PDA

Zobacz pełną wersję : niedziałający skrajny punkt AF w 5dmark2



paatryk77
23-10-2010, 13:54
Od jakiegoś czasu zauważam, że prawy skrajny pkt AF w moim 5dmkII łapie/ potwierdza ostrość z częstotliwością ok. 20%. czyli jest prawie bezużyteczny.wiem, że nie jest krzyżowy, ale wszystkie pozostałe niekrzyżowe, np. jego brat :-) - skrajny lewy działa całkiem spoko, - lampka kontrolna potwierdzenia ostrości zapala się od razu, nawet w kiepskich warunkach oświetleniowych i nawet na rzeczach które nie są jakość mocno kontrastowe i nawet przy f/1.4. pomijam kwestie celności ostrości - chodzi mi o problem z łapaniem i potwierdzeniem ostrości. i teraz pytanie, czy to jest kwestia na serwis, czy mozna to jakoś samemu spróbować naprawić, poprzez np. czyszczenie matrycy - czytałem gdzieś że problemy z AF mogą być spowodowane niewidocznym paprochami na ma matrycy.
dzięki za pomoc.

BigDog
23-10-2010, 14:12
Przedmuchaj komorę lustra gruszką - podnieś lustro i dmuchaj. Brudy na matrycy raczej tu nie stanowią a bardziej chodzi o paproch, który może sobie leżeć na samym czujniku.
W canonie 40d oraz 5d I takie dmuchanie uruchamiało czujniki ze skutkiem natychmiastowym :)

paatryk77
23-10-2010, 14:35
TO DZIAŁA! dzięki

BigDog
23-10-2010, 16:37
Musi działać ;) grucha dobra na wszystko :)