PDA

Zobacz pełną wersję : Nikon Polska rozdaje kase! A co z Canonem :(



pletwal
28-11-2005, 10:29
Witam!
Nikon Polska rozpoczoł swoją nową akcję promocyjną. Ciekawe kiedy Canon Polska pójdzie w ślady Nikona??? Jak wiemy zza zachodnią granicą Canon ma ciekawe promocje! Teraz czas na Canon Polska!!!

http://www.europe-nikon.com/newsdetail.aspx?countryid=23&languageid=25&editorialid=1690

ags
28-11-2005, 10:31
Dziady, a zbieram na Canona, jak można tak kusić ;P

akustyk
28-11-2005, 10:36
Canon pewnie poczeka az sie pojawi jakis nowy model i wtedy pojdzie obnizka na cos starszego...

ale to, swoja droga, nie zalezy od Canona Polska. ceny dyktuje, o ile sie nie myle, centrala w kraju wschodzacej wisni (czy jak to szlo). a oni tam maja czasem dosc dziwne sposoby myslenia

kocis
28-11-2005, 10:42
Święta idą. Ot i tyle.
Widać co warte jest D50!

Pikczer
28-11-2005, 10:49
Zawsze tak jest, ze jak towar sie nie sprzedaje, to promocje trzeba robic :)

muflon
28-11-2005, 10:51
Gdzie to "rozdawanie kasy"?? Bo ja na tej stronie nic takiego nie znalazłem (w sensie, że nie widzę w jaki sposób ja mógłbym trochę szmalu zarobić) ;-)

KMV10
28-11-2005, 10:57
A ile w tej promocji ma on kosztować? Opłaca się?

Tomasz Golinski
28-11-2005, 11:00
Nikon właśnie oświadczyl, jak rozumiem, ze cena D50 była o 400zł za wysoka :lol:

pn_
28-11-2005, 11:34
Nikon właśnie oświadczyl, jak rozumiem, ze cena D50 była o 400zł za wysoka :lol:

Raczej, ze sie juz zamortyzowaly inwestycje i mozna robic promocje.

To tak jak z telefonia komorkowa: splacily sie ogromne inwestycje i pojawila mozliwosc walki cenowej. Co nie oznacza, ze poprzednio ceny byly (w domysle nieuczciwie) za wysokie.

pn_
28-11-2005, 11:35
Widać co warte jest D50!

Uwazaj. Bo nie daj Boze Canon jakas promocje zrobi, np. na 5D, i nie bedziesz wiedzial jak wybrnac.

Polaco
28-11-2005, 11:36
Raczej, ze sie juz zamortyzowaly inwestycje i mozna robic promocje.

To tak jak z telefonia komorkowa: splacily sie ogromne inwestycje i pojawila mozliwosc walki cenowej. Co nie oznacza, ze poprzednio ceny byly (w domysle nieuczciwie) za wysokie.
Nie chce mi sie wierzyc zeby po tak krotkim czasie D50 sie zwrocil, bardziej jestem sklonny uwierzyc w teorie Swiateczna...

pn_
28-11-2005, 11:38
Nie chce mi sie wierzyc zeby po tak krotkim czasie D50 sie zwrocil, bardziej jestem sklonny uwierzyc w teorie Swiateczna...

No co Ty, to takie D70 bez jednego kolka, z podkreconym w kierunku kompaktow softem, i z paroma innymi zmienionymi drobnymi szczegolami, wiec co tu ma sie zwracac.

Smaczny
28-11-2005, 11:51
Wygląda na to, że Nikon został w takim razie w Polsce pionierem Mail-in Rebate na rynku elektroniki użytkowej... Przynajmniej ja się nigdy z tym u nas w kraju jeszcze nie spotkałem.

pletwal
28-11-2005, 11:59
Wygląda na to, że Nikon został w takim razie w Polsce pionierem Mail-in Rebate na rynku elektroniki użytkowej... Przynajmniej ja się nigdy z tym u nas w kraju jeszcze nie spotkałem.
Ja wlasnie tez nie! Widac ze Polska wchodzi do EUROPY! ;)

Tomasz Golinski
28-11-2005, 18:25
Raczej, ze sie juz zamortyzowaly inwestycje i mozna robic promocje.

To tak jak z telefonia komorkowa: splacily sie ogromne inwestycje i pojawila mozliwosc walki cenowej. Co nie oznacza, ze poprzednio ceny byly (w domysle nieuczciwie) za wysokie.
Ja nie twierdze, że była za wysoka, ale że teraz jest za wysoka. Promocje to jakieś zboczenie i lep na naiwnych.

Jac
28-11-2005, 19:26
Canon daje dobre aparaty i to wystarczy, niepotrzebne sa promocje jak sie towar sprzedaje

muflon
28-11-2005, 21:32
Canon daje dobre aparaty i to wystarczy, niepotrzebne sa promocje jak sie towar sprzedaje
Canon też daje cashback - od miesiąca zapominam wypełnić kuponów na zwrot 75CHF za telekonwerter ;-)

Jac
28-11-2005, 21:38
mowimy o polskim nienasyconym rynku? ;-)

muflon
28-11-2005, 21:41
mowimy o polskim nienasyconym rynku? ;-)
No, też :) Był jakiś wątek na ten temat nawet.

Venio
28-11-2005, 22:32
canon nie musi dawac kasy by ktos kupował aparaty z tej firmy... sprzedają sie bo sa bardzo dobre, a jak sie sprzedają to po co ma płacić czy robic promocje? Nikon widocznie kiepsko sie sprzedaje i dlatego jest jak jest...

pn_
28-11-2005, 22:40
canon nie musi dawac kasy by ktos kupował aparaty z tej firmy... sprzedają sie bo sa bardzo dobre, a jak sie sprzedają to po co ma płacić czy robic promocje? Nikon widocznie kiepsko sie sprzedaje i dlatego jest jak jest...

Dopiero niedawno, pare tygodni temu, Canon dawal w Niemczech kase z powrotem po zakupie 20D...

Jakis komentarz moze ze strony Kolegi?

EDIT: aktualnie tez jest -> http://www.canon.de/For_Home/promotions/index.asp

M.in. Canon EOS 20D Cash Back


Jakze fatalnie musi sie ten sprzet sprzedawac w mysl Twojej teorii... :-P

Venio
29-11-2005, 01:54
ich nicht sprechen dojczen :p
uhh sie hiena zerwała z zoltej smyczy ;) mówiłem konkretnie o polsce. Nie znam zagranicznego rynku. Nie orientuje sie w promocjach. Napisałem to nawet po poscie kogoś tam kto mowil ze canona w stanach tez robi promocje. Wiec o co sie rzucasz? :twisted: a jesli faktycznie canon w niemczech daje promocje to widocznie tez mają spadki sprzedazy... normalna rzecz ;) pewnie w polsce tez kiedys moze przyjdzie zoltaczka i wtedy canon bedzie musial sie bronic promocjami. Ale ja mowie o faktach ktore maja miejsce tu i teraz.
pozdrawiam

muflon
29-11-2005, 10:28
Venio, doczytaj. Ostatni cashback Canona jest ważny również w Polsce. Na forum kilka osób opisywało dokładną procedurę (tytuł był zdaje się "gratisy od Canona")

pn_
29-11-2005, 11:20
jesli faktycznie...

Slowo "Jesli" jest tutaj naduzyciem, dalem Ci linka. Mozesz go sobie nawet automatycznie przekonwertowac na inny jezyk.


...canon w niemczech daje promocje to widocznie tez mają spadki sprzedazy

W mysl Twojego rozumowania, to Canon Niemcy chyba bankrutuje, poniewaz w tej chwili w TV na okraglo musi puszczac reklame 350D. Zgroza! Jakze marnie oni przeda! Cash Back, reklamy, co to bedzie!

Dostatecznie glupie, czy kontynuujemy? :-P

Tomasz Golinski
29-11-2005, 11:38
W mysl Twojego rozumowania, to Canon Niemcy chyba bankrutuje, poniewaz w tej chwili w TV na okraglo musi puszczac reklame 350D. Zgroza! Jakze marnie oni przeda! Cash Back, reklamy, co to bedzie!

Dostatecznie glupie, czy kontynuujemy? :-P
Przecież Venio napisał, że się źle sprzedaje. Nie pisał nic o bankrutowaniu. Niepotrzebnie najeżdzasz. Z obniżki cen zawsze należy się cieszyć, obojętnie jak kuriozalną formę przyjmuje (chodzi o zasade cash-backu).

pletwal
29-11-2005, 11:50
Venio, doczytaj. Ostatni cashback Canona jest ważny również w Polsce. Na forum kilka osób opisywało dokładną procedurę (tytuł był zdaje się "gratisy od Canona")
no wlasnie tym tematem bylem zainteresowany ale niestety po kilku apelach nikt nie opisal procedury zwrotu pieniedzy z Polski!!! wiadomo kupic np w Niemczech, miec konto w niemieckim banku itd to nie problem ale .... no wlasnie dla Polski chyba nie ma :(

pn_
29-11-2005, 11:53
Przecież Venio napisał, że się źle sprzedaje. Nie pisał nic o bankrutowaniu.

Ja wiem co on napisal, tylko podnioslem poziom na wyzszy stopien abstrakcji, zeby ukazac cala glupote takiego rozumowania.

muflon
29-11-2005, 12:13
no wlasnie tym tematem bylem zainteresowany ale niestety po kilku apelach nikt nie opisal procedury zwrotu pieniedzy z Polski!!!
Nie chce mi się szukać... ale dałbym głowę, że ktoś w tym wątku do Polski $$$ dostał. Potrzebny był tylko jeden trick, nie pamiętam szczegółów.

Jac
29-11-2005, 17:49
ZTCP to wpisywalo sie podczas rejestracji RFN lub NRD ;-) a pozniej adres do polski :-)