PDA

Zobacz pełną wersję : Yongnuo ST-E2 - już jest



szwayko
19-10-2010, 09:15
Jest już w sprzedaży wyzwalać E-TTL podczerwieni.
W porównaniu do wersji Canonowskiej ma dużo większy zasięg, bo 42m wewnątrz i 29m na zewnatrz (Canon 24m i 16m). Zasięg w obszarze 90° to 7m (Canon 5m). No i zasilany jest paluszkami a nie 2CR5 i jeszcze się obraca na stopce.
Cena dwa razy mniejsza.

http://www.lightingrumours.com/yongnuo-st-e2-vs-canon-st-e2-review-published-689
http://www.shanzhuoboshi.com/blog/2010/08/30/9090.html
http://www.flickr.com/groups/yongnuo/discuss/72157624725668545/

miszaqq
19-10-2010, 09:56
te + wygladaja zachecajaco ale z tego co doczytalem to brak mu waznej rzeczy jaka jest AF Asist beam, ktory naprawde jest baaaaaaaardzo pomocny w ciemnawych i ciemnych pomieszczeniach, praktycznie mozna lapac AF w totalnych ciemnosciach z oryginalnym ST-E2 [mowimy o rozsadnych odleglosciach, a nie np landszaftach], wiec ten jeden duuuzy minus go dla mnie dyskwalifikuje

MC_
19-10-2010, 10:03
Sam IR jest w mojej ocenie dyskwalifikujący.

szwayko
19-10-2010, 10:11
AF Asist beam, ktory naprawde jest baaaaaaaardzo pomocny w ciemnawych i ciemnych pomieszczeniach,

Przecież jest
http://cgi.ebay.pl/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=180564301825

Piotr_0602
19-10-2010, 10:35
Nie wydaje mi się by miał nie mieć wspomagania AF. To mi wygląda na chińską, poprawioną wersję 10-letniego Canonowego sterownika, za dużo niższą cenę. Aż dziw że nic wcześniej się nie pojawiło. Cena za Canonowski sprzęt woła o pomstę do niebia, za niewiele więcej można kupić porządną lampę. Wydaje się że ma to wszystko co canonowski odpowiednik tylko 2 razy lepsze. Jak się to nie będzie psuło, to się skuszę. 500 juanów to będzie coś koło 200 zł chyba.

MacGyver
19-10-2010, 11:41
Nic tylko kupić :-)
Canonowski oryginał, za cenę którego można mieć 550EX, jak dla mnie jest średnio atrakcyjny. Jeśli prawidłowo działa będzie 99 a nie 9% egzemplarzy to zapewne sprawię sobie tego chińczyka.

dinderi
19-10-2010, 12:02
Ciekawe, ze u dealerów kosztuje cca 100 PLN taniej niz bezposrednio w sklepie Yongnuo :)

Teraz tylko czekac na lampy w/w producenta z pełną obsluga master i slave :)

Piotr_0602
19-10-2010, 12:12
Przewagi wynalazku z Hongkongu, cytuję za:

http://photography-on-the.net/forum/showthread.php?t=934729

"Further range
Accessible via in-camera menu
rotatable
AAs instead of "camera battery" that is hard to find and somewhat expensive
more/easier buttons
Group C"

t00mcio
19-10-2010, 12:42
... ale z tego co doczytalem to brak mu waznej rzeczy jaka jest AF Asist beam

cos slabo u Ciebie z czytaniem :)
tutaj jakis wiekszy opis -> link (http://www.lumengear.com/urls/url_yongnuo_st-e2_Canon.html?ml=6&mlt=system&tmpl=component&KeepThis=true&TB_iframe=true&width=900&height=700)

jest cos co nazwali Ultra-AF
" * YONGNUO improves the assist focus function of Canon ST-E2, enabling farther focus distance with maximum 25 meters."

sebcio80
19-10-2010, 12:48
fajnie ze takie cos zrobili ale w ten zasieg dzialania to lepiej nie wierzyc, Canonowski ST-E2 ma niby zasieg na zewnatrz 15 metrow ale w praktyce to jest sporo mniej, zeby te 15 metrow osiagnac musi byc chyba ciemno na dworze

Piotr_0602
19-10-2010, 13:47
Wygląda na to że wzięli ustrojstwo Canona, poprawili mu prawie wszystkie parametry (zasięg, kąty), dodali grupę C, więcej przycisków, z nieruchomego zrobili ruchomy, dali sensowniejsze zasilanie (paluszki), i sprzedają za dużo niższą cenę.

Jeśli jakość wykonania będzie na podobnym poziomie i awaryjność, to BEZ SENSU kupować orginalny sprzęt Canona. Brawo Hongkong! Do tej pory Canon obrażał nas ceną tego ustrojstwa.

thedoc
19-10-2010, 13:48
fajnie ze takie cos zrobili ale w ten zasieg dzialania to lepiej nie wierzyc, Canonowski ST-E2 ma niby zasieg na zewnatrz 15 metrow ale w praktyce to jest sporo mniej, zeby te 15 metrow osiagnac musi byc chyba ciemno na dworze

Nie mam w prawdzie ST-E2 po w zamian kupiłem sobie 580EX i powiem szczerze w super słoneczny dzień miałem zasięg do 20-25 metrów, rzecz jasna w plenerze, na świeżym powietrzu... nie to co teraz :( Na prawdę nie można narzekać, byle się lampki widziały, jak z tym ustrojstwem będzie lepiej to miło.

sebcio80
19-10-2010, 13:53
żartujesz chyba, ja w słoneczny dzień miałem zasięg przy 580EX max 5 metrów i skuteczność błyskania na poziomie 30%

we wnetrzach moze i bylo 15 metrow ale skutecznosc i tak za niska

model
19-10-2010, 16:13
super, czekałem na coś takiego :)

może zrobimy jakieś zbiorowe zamówienie ?

dinderi
19-10-2010, 16:18
Ja raczej poczekam aż ktoś to kupi i napisze, że naprawdę działa. ;)

malkontent
19-10-2010, 18:43
Ja raczej poczekam aż ktoś to kupi i napisze, że naprawdę działa. ;)

Tylko kto będzie tym ochotnikiem :-)
Poczekamy na opisy na necie i na pojawienie się ofert na allegro.

sebcio80
19-10-2010, 18:53
ale Wy tak serio?
juz lepiej kupic obojetnie jakie dobre zwykle nadajniki radiowe i bawic sie w manualu,
ja system IR Canona przerabialem na samym poczatku z moja zabawą w strobing i nie chce nawet o tym myslec ze kiedykolwiek mialbym go znowu uzywac,

zamiast myslec o kadrze i zdjeciach czlowiek tylko mysli czy lampy blysnely

thedoc
19-10-2010, 20:53
żartujesz chyba, ja w słoneczny dzień miałem zasięg przy 580EX max 5 metrów i skuteczność błyskania na poziomie 30%

we wnetrzach moze i bylo 15 metrow ale skutecznosc i tak za niska


żadnych żartów, nic nie przesadzam, specjalnie tego lata testowałem temat z moimi lampkami, posiadam 1x580ex +3x550ex i centralnie miałem 20 metrów, stąd zawsze się dziwię narzekaniom w tym temacie, inną sprawą jest że nie znoszę całego systemu sterowania grupami lamp w naszym systemie. Sorry za OT - się już nie odzywam :)

photo_addict
29-10-2010, 23:46
Tylko kto będzie tym ochotnikiem :-)
Poczekamy na opisy na necie i na pojawienie się ofert na allegro.

Widziałem w sklepie http://www.mega-pixel.pl
kupiłbym ale czekam na jakieś rozsądne testy. I ciagle zastanawiam sie nad radiem.
Czy ktoś ma Yongnuo ST-E2 i mógłby podzielić się wrażeniami?
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!

Widziałem w sklepie http://www.mega-pixel.pl
kupiłbym ale czekam na jakieś rozsądne testy. I ciagle zastanawiam sie nad radiem.
Czy ktoś ma Yongnuo ST-E2 i mógłby podzielić się wrażeniami?

to poprawny link: http://mega-pixel.iai-shop.com/product-pol-711-YongNuo-ST-E2-Transmiter-bezprzewodowy-do-Canon-zamiennik-Canon-ST-E2.html

thedoc
30-10-2010, 07:42
Fajne to urządzenie ale ma jedną wadę, w specyfikacji nie podano, że działa z serią 5D i wyżej :(

model
30-10-2010, 10:18
A skąd masz taką informację? Masz już może ten wynalazek u siebie? Może jakiś mały teścik :)

thedoc
30-10-2010, 12:00
A skąd masz taką informację? Masz już może ten wynalazek u siebie? Może jakiś mały teścik :)

Skąd? przeczytałem ze zrozumieniem specyfikację z linka post #19 :roll:

photo_addict
30-10-2010, 12:03
Ja mam Canon 20D, niby nie ma na liście kompatybilnych aparatów, ale mam nadzieję że działa.

model
30-10-2010, 12:35
Skąd? przeczytałem ze zrozumieniem specyfikację z linka post #19 :roll:

Aha, tylko napisałeś, że urządzenie działa z serią 5d i wyżej, a na stronie jest napisane "Kompatybilne aparaty: Canon 1000D 550D 500D 450D 400D 350D 50D 40D"

więc podejrzewam, że chodziło Ci, że urządzenie nie działa z serią 5d i wyżej.

No cóż pewnie trzeba poczekać na jakąś nowszą wersję, albo obejść się smakiem...
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
dobra namieszałem, sam nie przeczytałem Twojego posta ze zrozumieniem :P

profi666
04-11-2010, 15:33
Zamowilem tego chinskiego ST-e2 jakis czas temu i wczoraj wlasnie dotarl. Nie mialem czasu dluzej sie nim pobawic, ale odpalil, komunikuje sie swietnie z lampami ( mam 2x 430ex) ladnie dziala diodka wspomagania AF. W nieduzym pokoju jest nieistotne czy lampa widzi transmiter czy jest schowana gdzies wysoko na szafie, odpala za kazdym razem. Na zewnatrz przy pochmurnej pogodzie, zasieg jest naprawde spory - lampa odpalala 10 na 10 prob z odleglosci ok 50 krokow, wiec wyglada na to ze pokrywa sie z danymi producenta ( na pewno bylo to 40+ metrow). Kilka krokow dalej i zaczynala sie loteria, raz odpalalo, raz nie, ale i tak jestem pod wrazeniem. Co do dzialania przy slonecznej pogodzie - w najblizszym czasie raczej nie uzycze slonca wiec nie sprawdze... Testowalem transmiter z canonem 5D (mk1) oraz 30D, nie ma zadnych problemow z komunikacja. Wg instrukcji transmiter obsluguje FEC, ale tylko wtedy gdy jest to dostepne w menu aparatu. W moich akurat tego nie ma. Ciekawe czy ciagle bedzie dzialac za 3 miesiace, ale na chwile obecna, zabija canonowskiego na dzien dobry zarowno parametrami; dziala na bat AA, obraca sie na boki, wiekszy zasieg - oraz cena ktora lacznie z wysylka do UE wynosi 120USD.

tom517
04-11-2010, 15:56
no to dylemat, czy YongNuo ST-E2, czy Pixel Knight.
Jedno i drugie ma swoje wady i zalety. Przy ST-E2 nie trzeba doczepiać/dokupować odbiorników do lamp, wygodniejsze baterie, może pomóc dla AF bez zakładania lampy, Pixel na + nie musi widzieć odbiornika, Słońce mu nie straszne.

MMM
04-11-2010, 16:03
no to dylemat, czy YongNuo ST-E2, czy Pixel Knight.
Jedno i drugie ma swoje wady i zalety. Przy ST-E2 nie trzeba doczepiać/dokupować odbiorników do lamp, wygodniejsze baterie, może pomóc dla AF bez zakładania lampy, Pixel na + nie musi widzieć odbiornika, Słońce mu nie straszne.
Według mnie nie ST-E2 nie ma szans konkurować z prawdziwymi wyzwalaczami ponieważ w plenerze praktycznie uniemożliwia sensowne rozstawienia lamp z nałożonymi softboxami i zamiast robić zdjęcia zastanawiasz się czy w ogóle zadziała albo musisz przestawiać tak lampy żeby się zaczęły z ST-E2 widzieć. Także to fajnie że lepszy niż Canonowski ale to i tak niewiele zmienia.

thedoc
04-11-2010, 16:33
profi666 - gdzie kupiłeś?

profi666
04-11-2010, 20:51
kupilem w Chinach przez ebay.

dts
05-11-2010, 14:33
i na pewno działa z 5D ?

profi666
05-11-2010, 17:34
i na pewno działa z 5D ?
tia..

Canonman
26-11-2010, 01:13
A próbował ktoś czy działa z 1DMkII-N???

muaol
06-12-2010, 14:24
Czy mógłbys podać nick sprzedawcy z ebay,pytanie do profi666.Zawsze lepiej kupować od pewniaka.A jak z cłem i podatkiem?

profi666
06-12-2010, 23:58
Kupilem od sprzedawcy taiiphoto. Za sprzet w tej cenie powinno sie zaplacic clo i podatek. Zauwazylem prawidlowosc, ze deklaracja od sprzedawcy nic nie znaczy dla celnikow. Wszystkie paczki polecone byly zatrzymane do wyjasnienia/uiszczenia oplat, jesli cos bylo wyslane jako zwykla przesylka, nie bylo zadnych problemow.

szwayko
11-12-2010, 22:41
Kupilem od sprzedawcy taiiphoto. Za sprzet w tej cenie powinno sie zaplacic clo i podatek.

To ile Ty zapłaciłeś?
Te nowe ST-E2 są przecież dużo tańsze niż 150 Euro.

Od listopada 2009 można z powodzeniem kupować towary do 150 euro nie tylko od chińczyków.

Rozporządzenie Rady (WE) nr 1186/2009 z dnia 16 listopada 2009 r. ustanawiające wspólnotowy system zwolnień celnych.

Zobacz art. 23
http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=OJ:L:2009:324:0023:01:PL:HTML

michalab
13-12-2010, 00:32
A czy można tego użyć w trybie lampy M? Bo np. 550EX, gdy jest masterem może być w trybie M, a nawet dla grup B i C można ustawić inną wartość mocy błysku. Czasem tego używam.

Patrząc na to urządzenie, to nie widzę, aby coś takiego dało z tym radę zrobić.

profi666
15-12-2010, 16:45
szwayko fakt, powinienem byl napisac tylko podatek a nie clo i podatek. O ile za towary ponizej 150eur nie musisz placic cla (ktore i tak jest niskie bo chyba bylo to cos ok 4%), to i tak pozostaje spory bo 22% podatek vat.


michalab tak, dziala tez wyzwalanie w trybie M. Z tym ze mocy (w trybie manualnym) nie zmienisz zdalnie z poziomu transmitera, musisz podejsc do lampy przelaczyc w tryb M i na lampie ustawiasz moc blysku.

michalab
15-12-2010, 22:29
michalab[/B] tak, dziala tez wyzwalanie w trybie M. Z tym ze mocy (w trybie manualnym) nie zmienisz zdalnie z poziomu transmitera, musisz podejsc do lampy przelaczyc w tryb M i na lampie ustawiasz moc blysku.
Fajnie, muszę jeszcze przestudiować instrukcję do 550EX, bo mam wrażenie, że jak jest w trybie slave, to nie ustawi się na niej mocy błysku, do tej pory udawało mi się to tylko z mastera.

stopa
20-01-2011, 14:12
tak, dziala tez wyzwalanie w trybie M. Z tym ze mocy (w trybie manualnym) nie zmienisz zdalnie z poziomu transmitera, musisz podejsc do lampy przelaczyc w tryb M i na lampie ustawiasz moc blysku.

Chyba coś Ci się tutaj pomerdało. W lampach Canona w trybie "slave" nie da się przestawiać trybów, mocy, korekty itp. Tymi parametrami można sterować tylko z lampy "master".

Też jestem ciekaw czy da się pracować z lampami w trybie M (tryb lampy, nie aparatu). Jeśli używa się 550/580 jako mastera to nie ma problemu. Ustawiasz na masterze M i przy włączonym "ratio" możesz ustawiać moc błysku lamp podrzędnych, przy czym lamp tych nie przestawiasz w tryb M, nie ma nawet takiej możliwości. Ale by lampa podrzędna działa w trybie M, musi go obsługiwać. Działa więc to np. z 430EX, a nie działa z 420EX.

Canonowski ST-E2 nie obsługuje trybu ręcznego sterowania lamp. A jak dokładnie jest z Yongnuo ST-E2? Czy z menu aparatu można ustawić coś więcej niż na przyciskach (mam 5Dm2)?

heban
22-01-2011, 00:30
moze ktos podac przykladowe zdjecia zrobione ta lampa ? Bo jedynke u znajomego sprawdzalem,ktora z pewnoscia nie dorasta do lamp Canona. Moze z ta juz jest lepiej..

profi666
23-01-2011, 01:14
Chyba coś Ci się tutaj pomerdało. W lampach Canona w trybie "slave" nie da się przestawiać trybów, mocy, korekty itp. Tymi parametrami można sterować tylko z lampy "master"

No to powiem Ci, ze Tobie sie pomerdalo. Jesli nie masz / nie uzywales sprzetu to nie rozpisuj sie o jego funkcjach bo ktos jeszcze wezmie to na serio. A jesli masz, to sprawdz co on faktycznie potrafi albo doczytaj w instrukcji zanim napiszesz podobne bajki. Faktem jest ze manuala nie ma w 420ex, ale o niej nic nie pisalem bo takowej nie mam.

W canonowskich lampach w trybie slave mozna zrobic chyba to wszystko o czym piszesz ze nie mozna. Transmiter YN st-e2 nie bedzie zmienial zdalnie mocy ale tak jak pisalem, bedzie wyzwalal lampy w ktorych moc blysku jest ustawiona manualnie.

Pieknie dziala na moim zestawie ( Canon 5dmk1, YongNuo ST-E2, 2szt canon 430ex)

Np aby manualnie wyzwolic lampe(y) ( w moim przypadku 430ex mk1) przelaczasz ja w tryb slave, ustawiasz odpowiedni zoom, ustawiasz kanal taki sam jak na transmiterze, nie uzywasz ratio, wiec grupa jest nieistotna. Potem wystarczy ustawic moc i juz. Nie da rady? Alez oczywiscie: naciskasz przycisk "mode" i trzymasz wcisniety przez ok 3 sekundy. Wtedy znika napis ETTL i pojawia sie migajace "M". Naciskasz "SEL/SET" i zaczyna tez blyskac liczba wskazujaca moc blysku. Ustawiasz odpowiednia wartosc i naciskasz ponownie "SEL/SET" i gotowe. Masz lampy w trybie slave ustawiona manualnie moc i wyzwalasz je transmiterem.

Teraz tryb E-TTL.
Jak masz jedna lampe i odpalasz ja zdalanie przez YN ST-E2 w trybie automatyki, mozesz ustawic korekte mocy blysku z poziomu aparatu w zakresie +/- 2ev albo +/- 3ev z poziomu lampy. Nawet stare 5D mimo ze nie ma lampy, ma mozliwosc korekty sily blysku i do tego swietnie to dziala z chinskim ST-E2. Jak masz dwie lampy to mozesz jeszcze ustawiac proporcje sily blysku (ratio) pomiedzy nimi w zakresie od 1;1 do 1;8. Nawet jak jak uzywasz ratio, to ciagle mozesz ustawiac korekcje blysku z poziomu aparatu. Albo na lampach jak wolisz.

Mam nadzieje ze dosc jasne?

Mecc
29-01-2011, 01:32
Czy ten transmiter jest w stanie dogadać się z najzwyklejszą odwróconą/schowaną fotocelą podpiętą do zwykłej lampy?

profi666
31-01-2011, 23:33
Odpali ale bedzie tez przedblysk ktory wyzwoli fotocele przed wlasciwa ekspozycja, wiec wypadaloby aby byla to fotocela na drugi blysk. W innym watku ktos wspominal o izolowaniu 4 pinow komunikacyjnych transmitera aby wyeliminowac przedblysk. Moze w Canonowskim tak jest ale sprawdzilem i YN w takim przypadku wcale nie odpala.

1foto
02-02-2011, 14:44
pytanie do właścicieli jak rozkłada się wiązka wspomagania AF w tym YN st-e2?
Czy pokrywa wszystkie punkty AF czy tylko środkowy, pionowe?

Jak to wygląda w porównaniu do wersji Canona st-e2?

jaremo15
02-02-2011, 17:45
Jak wygląda zasięg wyzwalania lampek na zewnątrz w słońcu bo szukam i nic na ten temat nie ma. Bardzo proszę o pomoc bo nie wiem czy kupować czy nie.

szwayko
02-02-2011, 22:44
pytanie do właścicieli jak rozkłada się wiązka wspomagania AF w tym YN st-e2?
Czy pokrywa wszystkie punkty AF czy tylko środkowy, pionowe?


Jest to wzór złożonych z głównych pięciu pionowych linii pomiędzy którymi są jeszcze mniejsze mniej wyraźne. Środkowa na wysokość całego kadru. Boczne nieco niższe. Na całą szerokość kadru/matówki. Po środkowej następne boczne umiejscowione są na skrajnych bocznych punktach AF w 5D mark I.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
W całkowitej ciemności ostrzy na ścianie 5D skrajnymi bocznymi punktami, a wiadomo jakie są one słabe. Ważne - na sankach aparatu jest delikatny luz na boki po włożeniu ST-E2 i przy zaciskaniu trzeba tak ustawić sterownik żeby linie wspomagacza pokrywały się z punktami AF.

1foto
03-02-2011, 06:46
szwayko dzięki za informacje

stopa
15-02-2011, 19:47
No to powiem Ci, ze Tobie sie pomerdalo. Jesli nie masz / nie uzywales sprzetu to nie rozpisuj sie o jego funkcjach bo ktos jeszcze wezmie to na serio. A jesli masz, to sprawdz co on faktycznie potrafi albo doczytaj w instrukcji zanim napiszesz podobne bajki. Faktem jest ze manuala nie ma w 420ex, ale o niej nic nie pisalem bo takowej nie mam.


Masz rację, to mnie się tym razem pomerdało. Przepraszam.

Trochę dawno czytałem instrukcję i jak widać, nie zapamiętałem jak trzeba.

thedoc
15-02-2011, 21:47
Pytanie do użytkowników: jak wygląda odpalanie lamp, które znajdują się za masterem, z ilu metrów i czy w ogóle się odpalają lampy z tyłu? Widziałem, że są już dwie wersje, jedna - wcześniejsza ze stopką plastikową i druga chyba nowsza ze stopką metalową. Swoją drogą rozmawiałem z Towersem, który odradził mi zakup bowiem egzemplarze, które posiadał miały problem z odpalaniem lamp, które nie widziały się bezpośrednio na wprost. Proszę o opinie, bo bardzo by mi się to "ustrojstwo" przydało.

profi666
18-02-2011, 03:58
egzemplarze, które posiadał miały problem z odpalaniem lamp, które nie widziały się bezpośrednio na wprost.


Wyzwalacz jest na podczerwien wiec wypadaloby aby urzadzenia sie widzialy ale nie musza byc idealnie na wprost. Jesli chcesz uzyc zestawu w otwartej przestrzeni, warto zadbac aby nic nie zaslanialo lini pomiedzy nadajnikiem a odbiornikiem. W pomieszczeniach nie ma to wiekszego znaczenia.

profi666
18-02-2011, 20:06
Jak wygląda zasięg wyzwalania lampek na zewnątrz w słońcu
Przy fotkach w bardzo ostrym sloncu mialem lampy w odleglosci ok 6-7 metrow od aparatu, odpalaly bez problemu. Moze daloby sie wiecej, nie sprawdzilem bo nie potrzebowalem. Jesli jest pochmurno, to tak jak pisalem wczesniej, +40 metrow bez problemu.

jaremo15
20-02-2011, 14:33
A takie pytanie jeszcze do ilu jest czas synchronizacji ? do 1/4000 czy 1/8000 ?

perl
23-02-2011, 14:45
mam problem z ST-E2:
Nie widze żeby puszczał wzorek. Próbuje w ciemnej łazience - ni cholery nie widać. próbuje na 2 korpusach: 5D i 1D IIn.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
opisałem dokładnie problem pod tym linkiem: http://canon-board.info/showthread.php?t=74068

Janek1977
04-04-2011, 20:49
mam problem z ST-E2:
Nie widze żeby puszczał wzorek. Próbuje w ciemnej łazience - ni cholery nie widać. próbuje na 2 korpusach: 5D i 1D IIn.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
opisałem dokładnie problem pod tym linkiem: http://canon-board.info/showthread.php?t=74068

Widzę, że z 5D sobie poradziłeś. Mam 5D i wszystko z nim działa jak należy, ale mam też 1D i z nim już magiczne pudełeczko nie działa, a przetestowałem chyba wszystkie możliwe kombinacje ustawień, także chyba już tak musi być - nie wiem, być może jest ktoś mądry kto to uzasadni bądź zna na to sposób.

Korzystając z okazji też zadam pytanie. Jak w ST-E2 wyłączyć ETTL, lub jak to zrobić w 430EX w trybie "slave" wyzwalanej przez ST-E2. Pozdrawiam

wig
02-08-2011, 11:46
W całkowitej ciemności ostrzy na ścianie 5D skrajnymi bocznymi punktami, a wiadomo jakie są one słabe. Ważne - na sankach aparatu jest delikatny luz na boki po włożeniu ST-E2 i przy zaciskaniu trzeba tak ustawić sterownik żeby linie wspomagacza pokrywały się z punktami AF.

Interesuje mnie ten wyzwalacz szczególnie pod katem wspomagania AF w Canonie 5D mk2. Lampę używam dosyć rzadko, nie zawsze mam w plecaku, a czasami tak brakuje wsparcia AF i takie małe urządzonko zmieści się łatwo wszędzie. Dlatego będę wdzięczny o wszelkie uwagi o jakości wspomagania Af, czy opisany powyżej przez szwayko trik z mocowaniem na stopce, to złożona sprawa ? Jak zestroić sterownik z punktami AF ? Na czym to polega? Co się dzieje jak sterownik się nieco przekrzywi ? jaka jest skuteczna odległość wspomagania AF ? Jak pracuje z lampami Metz ? Mam 58 AF-1.
Każda rada użytkowników mile widziana, urządzenie jest już trochę na rynku i doświadczeń pewnie przybyło.

firtiris
16-03-2013, 19:22
witam!
u mnie chyba jest problem z kryciem punktów AF a wyglada to tak przy odległości 3 - 5 metrów

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (https://photos-5.dropbox.com/t/0/AAChJbj4GAfgSVlWJYaEVbKBLoSHmk5uyv2KOR47zh2cqA/12/33729344/jpeg/32x32/3/_/1/2/af%20i%20st-e2.jpg/LZiU5rjTbXlrVcBj7sMmt11X3yxbGhIOqor4cGD5kxE?size=1 024x768)
Czy u was jest tak samo? Sprawdzane na 5D mkI i 2x 5D mkII