylko dla dłuższego boku. O to Ci chodziło?
a to nie jest tak, że PS nie zapamięta, że chodzi o dłuższy bok, tylko że chodzi o pion lub poziom?
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
sprawdziłem - tak właśnie zapamięta, pion lub poziom a nie dłuższy czy krótszy bok

lukaszczecin
28-10-2010, 19:08
a to nie jest tak, że PS nie zapamięta, że chodzi o dłuższy bok, tylko że chodzi o pion lub poziom?
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
sprawdziłem - tak właśnie zapamięta, pion lub poziom a nie dłuższy czy krótszy bok

Źle zrozumiałem. Faktycznie tak jakbyś chciał chyba się nie da w PS. Już o tym było gdzieś pisane. Ja mam dwie akcje - jedną dla pionowych i osobną dla poziomych. Bez rozdzielania się nie da. Chyba, że wszystkie foty postawisz np. do pionu i wtedy jedną akcją. Tylko, że to tyle samo zabawy co z rozdzielaniem :)

dziobolek
28-10-2010, 19:22
Nie wiem od której wersji PS, ale do tego już nie potrzeba tworzyć akcji.
Załatwia to Procesor Obrazów (Image Processor) dostępny z poziomu Brigde.
Tyle że nadal trzeba segregować pionowe i poziome osobno.
Może kiedyś wpadną na to, by coś zmienić/dodać...

Pozdrówka!

berith1
28-10-2010, 20:52
Nie wiem od której wersji PS, ale do tego już nie potrzeba tworzyć akcji.
Załatwia to Procesor Obrazów (Image Processor) dostępny z poziomu Brigde.
Tyle że nadal trzeba segregować pionowe i poziome osobno.
Może kiedyś wpadną na to, by coś zmienić/dodać...


Już na to wpadli. Przecież w wersji CS5 jest w Bridge opcja "Eksportuj" (zakładka obok filtrów i kolekcji). W opcjach eksportu ustawia się pole "Ogranicz, aby dopasować" podając liczbę pikseli dłuższego boku i potem to już automat resztę robi sam - poziome i pionowe skaluje tak, żeby dłuższy bok wynosił tyle, co ustawiliśmy. Proste :)

dziobolek
28-10-2010, 22:06
Już na to wpadli. Przecież w wersji CS5 jest w Bridge opcja "Eksportuj" (zakładka obok filtrów i kolekcji). W opcjach eksportu ustawia się pole "Ogranicz, aby dopasować" podając liczbę pikseli dłuższego boku i potem to już automat resztę robi sam - poziome i pionowe skaluje tak, żeby dłuższy bok wynosił tyle, co ustawiliśmy. Proste :)

No faktycznie... sprawdziłem - działa :shock:
Hmmm :roll: w życiu bym nie wpadł na to, by tam szukać.
powinno być IMHO zintegrowane z procesorem obrazów, ale... ja się nie znam ;-)

Wielkie Ci dzięki Dobry Człowieku :mrgreen:

Pozdrówka!

Grzesiek_PL
28-10-2010, 23:30
Hmmm o jakim skalowaniu w pionie i w poziomie mówicie :) ? Ja zawsze robię to tak (dłuższy bok ma 1280px) :

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img801.imageshack.us/img801/1252/sasfv.jpg)

Mellan
28-10-2010, 23:40
:)
Jest też File/Automate/Fit Image...

lukaszczecin
28-10-2010, 23:41
tak sobie teraz wpadłem na pomysł, że w starszej wersji PS'a zamiast podawać ilość pikseli można podać %, wtedy obraz zostanie zmniejszony zawsze o tyle samo bez względu czy jest w pionie czy poziomie :D
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
tak sobie teraz wpadłem na pomysł, że w starszej wersji PS'a zamiast podawać ilość pikseli można podać %, wtedy obraz zostanie zmniejszony zawsze o tyle samo bez względu czy jest w pionie czy poziomie :D Z tego robimy akcje i też robi się samo :)

Vitez
29-10-2010, 18:13
Hmmm o jakim skalowaniu w pionie i w poziomie mówicie :) ? Ja zawsze robię to tak (dłuższy bok ma 1280px)

Ja dokładnie tak samo. Nie trzeba nic sortować, choć akurat w Bridge sortowanie wg orientacji jest banalne, ale po co dwie porcje obrazków mielić osobno.