PDA

Zobacz pełną wersję : analogowe wspomnienie



agromen
22-10-2010, 09:46
Witam wszystkich
podczas sprzątania piwnicy znalazłem skarb , zenit11, moja pierwsza lustrzanka . Zrobiłem kilka rolek filmu i jestem zachwycony (ręczny naciąg , manualne ustawienia , praca w ciemni .) , ale oczywiście jakość zenita nie jest powalająca , zacząłem szukać aparatu 35 mm najlepiej Canona i tu jest problem nie mogę znaleźć informacji na temat co wybrać , poradźcie ,
na odzień używam 5D ale taki powrót do korzeni daje mi mnóstwo radości .
czekam pilnie na porady:)

januszP.
22-10-2010, 10:10
EOS 33 manualnie podobny do 5-ki. I jest dobry na wszystko!:-D

MacGyver
22-10-2010, 10:24
na odzień używam 5D ale taki powrót do korzeni daje mi mnóstwo radości .
czekam pilnie na porady:)
Do wyboru masz EOS-y: 5. 50/50e, 30/33, 30V/33V. Każdy z nich ma swoje plusy i minusy, dość dokładnie omówione w tym podforum.
Są jeszcze oczywiście EOS-y 3 oraz 1 (w różnych wersjach) ale jeśli ma to być sprzęt do pstryknięcia kilku rolek w roku to szkoda na nie pieniędzy.

agromen
22-10-2010, 10:42
dzięki za odpowiedzi

Do wyboru masz EOS-y: 5. 50/50e, 30/33, 30V/33V. Każdy z nich ma swoje plusy i minusy, dość dokładnie omówione w tym podforum.
Są jeszcze oczywiście EOS-y 3 oraz 1 (w różnych wersjach) ale jeśli ma to być sprzęt do pstryknięcia kilku rolek w roku to szkoda na nie pieniędzy.


teraz jest to kilka rolek , ale nigdy nie wiadomo co z tego wyjdzie :)

januszP.
22-10-2010, 10:44
pewnie wyjdzie szuflada i od czasu do czasu rolka! Ale dobrze wrócić czasami do "prehistorii".

_igi
22-10-2010, 11:33
Ja bym kupił jakaś starusienka już jedynkę, bawilem się chyba pierwsza albo druga jaka wyszła, ergonomia pisała. Wisieć większy niż w 5dII, uchwyt duży, fajnie wyprodukowany, jak dla mnie bajka. A koszt, 5-6 stow to nie jest dużo, jeśli ma dawać tyle frajdy ;)

Merde
22-10-2010, 11:38
ergonomia pisała. Wisieć większy niż w 5dII

Czy ktoś może to przetłumaczyć na język polski?

MacGyver
22-10-2010, 14:28
teraz jest to kilka rolek , ale nigdy nie wiadomo co z tego wyjdzie :)
Też mi się tak wydawało, po początkowej euforii i dwóch - trzech filmach w miesiącu zszedłem do poziomu rzeczonych kilku rolek na rok.
Jakiś czas temu myślałem o zakupie 3-ki, bo ardzo staniały, ale dogłębna autoanaliza tematu (podczas jakiejś długiej, samotnej podróży samochodem) odwiodła mnie od tego pomysłu i zostałem przy posiadanych w tej chwili 33 oraz Pentaxie MZ-6.
O jakości zdjęcia analogowego decyduje obiektyw i zastosowany materiał światłoczuły, puszka jest od tego żeby trzymać czasy i nie puszczać lewego światła przez tylną ściankę. Oczywiście, AF, ultrakrótkie czasy naświetlania itp to przewaga body jednocyfrowych ale na co komu to? Sportu przecież nikt już analogiem nie robi a do innych zastosowań to co oferują wspominane przez mnie modele jest wystarczające.

Czy ktoś może to przetłumaczyć na język polski?
Nie, nie może :-P
Wprowadziliśmy na CB nową funkcjonalność, która nazywa się "Zagadka na weekend" i to jest właśnie jej premiera :mrgreen::-D

agromen
23-10-2010, 09:29
A jeszcze jedno .
czy do starej lustrzani Canona będę mógł wykorzystać swoją szklarnie?

RNz
23-10-2010, 09:55
pewnie wyjdzie szuflada i od czasu do czasu rolka!
U mnie nawet było odwrotnie :???:
Teraz tylko bateria się samoistnie rozładowuje i nic poza tym.


A jeszcze jedno .
czy do starej lustrzani Canona będę mógł wykorzystać swoją szklarnie?

Szkła EF tak

XLesio
23-10-2010, 17:11
A jeszcze jedno .
czy do starej lustrzani Canona będę mógł wykorzystać swoją szklarnie?

Jak powiesz jakiego systemu używasz...
:mrgreen:

A jeśli chodzi o analogowe body..
Jestem wyznawcą EOSa 30ki, ale wszedłem w niego właśnie ze względu na szkła EF. Gdybym miał teraz budować zestaw od zera, zdecydowałbym się pewnie raczej w śmiesznie tanie szkła FD, i AE-1 lub AE-1 Program. Bo te puszki to kwintesencja:

...ręczny naciąg , manualne ustawienia , praca w ciemni...
i minimum elektroniki :)
A całość wyłącznie "made in japan" z najlepszych lat

agromen
24-10-2010, 10:32
i minimum elektroniki :)
A całość wyłącznie "made in japan" z najlepszych lat[/QUOTE]

i właśnie o to chodzi :-)Prawdopodobnie będzie to canon jedynka , ale jeszcze się waham. Body można kupić za 10-20 funtów na angielskim ebayu i jeśli mogę wykorzystać moje szkła to będzie miodzio.

Jeśli chodzi o szkła to używam canon 27-105 l , 70 200 , i klasycznej 50 ;
wszystko oczywiście pod pełną klatkę

XLesio
25-10-2010, 11:14
Do tych szkieł pucha idealna, tylko..
Boję się że będziesz ją kupował średnio raz na pół roku :wink:

1dynka, tak jak jej cyfrowy potomek, to przecież body dla profi. Co oznacza przebiegi po kilkadziesiąt tysięcy kłapnięć. Ciężko ci będzie kupić body na lata - niestety ryzyko padnięcia migawki będzie bardzo wysokie. A jak już padnie.. To przy koszcie likwidacji usterki bardziej opłaca się zaryzykować kolejny korpus :(

Sam z powyższych przyczyn odpuściłem 2 lata temu 1dynce za ~ $60

oxydum
25-10-2010, 23:15
Moja piątka odpoczywa już na zasłużonej emeryturze, przez pierwsze lata robiłem 40-50 filmów miesięcznie. Ale to było w XX wieku. Teraz sporadycznie założę przeterminowany slajd albo coś czarno białego, entuzjazmu starcza na rolkę lub dwie. Łapiecie się na tym, że po każdym zdjęciu zerkacie na tylną ściankę w poszukiwaniu wyświetlacza?

dinderi
26-10-2010, 08:40
Teraz sporadycznie założę przeterminowany slajd
Kto i gdzie Ci go woła?
Mam przeterminowany, kolorowy slajd średnioobrazkowy i strasznie mnie korci, żeby go naświetlić. Jednak, jeden kolega podciął mi skrzydła twierdzeniem, że nikt mi tego nie wywoła. :(

MacGyver
26-10-2010, 09:10
Kto i gdzie Ci go woła?
Mam przeterminowany, kolorowy slajd średnioobrazkowy i strasznie mnie korci, żeby go naświetlić.
Wywoła wywoła, trzeba poszukać. Nawet na allegrze znajdziesz takie oferty, np te:
http://allegro.pl/listing.php/search?string=wywo%C5%82anie+e-6&from_showcat=1&category=0
A slajd małoobrazkowy (135) możesz oddać do wywołania w każdym Rossmanie czy Fotopajacu. Czeka się trochę ponad tydzień ale jakość usługi jest OK a cena bardzo korzystna.

dinderi
26-10-2010, 09:12
O! Dziękuję MacGyver! Czyli jednak można spróbować sie pobawić :)

MacGyver
26-10-2010, 09:14
Można też pogadać z minkiem (http://www.canon-board.info/member.php?u=1151), on woła sam i jeszcze na bębnie skanuje.

jacek_73
26-10-2010, 18:54
(...). Łapiecie się na tym, że po każdym zdjęciu zerkacie na tylną ściankę w poszukiwaniu wyświetlacza?

po każdym zdjęciu to nie, ale tak ze trzy razy na rolkę :roll:
...no może cztery...

oxydum
26-10-2010, 23:50
zawsze można wrzucić do C 41, piękne, nieprzewidywalne efekty, zwłaszcza na odbitkach ze starych analogowych labów, które nie korygowały na siłę balansu bieli.

SergioM
28-10-2010, 09:35
Łapiecie się na tym, że po każdym zdjęciu zerkacie na tylną ściankę w poszukiwaniu wyświetlacza?

ojjojj zdarza się często jak używam eos 600

XLesio
28-10-2010, 18:00
Ja mam na odwrót...
Niejednokrotnie zdarzyło mi się w trakcie pstrykania cyfrą spojrzeć ile jeszcze zostało klatek filmu :mrgreen:

No ale to wszystko przez proporcje ;)

_igi
01-11-2010, 23:53
Czy ktoś może to przetłumaczyć na język polski?

Uchwyt. Ubóstwiam klawiaturki ekranowe i ich autopodpowiedzi. Przepraszam, już toto udało mi się wyłączyć i nie uświadczysz już "łamigłówki tygodnia".

Franek_
05-01-2011, 14:20
Polecam EOSa 33. Jedynkę (jak już ktoś wspomniał) ciężko dostać niezajechaną. Sam użytkuję 33v i jestem bardzo zadowolony. Oczywiście współpracuje z obiektywami EF, dobrze trzyma czasy, jest porządnie zbudowany - nic więcej nie potrzeba. Osobiście po doświadczeniach z tym aparatem mam duże opory, by zmieniać go na cyfrówkę. Koszty wiadomo, są po stronie nowszej technologii, ale nie potrzeba super nowoczesnego aparatu, by móc robić dobre zdjęcia. Analogi w robieniu dobrych fotografii nie przeszkadzają. Także polecam wspomnianego już wyżej EOSa 33 i życzę udanych zdjęć.

Janeq_2010
19-01-2012, 01:01
Heyah,


Kto i gdzie Ci go woła?
Mam przeterminowany, kolorowy slajd średnioobrazkowy i strasznie mnie korci, żeby go naświetlić. Jednak, jeden kolega podciął mi skrzydła twierdzeniem, że nikt mi tego nie wywoła. :(

1. Sklep Czano-Białe na Prostej www.czarno-biale.pl (sam tam wołam)
2. Foto-Relax przy dawnym kinie Relax, wołają slajdy i inne wieksze niż 35mm raz na dzień odbiór ok 18ej.

Pozdro :lol: Janeq

siudym
02-02-2012, 14:33
Kilka dni temu jeszcze byly kolorowe filmy, teraz znikły :(


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img825.imageshack.us/img825/4360/kodaky.jpg)

Myslalem,ze to blad przegladarki ale na innych tak samo.

rbit9n
03-02-2012, 09:26
to pewnie anonimusi, czy jak im tam. ja tam znalazłem filmy kolorowe, zarówno negatywy, jak i slajdy, o tu: http://www.kodak.com/global/en/professional/products/films/filmsIndex.jhtml
nie będę wklejał zrzutu ekranu, bo znów banana od jakiegoś nadwrażliwca dostanę.