PDA

Zobacz pełną wersję : awaria ?? lampy 580 EX II ?



peet_peet
20-10-2010, 11:26
Witam,
Od kilku dni jestem posiadaczem lampy 580 EX II, ale niestety chyba nie mogę określić się "szczęśliwym posiadaczem". mam bowiem pewien problem i nie potrafię go rozwikłać. Otóż po załadowaniu akumulatorków przy pierwszym uruchomieniu ładnie zaświecił się wyświetlacz z parametrami, ale lampa nie ładowała się. Zmiana akumulatorków sprawiła że nagle zaczęła się ładować. Powrót do pierwszego pakietu aku i jest ok.. działa. Zrobiłem może łącznie 50 zdjęć i ... klapa... w trakcie sesji przestała działać, nie ładuje się. Kilak godzin później... dokładnie tak jak przy pierwszym uruchomieniu.... zmiana pakietu aku itd. Dziś wziąłem sprzęt żeby trochę potestować... pochodziła kilak zdjęć i znów przestała się ładować... nie mam innego pakietu aku więc nie mogę jej ożywić wcześniejszym sposobem...... pozostałe funkcje czyli wyświetlacz i ustawienia pracują normalnie.... co może być powodem takiego zachowania ??

rauf
20-10-2010, 11:41
Witam,
Od kilku dni jestem posiadaczem lampy 580 EX II, ale niestety chyba nie mogę określić się "szczęśliwym posiadaczem". mam bowiem pewien problem i nie potrafię go rozwikłać. Otóż po załadowaniu akumulatorków przy pierwszym uruchomieniu ładnie zaświecił się wyświetlacz z parametrami, ale lampa nie ładowała się. Zmiana akumulatorków sprawiła że nagle zaczęła się ładować. Powrót do pierwszego pakietu aku i jest ok.. działa. Zrobiłem może łącznie 50 zdjęć i ... klapa... w trakcie sesji przestała działać, nie ładuje się. Kilak godzin później... dokładnie tak jak przy pierwszym uruchomieniu.... zmiana pakietu aku itd. Dziś wziąłem sprzęt żeby trochę potestować... pochodziła kilak zdjęć i znów przestała się ładować... nie mam innego pakietu aku więc nie mogę jej ożywić wcześniejszym sposobem...... pozostałe funkcje czyli wyświetlacz i ustawienia pracują normalnie.... co może być powodem takiego zachowania ??

Napięcia? Jakie to aku, czym ładujesz itd?

Ja do sprzętu foto wkładam tylko baterie Duracelki i nigdy nie miałem problemów.
Aku bywa że nie trzymają wartości, albo mają walnięte ogniwa, albo zestopniowane, albo się grzeją, albo rozmiar mają niestandardowy...
Do samochodu RC spoko, do lampy, szkoda zachodu imo.

MacGyver
20-10-2010, 11:51
... nie mam innego pakietu aku więc nie mogę jej ożywić wcześniejszym sposobem......
Jeśli nie masz możliwości zakupić szybko drugiego kompletu akumulatorów (mogą być np Hama, dość tanie ale z lampą dają radę, do nabycia w Media Markcie) to weź w kiosku alkaliczne paluszki (AA - R6) i na nich sprawdź.

krzyrog
20-10-2010, 12:21
Podobnie jak przedmówcy, stawiam na problem z akumulatorami.
Sam miałem w tym roku podobnie tzn. lampa nie chciała się naładować a po włożeniu nowego kompletu akumulatorków nie było już problemów.
Ja testowałem już całą masę akumulatorów do lampy i teraz moim faworytem jest firma eneloop. Mam jedną uwagę dotyczącą akumulatorków firmy eneloop. Nie sugeruj się ich niską pojemnością zadeklarowaną na opakowaniu. U mnie działają znacznie dłużej niż duracell z pojemnością o 1000mA większą.