PDA

Zobacz pełną wersję : Canon PowerShot S80



Wycior
29-11-2005, 08:45
Zastanawiam się nad zakupem tego aparatu gdyż mój stary dokonał żywota. :neutral: Potrzebny mi aparat lekki o niewielkich rozmiarach nowoczesny który zrobi dobre fotki a którego będę mógł nosić ze sobą w kieszeni kurtki. Często robię fotki pająków, modliszek i innych robaków dlatego ciekawi mnie czy tym aparatem da się zrobić takie fotki ? :roll: Do tego aparatu są opcjonalnie nakładki na obiektyw wide i zoom, opłaca się je nabyć czy to tylko badziewie ? Czy opłaca się dać 1800 zł za ten aparat czy też lepszym wyborem byłby model S70 bo obiektyw ma taki sam a jest o 500 zł tańszy ? :rolleyes:

orbital
29-11-2005, 09:18
Potrzebny mi aparat lekki o niewielkich rozmiarach nowoczesny który zrobi dobre fotki a którego będę mógł nosić ze sobą w kieszeni kurtki.

Osobiście mogę ci polecić serię IXUS jeśli chodzi Ci o miniaturki do kieszeni, są nie do zdarcia. Co innego zdjęcia... (miałem IXUSa 500)
Też kiedyś stałem przed takim problemem, że chciałem sobie kupić mały aparat, bo go wszedzie wezme itd. I kiedy sobie go sprawiłem to żałowałem już po 10 minutach jego użytkowania, głównie służył mi na uczelni do robienia zdjęć makro kartek, opracowań... takie przenośne ksero sobie z niego zrobiłem :), więc...


Często robię fotki pająków, modliszek i innych robaków dlatego ciekawi mnie czy tym aparatem da się zrobić takie fotki ?
...odpowiadając - tak da rade tym aparatem (PS-ami i IXUS-ami) coś takiego zrobić :)

A tak serio - szkoda pieniędzy na te wszystkie liliputy, ale to IMHO.

KMV10
29-11-2005, 22:10
Poczytaj tutaj: http://www.dpreview.com/reviews/canons80/
Jest trochę odwołań do S70, może to ułatwi Ci decyzję.
Robiłem trochę zdjęć S70, uważam że jak na compact jest całkiem przyjemny, aczkolwiek przy dobrych warunkach oświetleniowych oczywiście.