PDA

Zobacz pełną wersję : JAK ustawić ostrość manualnie w CANON S5 IS?



annasannas
26-10-2010, 14:56
Witam,

jestem zawiedziona bo albo S5 IS nie ma manualnego ustawienia ostrosci albo ja (zgubiwszy instrukcję) jestem jełop i nie mogę tych ustawień znaleźć. Ludzie piszą że aparat ten robi "ładne portrety z rozmazanym tłem"...hmmm....u mnie tlo wcale nie jest rozmazane.Prosze odpiszcie, jak osiągnąć tym aparatem prosty efekt: obiekt bliski ostry a tło rozmazane.

Będę bardzo wdzięczna

wiktor2323
26-10-2010, 15:30
ustawić ostrość na obiekt który mamy blisko, a tło to tylko i wyłącznie zależy od przysłony. Czym mniejsza liczba tym tło bedzie bardziej " rozmazane"

Bangi
26-10-2010, 16:29
na pewno nie da się osiągnąć kompaktem efektu takiego jak DSLR

LuMa
27-10-2010, 20:50
im dasz większy zoom tym tło wyjdzie bardziej rozmazane, a ostrość na obiekt - ja tak robię S5. wychodzą fajne zdjęcia.

siudym
29-10-2010, 06:31
z lewej przy obiektywie masz 2 przyciski - macro i MF. Wciskajac MF mozna krzyzakiem ustawiac ostrosc manualnie.

A portret w kompakcie aby rozmyc tlo musisz sie oddalic od osoby i zrobic to mozliwie najwiekszym 'ZOOM'.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
np. cos takiego z S2 IS na 12x zoom, pelen kadr

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img3.imageshack.us/img3/3571/komunia042.jpg)
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
Tylko nie rob tego na AUTO, ale w AV ustawiajac na F3.5 na 12x.

annasannas
01-11-2010, 10:36
Hej,
dzieki wszystkim za odpowiedzi.
Jak na razie zastosowalam sie do waszych rad i nie wiem dlaczego moj aparat zawsze wybiera ostrym to co w dali a pierwszy plan jest tak nei ostry ze hej. Siudym, napisz kika słów wiecej na temat tego guzika MF...gdy go trzymam wcisniety pojawi sie swego rodzaju skala po prawj oraz kwadrat zwiekszajacy obraz w centrum kadru. Czego jest to skala?co mi daje zwiekszanie jej i zmniejszanie?jak przesuwasz kwadrat?
bede wdzieczna

siudym
01-11-2010, 19:52
wciskasz go i jest skala w cm i metrach potem, krzyzak gora dol to zmiana ostrosci/ostrzenia. W menu powinno byc opcja LUPA OSTROSCI na włącz i wtedy w sroku ekranu jest powiekszenie 1:1 okienko i widac dokladnie ostrosc.

Do bani takie ostrzenie w serii S/SX, ale co poradzisz cos za cos. Inne modele jak Fuji maja duze obiektywy z pierscieniami ladnie, ale znowu wielkosc body robi swoje (s/sx sa pale jak schowaja pyszczki)
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
sa MAŁE (nie 'pale') ;)

annasannas
01-11-2010, 20:05
Dzieki:)
ide w teren popróbować:)