PDA

Zobacz pełną wersję : Odczyt z kart SD - pomocy!



rosim
22-10-2010, 23:05
Witam, mój problem polega na tym, że podłączyłem do czytnika kart SD kartę sandisc II 8Mb i chciałem skopiować zdjęcia do komputera. NIestety coś się stało i nagle czytnik prestał widzieć kartę, po czym w komputerze pojawił się komunikat, że zdjęcia nie mogą być skopiowane, mimo tego skopiowło się kilka (na karcie było kilkadziesiąt bardzo ważnycch dla mnie zdjęć). Po ponownym włączeniu czytnika do komputera z karty, niestety znikły zdjęcia, a w katalogu, gdzie zdjęcia były pojawił się dziwny plik o nazwie: USBCŔké i wadze ok.1,9 Gb. Po włożenie karty do aparatu nie ma żadnych zdjęć, ale kiedy chciałem sforamtowac kartę, to okazała sie, że jest na niej ponad 300 Mb danych.
Czy jest możliweodzyskani zdjęć na karcie i w jaki sposób? Bardzo proszę o pomoc.

Shingo
22-10-2010, 23:44
tak spróbuj programami do odzyskiwania zdjęć, w googlach mozesz znaleźć do tego specjalne programy, niestety nazw nie pamiętam

baracuda
23-10-2010, 00:02
Witam, .......................................

Czy jest możliweodzyskani zdjęć na karcie i w jaki sposób? Bardzo proszę o pomoc.


Witam , proszę :

http://www.google.pl/webhp?client=firefox-a&rls=org.mozilla:pl:official&channel=s&hl=pl&source=hp&lr=&btnG=Szukaj+w+Google#sclient=psy&hl=pl&lr=&safe=off&client=firefox-a&rls=org.mozilla:pl%3Aofficial&channel=s&site=webhp&q=odzyskiwanie+zdj%C4%99%C4%87&aq=f&aqi=g4g-o1&aql=&oq=&gs_rfai=&pbx=1&fp=1a1b8455bfcf1f1f

http://www.searchengines.pl/index.php?showtopic=14373

Bogdan56_Ch
23-10-2010, 00:12
do kart lexara dodawany jest program Image Rescue 4, jest super.

luck1985
23-10-2010, 01:29
Mi kiedys sasiad pozyczyl aparat , ze zdjeciami z wesela i poprawin , zamiast usunac jedno zdj ktore zrobilem w pokoju , skasowalem wszystkie :D Odzyskalem wiekszosc zdjec , do kosza poszlo jakies 10-15 fot z 300 ;) Good luck.

rosim
23-10-2010, 20:55
Dziękuję wszystkim za podpowiedzi, niestety, ale zdjęcia które chciałem, pomimo różnego oprogramowania, nie odzyskałem. Na szczeście będę mógł je powtórzyć, tyle, że akurat warunki do zrobienia tego typu zdjeć są tylko kilka razy w roku.
Pozdrawiam

luck1985
23-10-2010, 23:21
Wazniejsze foty mozna odzyskac we firmie ktora sie tym trudni - policja ma tez do takich rzeczy swietny sprzet.
W domowych warunkach nie zawsze sie uda - po formacie juz jest bardzo ciezko , jak wylaczysz kompa albo zresetujesz szanse rowniez maleja .

marecky
24-10-2010, 15:58
Wazniejsze foty mozna odzyskac we firmie ktora sie tym trudni...

Kiedyś miałem problem z kartą Lexara 8gb, każdy sprzęt przestał ją widzieć, uszkodzenie elektroniki. Firma za odzyskanie zażyczyła sobie 1300 zeta.

luck1985
24-10-2010, 18:23
No 30zl nie kasuje , bardzo duzo kasuja za ta usluge. Najczesciej hdd uszkodzony , rozkrecany i dobieraja sie do niego "od srodka" Dysk na smietnik , bo nikt go juz nie zmontuje , a dane odzyskane. Ostatecznosc , dla osob ktorym to zycie ratuje albo pozwoli zarobic dziesieciokrotnosc wydatku na odzysk.

baracuda
24-10-2010, 19:25
Jeżeli bardzo nam zależy na odzyskaniu danych , z różnych powodów ,
reputacja firmy , zarobek , lub po prostu stać nas na to , nie ma
lepszej firmy niż krollontrack , ceny zaczynają się od 400 zł.
W kraju jest 14 oddziałów , jeden mam bardzo blisko , mam nadzieje
że nie będę musiał korzystać ;)

marbo
24-10-2010, 21:15
To może ja się wypowiem konkretnie : wypróbowałem kilka , jeśli nie kilkanaście programików do odzyskiwania zdjęć z kart lub penów - pci us smartrecovery - ten mi się sprawdził wyśmienicie , uratował mi wiele fotek polecam - darmowy i prosty w obsłudze
pozdrawiam