PDA

Zobacz pełną wersję : Aparat po naprawie. Nie działa autofocus



Damian34
16-10-2010, 10:05
Witam. Niedawno zacząłem używać aparatu po naprawie i siadł autofocus i można tylko manualem robić, ale jest to denerwujące. Czy znowu musze na żytnią odsyłać czy lepiej odrazu do serwisu europejskiego bo jak znowu dostane nie zrobiony albo zrobiony częściowo to się zdenerwuje. Czy wie ktoś ile razy mogą naprawiać, żeby dali nowy sprzęt ewentualnie oddali kase

Bartek_902
16-10-2010, 10:15
Podstawowe pytanie,jaki aparat?

Damian34
16-10-2010, 10:19
No skoro jestem na forum canona to canon eos 1000d

Bartek_902
16-10-2010, 10:23
No skoro jestem na forum canona to canon eos 1000d
Ale ja jasnowidze nie jestem więc nie wiem bo możesz mieć 1000d a możez mieć 1dmkIV.

Z jakim obiektywem współpracuje? sprawdzałeś z innymi szkłami?

Damian34
16-10-2010, 10:33
Obiektywy 18-55 i 75- 300 tymi co miałem jak kupiłem od razu aparat i zanim wymienili płytę główną. Przed naprawą wszystko działało. Wczoraj zadziałało raz i na tym się skończyło. Skoro działało wtedy powinien działać teraz

gavin
16-10-2010, 10:34
No skoro jestem na forum canona to canon eos 1000d

czyli wszyscy na forum canona mają 1000d?




Czego dotyczyła naprawa?

Szczur88
16-10-2010, 10:41
Wg canona po 3-krotnej nieudanej naprawie wymieniają na nowy. Teoretycznie.

Bartek_902
16-10-2010, 10:46
Wg canona po 3-krotnej nieudanej naprawie wymieniają na nowy. Teoretycznie.
Większość firm stosuje taką zasade,i chyba konsument ma prawo dobiegać się o wymiane jesli towar 3 krotnie był w serwisie,więc ja bym walczył o wymiane za 3 razem

Damian34
16-10-2010, 10:48
Czyli skoro teoretycznie to oznacza, że nie chcą. To ja słyszałem od rzecznika praw konsumenta, że jeśli po pierwszej naprawie towar jest niezgodny z umową czyli albo możesz go nie używać albo częściowo to wystarczy pismo napisać poparte słowami rzecznika. Oczywiście nie mówie już tutaj o przetrzymywaniu sprzętu przez równy miesiąc jeśli wysyła się przez sklep

Bartek_902
16-10-2010, 10:50
Tak już po pierwszej nie udanej naprawie mozesz skozystac z opcji niezgodnosci towaru z umową ale wynik zalezy od rozpatrzenia moga dac nowy moga nie dac,a dopiero za 3 razem musza ci dac nowy

Damian34
16-10-2010, 11:00
To co innego mówiła rzecznik praw konsumenta. Jeśli jest niezgodny z umową po pierwszej naprawie czyli nie jestem w stanie użytkować muszą dać nowy lub zwrot pieniędzy. Ja nawet poświęciłbym swój czas jeśli by dać nie chcieli

Rosicky
16-10-2010, 13:21
Dawno nie widzialem czlowieka tak czesto stosujacego szyk przestawny.
Jesli uwazasz, ze musza Ci dac, to zadzwon/wyslij i im to powiedz. Przy czyszczeniu matrycy po oddaniu dostalem jeszcze bardziej brudna, po dyskusji z panami z Zytniej zamontowali zupelnie nowa matryce. Idz/dzwon i sie kloc.

Amok
16-10-2010, 14:57
No skoro jestem na forum canona to canon eos 1000d

mistrz...

wyślij aparat raz jeszcze, może technik coś zdupcył podłączając płytę i się AF zepsuł...
jak znów dostaniesz zepsuty to wtedy się kłóć... (oni też są ludźmi)
co nie zmienia faktu, że powinni od razu naprawić dobrze :)

Damian34
16-10-2010, 23:46
mistrz...

wyślij aparat raz jeszcze, może technik coś zdupcył podłączając płytę i się AF zepsuł...
jak znów dostaniesz zepsuty to wtedy się kłóć... (oni też są ludźmi)
co nie zmienia faktu, że powinni od razu naprawić dobrze :)

Ano się zgadzam. Cóż prawdopodobnie wyśle jak najszybciej będę mógł

Lucas93
10-07-2012, 22:14
Witam,
Pozwolę sobie odświeżyć wątek. Nie dawno wrócił z serwisu mój 60d i sytuacja wyglądała podobnie. W żadnym z moich trzech obiektywów nie chciał ruszyć AF. Miałem już czarne myśli, bo gwarancja akurat wygasła parę dni wczesniej. Jednak przestawilem pokrętło na zielony prostokąt i o dziwo autofocus zadziałał. Przywrocilem ustawienia fabryczne i wszystko zadziałało już poprawnie.
I tutaj z czystej ciekawości pojawia się moje pytanie, czy spotkał się ktoś z Was drodzy forumowicze z czymś podobnym i czy było to tylko niewinne "zawieszenie" się oprogramowania?
Pozdrawiam.

janmar
11-07-2012, 14:08
To nie jest usterka,lecz słaba znajomość instrukcji i możliwości aparatu.Poczytaj o funkcjach użytkownika a w nich o opcjonalnych ustawieniach AF.
Miałeś przestawione w funkcjach użytkownika sterowanie AF ze spustu migawki na przycisk AFOn.[Ja tak ustawiam].

Lucas93
11-07-2012, 16:17
Heh, to wiele wyjaśnia :-D Chociaż sam nic nie przestawialem, tak dostałem ustawione z serwisu.

janmar
11-07-2012, 21:38
To normalne ustawienie,jak pisałem, tak też używam.Serwis sprawdza działanie AF więc konfiguruje tak aparat aby sterować rozdzielnie pomiarem światła i AF.Nie jest przecież tak że punkt pomiaru światła jest zawsze tożsamy z miejscem pomiaru ostrości
Przejrzeć ustawienia Cfn ,to pierwsza rzecz gdy się bierze aparat w ręce.Bogactwo niespodzianek jakie się w nim kryje jest spore.
Sprzęt powracający z innych rąk najlepiej IMHO od razu potraktować przywróceniem ustawień fabrycznych i po sprawdzeniu wprowadzić swoje ustawienia.