PDA

Zobacz pełną wersję : Di622 MARK II kontra YongNuo YN-468/YongNuo YN-460 II



ToleDo
27-10-2010, 23:50
Witam,
chciałbym zasięgnąć opinii kolegów na temat wskazanych przeze mnie lamp.

http://www.nissindigital.com/en/di622mii.html

http://mega-pixel.iai-shop.com/product-pol-687-Lampa-Blyskowa-YongNuo-YN-468-do-apartow-Canon-7D-5D-1D-50D-40D-550D-500D-450D-400D-1000D.html

http://mega-pixel.iai-shop.com/product-pol-685-Lampa-Blyskowa-YongNuo-YN-460-II-YN460-II.html

Lampe mam zamiar używać do sporadycznego doświetlania jak pierwszą lampę.
Gdy pasja się rozwinie bardziej, pokuszę się o lepszą.
Na razie szukam czegoś taniego i mało skomplikowanego.
Zainteresowała mnie z pierwsza i druga (druga zdecydowanie tańsza w HK),
trzecia była już omawiana i ją jako odnośnik dołączyłem.
Jak czytałem forum nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi wskazującą na przewagę któregoś z proponowanych modeli.
Proszę o pomoc w wyborze jak również przedstawienie za i przeciw w/w modeli.

szwayko
28-10-2010, 08:37
Nie szkoda Ci pieniędzy kupować chinczyki w Polsce. YN468 w Polsce 420zł + przesyłka ze 20zł.
A z ebaya masz za 280 zł razem z przesyłką -tyle że 2 tygodnie trzeba czekać.
Tutaj sprzedawca od którego kupiłem już 6 lamp czy inne pierdoły, mogę polecić.
http://cgi.ebay.pl/YN468-Flash-Speedlite-for-Canon-30D-40D-50D-7D-1D-II-/220604055355

Teraz nawet nie trzeba visy żeby paypalem płacić.
Kupowałem nie więcej niż dwie na raz, tyle że 460II tych 468 nie znam.

Co do Di466 to bawiłem się wersją I, musisz uważać jeżeli kiedyś będziesz chciał jej używać jako bocznej na radiu, bo po minucie usypia się i radio jej ni budzi. Dobra lampa ale chyba tylko jak jest na sankach aparatu. Nie wiem czy poprawili to w wersji II.

Jako druga lampa z boku to lepiej kupić porządny manual i tutaj wygrywa 460II - większa moc i kupisz dwie w tej cenie.

AMMarshall
28-10-2010, 09:09
Jeśli to Twoja pierwsza lampa i będziesz jej używał na sankach aparatu to zdecydowanie bierz Nissina. Marka dobra, pewna i przewidywalna.
Jak będziesz chciał się w przyszłości bawić w strobing to sobie podokupujesz wynalazki typu Yongnuo.

obcy21
28-10-2010, 10:22
sam jestem zainteresowany tym Di622 - używać mam go zamiar tylko na sankach - przynajmniej jak na razie. Czyli prosty wniosek: jak na sankach w aparacie to na początek można brać nissina a jak już zabawa grubsza to tylko speedlite. fakt cena 430EX II to ok 900zł a nissin to coś koło 500zł.

ToleDo
28-10-2010, 21:59
Nie będę ukrywał że liczyłem na trochę więcej "merytorycznej" krytyki wybranych lamp.
Niema użytkowników lamp YongNuo YN-468 ? Choć parę słów praktycznych by mi się przydało.
Jak zauważył kolega szwayko można tą lampę mieć w cenie 1/2 Nissini Di622 mk II ... to mnie bardzo ciągnie w jej kierunku, ale brak opinii ... :(
Jeśli jest w sprzedaży w sklepach ( tu mi pasuje że w W-wie ) to pewno jest jakiś serwis, bo płacić 160 PLN za kartę gwarancyjna to mi się nie widzi, bo to ponad 1/3 ceny więcej.
Jako że nie pali mi się z zakupem, dopiero za pół roku mam wyjazd na który chce ją zabrać, ale wcześniej dobrze by było się z nią obeznać, poczekam na więcej opinii.

Proszę się nie krępować.... piszcie :-)

grubcio644
01-11-2010, 18:34
witam od paru dni jestem posiadaczem lampy YN-468 i narazie nie narzekam
mocy jeszcze nie zabrakło ;) , posiada funkcje wielokrotnego błysku (stoboskop), działa bardzo dobrze no i jeszcze posiada TTL którego YN-460 nie ma , jednak mam zamiar dokupić 460 II .


PS. udało mi się wyrwać za 350 zł jakoś nie zbyt mi pasują aukcje Ebay ale to już sprawy prywatne (nie lubię długo czekać).

lok
24-11-2010, 18:09
Przymierzam się do zakupu tych lamp błyskowych. Posiadam wyzwalacze radiowe a Pixel TR-332. Czy ktoś może sprawdzał czy z tym modelem lampy wyzwalacz działa. Wiem że nie ze wszystkimi modelami lamp Yongnuo wyzwalacze te działają.
Czy ktoś może w Poznaniu posiada takie lampy żebym mógł je wypróbować.
Dodam że zależy mi tylko na trybie manualnym. A może inna ciekawa alternatywa w podobnej cenie.

Przemek_PC
29-11-2010, 01:02
Też się przymierzam do zakupu tych lamp z tymże wyzwalać je mam zamiar fotocelą poprzez 580EX wyzwalaną radiowo. Oczywiście 580 w manualu. Tu jest jakiś test tej lampy http://www.wiejaczka.pl/test-lampy-blyskowej-yn-460-ii/

yarson
30-11-2010, 00:33
tu masz wszystkie YN http://speedlights.net/ i nie tylko

przemyslawsz
09-12-2010, 17:29
Gdzie ju kupujecie? Mój kumpel zamówił z Chin i teraz ma problem bo mu się zepsuła. Po miesiącu użytkowania ...

Krzysiek27
09-12-2010, 18:47
Ja swoje zamawiałem też z Chin, ebay - użytkownik foto4easy, na razie nic nie padło i tak mam nadzieje pozostanie. Myślę że sensownym wyjściem byłoby pójście do jakiegoś elektronika. Jak to nie pomoże, to kontakt ze sprzedawcą.

dziobolek
10-12-2010, 11:55
Gdzie ju kupujecie? Mój kumpel zamówił z Chin i teraz ma problem bo mu się zepsuła. Po miesiącu użytkowania ...

A w czym ma problem, żeby reklamację złożyć???

Pozdrówka!

Przemek_PC
10-12-2010, 12:30
W tym, że koszt przesyłki jest znaczący w porównaniu z ceną nabycia lampy a sprzedawca często wymaga przesyłki z trackingiem co jeszcze bardziej podnosi koszt. Teraz jasne?

dziobolek
10-12-2010, 14:36
W tym, że koszt przesyłki jest znaczący w porównaniu z ceną nabycia lampy a sprzedawca często wymaga przesyłki z trackingiem co jeszcze bardziej podnosi koszt. Teraz jasne?

A ty zawsze odpowiadasz za kogoś??? Czy to był może twój konkretny przypadek?
W moim przypadku, po kontakcie ze sprzedawcą, towar był odsyłany na koszt sprzedawcy.
Dlatego pytam, bo wiele osób "gdyba" sobie (nic osobistego ;-) ) lub zwyczajnie odpuszcza.

Pozdrówka!

Przemek_PC
10-12-2010, 14:48
Tak, mam kilkuletnie doświadczenie w kwestii zakupów w Chinach i HK i również reklamacji wadliwych towarów i bynajmniej nie są to ilości typu jedna wadliwa sztuka na pół roku. Nie wiem, może klientów z Irlandii traktują inaczej.

Usjwo
10-12-2010, 15:27
Ja jak kupwalem to pierwsza 468 nie dzialala (tzn. nie blyskala), ale nastepne 468 i 560 dzialaly i dzialaja. Dal mnie te lampy to rewelacja jak popatrzy sie na cene.

ToleDo
11-12-2010, 01:59
Decyzja zapadła 21 dni temu gdy kupowałem w hk YONGNUO YN468.
Dziś dotarła :)
Zaczynamy zabawę z lampą.
Bardzo Ciekawą ulotkę znalazłem wewnątrz opakowania.
YN 460 - TX 2.4G wireless TTL commander i YN460-RX 2.4 G wireless TTL .
To w innym wątku napisze ;)

Adso
16-12-2010, 21:57
Przymierzam się do zakupu tych lamp błyskowych. Posiadam wyzwalacze radiowe a Pixel TR-332. Czy ktoś może sprawdzał czy z tym modelem lampy wyzwalacz działa. Wiem że nie ze wszystkimi modelami lamp Yongnuo wyzwalacze te działają.
Czy ktoś może w Poznaniu posiada takie lampy żebym mógł je wypróbować.
Dodam że zależy mi tylko na trybie manualnym. A może inna ciekawa alternatywa w podobnej cenie.

YN468 z TR-332 nie działają, mam jedno i drugie, nie działa bo nie może, w specyfikacji, która znalazłem na stronie Pixela "jak byk stoi", że nie obsługuje....

blumarine
19-12-2010, 14:00
Też posiadam yn-468, kupiłem ją zamiast 580ex2 żeby było zabawniej :P
Narazie się tylko pobawiłem bo staram się lamp używać najrzadziej jak się tylko da, stad też taka wymiana. Nie będę ukrywał ze przy wyborze zdecydowała obecność LCD, bo gdyby nie to oraz fakt ze Nissin Di622 nie współpracuje podobno z radiówkami RF-602, które chce nabyć w niedalekiej przyszłości, to bym brał tego drugiego. Pierwsze wrażenia miałem raczej średnie, nie robi ona wrażenia pewności, napewno jakbym poważniej bawił się fotografia to byłaby co najwyżej backupem, ale do amatorki, do nauki jest doskonała, cena wydaje się atrakcyjna w stosunku do możliwości, ale jak już wspomniałem to sprzęt do mniej "odpowiedzialnych" zastosowań. Mam nadzieje ze długo podziała :)

flankerp
20-12-2010, 21:46
Moj Nissin smiga na Photixie Aster bez zadnego problemu, ale moze przez to, ze to Mark II i cos tam poprawili.
Jakby ktos chcial zobaczyc, to bede w Poznaniu w dniach 8-14 Stycznia :)
Albo zapraszam do Cork ;)

tsergairl
08-01-2011, 19:30
... kumpel zamówił z Chin i teraz ma problem bo mu się zepsuła. Po miesiącu użytkowania ...

moze kilka slow wiecej , co rozumiesz prze to ze sie zepsula, ja moja mam juz patre miechów, zaliczyla glebe ze trzy razy , obudowa juz ponadlamywana, za kazdym upadkiem tez sie "psula" , ale to psucie to nic innego jak kiepsko wykonane sprzynki podtrzymujace baterie , poprostu podczas mocniejszego uderzenia upadku itp bateria niejako "dociska" sprezynke a ta juz nie chce sie odgiac spowrotem, naprawa trwa jakies 3 minuty , wystarczy wziac srubokret i poodginac sprezynki i lampa dziala na nowo :-)

kontrukcja tej lampy jest jak konstrukcja cepa , "tam poprostu nie ma ci sie zepsuc" ;-) ;-)

pozdrawiam

T

Fik
09-01-2011, 21:45
a ktoś próbował YN 468 podpiąć do 5D lub 5D II ?
może było by jako backup ?

Usjwo
10-01-2011, 16:13
a ktoś próbował YN 468 podpiąć do 5D lub 5D II ?
może było by jako backup ?

Ja wprawdzie nie do 5, ale podpinalem do 40D i dziala bez zarzutu. Nawet wydawalo mi sie ze szybciej sie laduje niz 580EX, ale pomiarow nie robilem, takie subiektywne wrazenie. Zdjecia wyszly naswietlone poprawnie

naras
24-10-2011, 20:30
Wszędzie napisane, że owego nie posiada :)

dinderi
25-10-2011, 10:41
YN-460II nie posiada wspomagania AF.

To jest bardzo prosta lampka, która ma jedynie fotocelę na 1 i 2 błysk, oraz regulowaną moc.

niechcemisie
18-01-2012, 12:49
Odświeżę wątek.
Zainteresowany jestem zakupem dwóch dodatkowych lamp i zestawem wyzwalania do nich (RF-602 czy coś innego...?). Prawdopodobnie będą to YN-460II.
Czy ktoś ostatnio poczynił zakup podobnego zestawu 2x YN-460II plus wyzwalacz z 2-3 odbiornikami na ebay`u i może mi podpowiedzieć u którego sprzedającego warto zrobić zakupy aby nie doszło mi cło i paczki zostały wysłane jako gift?
Będę wdzięczny za pomoc.
Pozdrawiam

sylwek2k
18-01-2012, 13:03
Czy ktoś ostatnio poczynił zakup podobnego zestawu 2x YN-460II plus wyzwalacz z 2-3 odbiornikami na ebay`u i może mi podpowiedzieć u którego sprzedającego warto zrobić zakupy aby nie doszło mi cło i paczki zostały wysłane jako gift?

A po co sciemniac, skoro nie przekroczysz kwoty zwolnionej z cla (150 'ojro')?


Chyba ze jeszcze VATu sie boisz...

niechcemisie
18-01-2012, 13:28
Kwestia jest prosta. Po co przepłacać? Jakby mi nie zależało na tanim zakupie to kupiłbym z allegro i ktoś by na tym zarobił.

sylwek2k
18-01-2012, 16:03
Co za problem zamowic 3 osobne przesylki?

Do 45 ojro na pewno nie sa oVATowane. A to jest na dzien dzisiejszy okolo 200 zeta - czyli miesci sie zarowno cena lampki jak i cena wyzwalaczy.

Bo nawet nadanie jako 'gift' nie daje gwarancji, ze przesylka nie zostanie przez nadgorliwego celnika owatowana...

flankerp
31-05-2012, 17:13
Ja kupiłem dwie YN460 na eBayu za 38 Euro z przesyłką za sztukę (UK)
Z Chin było niewiele taniej a mi się nie chciało czekać dwa tygodnie...
Poza tym te lampy są tak tanie, że aż nie do wiary.. Ja chciałem na początku inwestować w żarówki błyskowe, ale tutaj mam dodatkowo regulację mocy, co się przydaje no i jakby nie było działają na baterię ;) (wyzwala też na pierwszy i drugi błysk; S1 i S2)

Polecam ;)

haze
31-05-2012, 17:59
Ja niedawno dostałem zamówioną z HK lampkę YN 468II. Wyszło mnie to 100zł taniej niż najtańsza oferta na znanym portalu aukcyjnym. Cła ani Vatu mi nie naliczono, przesyłka oznaczona była jako gift i szła prawie równo 2 tygodnie.
Niestety pomimo bardzo fajnej jakości na początku miałem problem z lampą, błyskała kiedy chciała (tzn częste czarne fotki...), już myślałem że to typowa dla lampek YN usterka kondensatora wyzwalającego (kosztuje niewiele - zamówiłem na zapas przez e-bay 10 szt. w cenie 16zł z przesyłką), ale lampa nagle zaczęła dobrze strzelać i póki co jest ok. Z ciekawostek ma bardzo skuteczne wspomaganie AF (wyświetla taki kraciasty wzór na obiekcie). Bardzo szybko się ładuje - pełna moc błysku na dobrych aku to poniżej 2s!!! W zasadzie jedyny minus to dość słaba moc (niby GN 33, ale to przy ISO 200 chyba podają...) no i częste problemy z kondensatorem wyzwalającym (tutaj naprawa we własnym zakresie to grosze). Do zastosowań amatorskich zdecydowanie można polecić, natomiast do zarobkowania kategorycznie nie polecam:-)